Skocz do zawartości
djjaco89

żywotny i solidny zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę złożyć sobie nowy komputer, mogę przeznaczyć na to około 2800zł

 

taki zestaw już sobie złożyłem http://www.morele.net/inventory/info/wbqMYI/

 

ale potrzebuje waszych sugestii i uwag.

 

Zależy mi aby ten zestaw posłużył mi bardzo długo. Chce komponentów żywotnych, dlatego wybrałem kartę graficzną z półpasywnym chłodzeniem (jednocześnie ta karta jest energooszczędna co też jest plusem), płytę główną od MSI oraz dysk od seagate barracuda (kożystam z tych dysków od lat i nie narzekam).

 

Do powyższego zestawu dołączy również kolejny dysk twardy Seagate Barracuda 500GB ze starego komputera

 

Czy zestaw wygląda sensownie? Wybór producentów pod względem jakościowym jest ok?

 

Dziękuje z góry za komentarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, niewiele drożej masz wersję z 'x' na końcu, która jest sporo mocniejsza i to bardziej konkurencja dla gtxa 770 za 1200zł, niż gtx 760 za 800zł. 

Jak zostanie trochę kasy, to na Twoim miejscu pomyślałbym nad zakupem zasilacza z lepszej serii, jak Corsair to np cx:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__11/id_produktu__4256/__Zasilacze_Corsair_CX500_v2_500W_120mm_80_Bronze/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wyżej :) jestem w stanie mieć lekko gorszą grafikę  po to aby mi karta posłużyła bardzo długo ( a przy okazji energooszczędnie).

 

W spoczynku cały zestaw przy tej konfiguracji żarł by niewiele ponad 80W a przy obciążeniu niecałe 400.

 

A w sprawie zasilacza, to w sumie dobry pomysł, 500W w zupełności wystarczy, choć na zasilaczach słabo się znam to zaufam :)

 

dziękuje za rady :) a nad grafiką to w sumie się jeszcze zastanowie bo kusicie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz na myśl lekko lepszą grafikę. GTX 760, a R9 280X troszkę dzieli różnica i to dość znaczna. Chcesz mieć kompa na dłużej to weź R9 280x np od ASUS czy MSI.  

 

Co do Seagatów to kwestia otwarta, bo swojego czasu były problemy z tymi dyskami. Ja tam nie ufam tej frimie. To że ludziom działają z tej serii co wybrałeś nie znaczy że za 3 lata moze paść.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

po wielu przemyśleniach i przeczytaniu ton artykułów oraz rozglądaniu się na rynku sprzętowym, skład mojego nowego komputera prezentuje się następująco:

 

1 412649 Pamięć GoodRam PLAY 8GB/1600 (2*4GB) CL9 - GY1600D364L9/8GDC (GY1600D364L9/8GDC) 299,00

2 432403 Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 205,00

3 518093 Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan Pro (HE924) - SPC081 69,00

4 529266 Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077) 199,00

5 538405 Zasilacz Be Quiet! SYSTEM POWER 7 500W 80+ SILVER - (BN144) 233,00

6 599376 Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280X 3072MB DDR5/384bit - GV-R928XOC-3GD 1099,00

7 636604 Procesor Intel CORE I5 4690 3.5GHz LGA1150 BOX (BX80646I54690) - Haswell Refresh 778,00

8 640735 Płyta główna MSI H97M-G43 H97 SATA3 M.2 USB 3.0 1150 mATX (H97M-G43) 299,00

tu jeszcze link do koszyka http://www.morele.net/inventory/info/7jCvQ/

 

1. Kolega bardzo mnie namawia na procesor Xeon, twierdzi, że kosztuje mniej więcej tyle samo co procesor który wybrałem ale ma wydajność I7, niestety w internecie trudno mi było znaleźć jakieś testy porównawcze, rzetelne info o tym itd. jeśli ktoś się oriętuje w temacie to proszę o jakieś sugestie

 

2. Jeśli chodzi o płytę główną to zastanawiają mnie płyty główne z chipsetem B85 od MSI, są sporo tańsze ale nie oriętuje się niestety co do ograniczeń lub przeciwwskazań wynikających z wyboru takiego chipsetu.

 

3. zależy mi na niskim poborze prądu więc celowałem w zasilacz silver/gold z przystępną ceną i renomowanym producentem. Dobrze trafiłem?

 

4. Komputer kupie pod koniec miesiąca, bez karty graficznej, postanowiłem przez miesiąc "rozgrzać sprzęt" na zintegrowanej grafice lub starej HD 6670 z poprzedniego komputera. Dopiero w listopadzie kupie grafikę. Jeśli do tego czasu spadnie cena GTX 770 w polskich sklepach to właśnie tą grafiką kupie (Nvidia obniżyła cenę GTX 770 przy okazji premiery R9 285, i liczę, ze niebawem ta niższa cena zagości również na polskim rynku).

 

Dziekuję za zainteresowanie :)

Edytowane przez djjaco89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ) Zależy co robisz , do gier to nie ma sensu brać I7 czy Xeona 4C/8T

 

Xeon to tak na prawdę I7 z wyciętą grafiką i odrobinę mniejszym poborem prądu , są też wersje pozbawione HT - odpowiednik wydajnościowy I5 .

 

Choć także występują wersje z iGPU .

 

2.) W przypadku wyboru chipsetu B85 tracisz ew. wsparcie dla następnej generacji CPU Intela i w zasadzie nic poza tym .

 

3. ) Różnice w sprawności pomiędzy 80+ Bronze a 80+ Silver są marginalne - 2 do 3% , za nie wiele więcej jest modularny Cooler Master G550M 550W , trochę większa moc i odpinane kable .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...