Skocz do zawartości
Aesereht

CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT [BSoD]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, podczas uruchamiania systemu, system się wiesza i raz pokazał mi się BSoD taki jak w tytule (aczkolwiek zaciął się na blue screenie). Niestety nie mam więc, żadnych dumpów do podzielenia.

 

Wymieniłem w komputerze płyte główną, krartę graficzną oraz procesor i postawiłem system od nowa i pojawił się ten problem

 

System windows 8.1 update 1

Procesor i5 4460

Karta graficzna msi r9 270x

plyta glowna Gigabyte GA-B85M-D3H

 

Problem pojawia się dopiero w Windowsie, w instalatorze czy Biosie moge siedzieć ile chce.

 

[EDIT]

Zaktualizowałem biosa do najnowszej wersji, problem nadal jest.

 

[EDIT 2]

Próbowałem go odpalić na samej graficze zintegrowanej... BSoD

 

Procesor jest nowym płyta nowa, system świeżo instalowany 2 razy, sterowniki do płyty głównej są zaktualizowane...

Więc podejrzewam, że to procesor?

 

Jakieś sugestie?

Edytowane przez Aesereht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie taki błąd oznaczał za niskie napięcie vcore po podkręceniu procka jak masz możliwość regulacji napięć to podnieś vcore i sprawdź chodz generalnie jak procek sypie błedami na stockowych ustawieniach to kwalifikuje sie na gwarancje, jest jeszcze oprcja sprawdzenia procka u jakiegoś kumpla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas zakończyć historię. Odesłałem procesor, potwierdzili błąd i przysłali nowy.

 

W końcu mogłem umieścić go na płycie i odpalić komputer. Zamontowałem procesor, chłodzenie i wcisnąłem przycisk power.

Ku moim obawom pierwszym widokiem, który zobaczyłem był stary BSoD [CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT], no ale jeszcze nie wpadając w panikę uzasadniłem sobie, że jednak nastąpiła znowu zmiana konfiguracji sprzetowej może stary sytem coś zapamiętał i pewnie trzeba przeinstalować. Wyciągnąłem więc już przygodowanego pendriva z systemem [jako, że się tego spodziewałem] i nagrałem system na partycji od nowa. Po instalacji zaczyna trwać uruchamianie systemu, aż tu nagle BSoD (aczkolwiek inny! stąd uczucia były mieszane) tym razem BSoD [MACHINE_CHECK_EXCEPTION]. Szybko więc sięgnąłem po lapka, żeby sprawdzić problem i natrafiłem na TO.

 

Objawiami u tej osoby były:

1. machine check exception (frequently)
2. clock watchdog timeout (several times)
3. Several crashes where it does not go to the blue error screen but remains frozen.

Moimi objawamy przed wymianą procesora były:

1. Craszowanie systemu bez wywalania blue screena (często)

2. Clock watchdog timeout (pare razy)

Po wymianie doszedł jeszcze

3. Machine check exception (raz bo raz uruchomiłem)

 

Sami więc widzicie, że symptomy (choć nie czestość ich występowania) były takie same.

Wyjąłem więc kart wi-fi... i... wszystko działa bez problemu :)

 

Karta wi-fi to TP-LINK TL-WN851ND rev 1.

 

Co dziwne ta karta, nie sprawiała mi żadnych problemów na poprzedniej platformie (a był tam też windows 8.1) [tu link jak wyglądała poprzednia platforma]

Edytowane przez Aesereht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...