Skocz do zawartości
rost333

Ile pamięci SO-DIMM do Asrock q1900dc-itx? Jak najtaniej ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Składam HTPC i mam już wszystkie części oprócz pamięci. Obudowa i zasilacz (od laptopa) też już kupione.

 

Płyta główna: ASRock q1900dc-itx

Dysk SSD: Crucial M500 240GB

Pamięć RAM: ??????????????

 

Do tej płyty potrzebne są pamięci laptopowe: SO-DIMM.

Można kupić używane w niskich cenach, np.: Pamięć ram 4GB 2x2GB ddr3 1333mhz HYNIX

 

Komputer będzie służył na codzień do internetu i filmów.

Sporadycznie, jak przyjadą wnuki, to pograją sobie w coś w stylu: Trine

 

Zastanawiam się, czy 2x2GB wystarczy w zupełności, czy powinienem kupić 2x4GB (z myślą o przyszłości).

Czy w codziennym oraz (sporadycznie) intensywniejszym (wnuki) użytkowaniu mniejsza ilość pamięci nie będzie spowalniała komputera?

 

Za wszystkie odpowiedzi z góry bardzo serdecznie dziękuję !!!

 

Pozdrawiam,

Artur

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za rok albo 2 4 giga ramu moze juz byc troche za malo. Jak bedziesz chcial dokupic to musialbys wywalic stare i sprzedasz je za grosze i kupic 2x4 albo 2x8 tak czy inaczej. Najlepiej odrazu kupic 2x4 albo 1x4 chociaz nie wiem jak tryb jednokanalowy wplynie na wydajnosc grafiki. Na allego jest sporo aukcji ktore koncza sie za 2-3 godz z modulami 4gb i pewnie pojda w okolicach 20-30 zl wiec moze warto policytowac. Na moim lapku zużycie ramu czesto przekracza 4gb przy przegladarce z wieloma kartami plus <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ly typu norton, wtw i smieci od producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za rok albo 2 4 giga ramu moze juz byc troche za malo. Jak bedziesz chcial dokupic to musialbys wywalic stare i sprzedasz je za grosze i kupic 2x4 albo 2x8 tak czy inaczej. Najlepiej odrazu kupic 2x4 albo 1x4 chociaz nie wiem jak tryb jednokanalowy wplynie na wydajnosc grafiki. Na allego jest sporo aukcji ktore koncza sie za 2-3 godz z modulami 4gb i pewnie pojda w okolicach 20-30 zl wiec moze warto policytowac. Na moim lapku zużycie ramu czesto przekracza 4gb przy przegladarce z wieloma kartami plus [ciach!]ly typu norton, wtw i smieci od producenta.

W takim razie może kupić już konkretną ilość pamięci i mieć ten problem z głowy?

Np coś takiego: ADATA Premier Series 16GB (2 x 8G) 204-Pin SO-DIMM DDR3 1333 (PC3 10666) Laptop Memory Model AD3S1333W8G9-2, ciut taniej niż w Polsce.

 

 

Tutaj kupiłem też płytę (prawie 100 zł taniej niż w Polsce): ASRock Q1900DC-ITX Intel Celeron J1900 Motherboard

Edytowane przez rost333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze 16 giga ramu to lekkie przegiecie do tego sprzetu. Duzo szybciej slaby procesor bedzie uniemozliwial wygodna prace niz te 8 giga ramu. Swoja droga wychodzi 50 zl taniej a przesylka nie wiem ile kosztuje ale w razie w szybciej gwarancje zrealizuja w polsce niz odsylac do uk. Chociaz tutaj juz sam zdecydujesz. W przyszlosci wygodniej bedzie zamienic jedna kosc 4 gb na 8 gb gdyby zabraklo, mysle ze 12 giga ramu do htpc to ogromna wartosc na najblizsze lata.

 

Edit: za roznice w kasie bym ssd zdecydowanie wzial jesli jeszcze nie masz.

Edytowane przez dw10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...