Skocz do zawartości
Kwazor

AMD AM1 czyli jak tanio moża zrobić ITX..

Rekomendowane odpowiedzi

Jak narazie o tej platformie na PPC cisza.. 

Wiadomo nie jest to nawet Middle end ale cenowo może/jest nawet atrakcyjna..( konkurent ATOMA)

Co mamy z procesorów  APU ( rdzeń kabini ):

Sempron 2650 TDP 25W 2 rdzenie 1.45ghz 1MB L2 128 shader

Sempron 3850 TDP 25W 4 rdzenie 1.3 Ghz 2MB L2 128 shader

Athlon 5150 TDP 25W 4 rdzenie 1.6 GHZ 2MB L2 128 shader

Athlon 5350 TDP 25W 4 rdzenie 2.05 GHz 2MB L2 128 shader

 

Obsługa DDR3 1600Mhz

 

OC bardzo niewielkie lub znikome przez krecenie  FSB( ale opcja odblokowanego mnożnika była by bardzo miła) al to tylko moje luźne myśli...

 

Typowe zastosowanie : niewymagające aplikacje / terminale  lub ITX-y ..

I Tu zaczyna się ciekawa idea od AMD :

Tani proc tania płyta ( z tym tanim procem to nie tak do końca bo 206zł za 5350 to ciut za dużo )

Ale płyty zaczynają się od 105zł ..

Wezmy Asrocka :

AM1B-M  105 Najtańsza i bez zbędnych bajerów.mATX

AM1B-ITX  130zł

AM1H-ITX 212zł -- dualne zasilanie 19 albo ATX  złącze mPCI-e  etc... full opcja.

 

Ta platfoma ma wsparcie jeszcze dla XP-ka. Potrafi pojawić się port LPT /COM (niby archaik ale ..) nawet IDE.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo widze dla niej zastosowanie poza HTPC / ew. jakiś mały serwerek (tylko 2 porty sata). W ostateczności kostka do biura, chociaż wydajniejszy intel sprawi się lepiej..

Mimo 4 rdzeni to ledwie walczy z 2 rdzeniowymi atomami/niskonapieciowymi celeronami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ciekawi, bo 25-26W to ja mam przy przeglądaniu neta + muzyka w tle na i3+gtx750+ssd+hdd ;)

(co prawda całość dobrana pod kątem energooszczędności, ale to w końcu zupełnie inna klasa wydajnościowa)

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...