Skocz do zawartości
gronostajo

Cichy komputer do Internetu, max 1200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałem poradzić się Was w kwestii złożenia taniego komputera dla niewymagającego użytkownika.

  • Budżet: 1200 zł lub mniej
  • Zastosowania: głównie Internet, czasem film w HD na YouTubie lub z dysku
  • Grafika zintegrowana
  • Musi być bardzo cichy
  • Ma być z napędem
  • Miło jakby był mały i zgrabny

Mam starusieńki monitor - ma tylko VGA. Dobrze by było też wykorzystać starą klawiaturę na PS/2. Wstępnie wybrałem:

  • CPU: Pentium G3220
  • MoBo: ASRock H81M-HDS
  • RAM: GoodRam 4 GB PC1333
  • Dysk: Crucial M500 120 GB
  • Obudowa: Zalman ZM-T1 PLUS
  • Napęd: Asus DRW-24F1ST

W sumie niecałe 900 zł, więc zostaje jeszcze 300 zł z planowanego budżetu.

 

Zastanawiałem się nad i3-4130, ale chyba nie będzie potrzebny? Chcę uciągnąć Windowsa 8.1 i komfortowo Firefoksa + filmy w 1080p. Z gier co najwyżej pasjans ;)

 

Co najważniejsze, dostałem polecenie, że komputer ma być cichy - to znaczy ledwie szumieć albo najlepiej milczeć. Przy stockowym chłodzeniu tego CPU nie mogę raczej liczyć na ten poziom ciszy, prawda? Co tam w takim razie wstawić?

 

Myślałem nad SilentiumPC Spartan LT, ale nie mam pewności, czy zmieści mi się do tej obudowy - cooler ma 135 mm, obudowa 189 mm, wystarczy? Czy będzie tak cichy jak ma być, ew. jeśli obniżę obroty? Mogę wtedy wyrzucić tylny wiatrak z obudowy i liczyć, że Spartan wycelowany w tym samym kierunku sobie poradzi?

 

Jaki zasilacz do tego? Może jest szansa na jakiś z wiatrakiem na górnej ściance, żeby był większy = cichszy? Wolę trochę dołożyć, niż wymieniać za parę lat płytę jak padną kondensatory.

 

Czy może w ogóle zmienić konfigurację, iść w mini-ITX i zasilacz 19V, żeby zlikwidować wiatrak ATX-owego?

 

Nigdy nie składałem komputera pod kątem ciszy, więc to tylko takie pomysły z czapy - mam nadzieję, że Wy mi powiecie co z tym najlepiej zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/W1C0dz/

 

 

Tu masz zestaw na mATX. Zasilacz który poleciłem jest cichutki.   Reszta bez większych zmian. Można powiedzeć że złożyłeś dobry zestaw. Wymieniłem jednie dysk SSD na MX100, który wypada nieco lepiej od M500.  Do tego dodałem chłodzenie, które spokojnie powinno wejść do obudowy. Ta obudowa to odpowiednik ATX tylko po prostu niższy. Głębokośc czyli odległość od tylnej ścianki, na ktorej siedzi płyta główna do przedniej powinna wystarczyć.  Chłodzenie jest cichutkie, a jak nawet nie bedzie tak bardzo to móżna pomyśleć nad wymianą samego wentylatora na jakiś cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gronostajo ja na twoim miejscu bym zostawil twoj zestaw ale wzialbym lepsza bude, taka: http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-arc-mini-bez-zasilacza-fd-ca-arc-mini-bl-409473/ Nie ma sensu dokladac do chlodzenia na cpu bo box jest w zupelnosci wystarczajacy. Przy takim cpu i bez dedykowanej grafiki znacznie ciszej i wydajniej wypadnie dobrze wentylowana obudowa, pozatym ta jest bardzo ladna:) A zasilacz bym bral taki: http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-350w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020052-eu-527949/  zamontowalem go juz kilku osobom i pod obciazeniem occt byl nieslyszalny podobnie jak box na i3 albo pentiumie. Jedyne co bylo czasem slychac to standardowe wentylatory w obudowach ale z duzo nizszej polki niz ten fractal.

 

http://www.morele.net/inventory/info/RWPJYx/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...