Skocz do zawartości
powidok

Laptop dla początkującej graficzki (wektory, blender) do 5200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

postanowiłam napisać na tym forum, ponieważ miałam kilkuletnią przerwę w używaniu komputera i wreszcie nadszedł czas nadrobić zaległości. Niestety kompletnie straciłam rozeznanie w parametrach i nie umiem tego porządnie ocenić. Szukam laptopa służącego do dośc prostych prac graficznych, który będzie wydajny i szybki. Nie zależy mi na mobilności. Chciałabym mieć możliwość otworzenia kilku programów bez spowolnienia sprzętu (nie będę jednak niczego na razie renderować ani montować). Czasami zdarza mi się zagrać, ale raczej w starsze gry lub niezależne. Moją uwagę przykuły dwa laptopy, Asus N750JK z dyskiem SSD 128 (z tego co czytałam, to poprawia to wydajność?) i MSI GS60 Ghost. Nie znam jednak w ogóle firmy MSI ani wytrzymałości laptopa. Uznałam, że jeśli są to "gamingowe" laptopy, to moje programy na pewno wytrzymają. Jak bardzo się mylę?;) Nie chciałabym też mieć problemów z przegrzewaniem się ani bardzo głośną pracą. Fundusze mam dość elastyczne, średnio jest to ok. 5000 zł.

Może to nie jest dobre miejsce, ale jak w porównaniu z tymi laptopami wypadają produkty Apple? Odstrasza mnie ich cena i dość niskie specyfikacje, ale wielu zachwala je do prac graficznych..

Będę bardzo wdzięczna za pomoc i przepraszam za komputerową ignorancję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grafiki Acer z matrycą IPS

http://www.x-kom.pl/p/202620-notebook-laptop-15-6-acer-v5-573g-i7-4510u-8gb-12810008-fhd-ips-gtx850m.html?partnerid=100180188&sm12=OQ==&ts=1406377259&token=36bb1598ea8292037c647c06aaaa5e19

Nie kupisz nic lepszą matrycą. Gamingowe laptopy sobie daruj, jakość matrycy ma w nich mniejsze znaczenie. Za resztę możesz dokupić dedykowany monitor, który sprawdzi się lepiej niż matryce montowane w laptopach.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Matową matrycą FHD IPS będzie jeszcze Asus http://www.x-kom.pl/p/177495-notebook-laptop-15-6-asus-n550jk-cn057h-i7-4700hq-8gb-128750-win8-gtx850.html?partnerid=100860474&sm12=MjQ=&ts=1406377664&token=ad44d6906d712c4e10da9c38c16229f1

Do tego dysk SSD który znacnzie przyspieszy pracę laptopa i programów graficznych.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie polecają produkty Apple'a bo to jedyne urządzenia przenośne, które posiadają matrycę nadające się do pracy z grafiką. Większość laptopów się do tego nie nadaje bo matryce w nich stosowane, niezależnie czy są to TN czy IPS'y są bardzo kiepskie. Jak sama zauważyłaś cena produktów Apple'a jest bardzo wysoka dlatego moim zdaniem lepiej zainwestować w tańszego laptopa i do tego kupić odpowiedni monitor do grafiki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...