Skocz do zawartości
jugo28

PC do gier za 7,5tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zamierzam złożyć komputer do gier. 

Oto jego parametry:

Case CORSAIR 230T COMPACT GAMING CASE - RED LED + SIDE WINDOW
Processor (CPU) Intel® Core™i7 Quad Core Processor i7-4790k (4.0GHz) 8MB Cache
Motherboard ASUS® MAXIMUS VII RANGER: PCI-e 3.0, SATA 3.0, USB3.0
Memory (RAM) 16GB KINGSTON HYPER-X FURY DUAL-DDR3 1600MHz (2 x 8GB)
Graphics Card 3GB NVIDIA GEFORCE GTX 780 Ti - 2 DVI, HDMI, DP - 3D Vision Ready
1st Hard Disk 240GB KINGSTON V300 SSD, SATA 6 Gb (450MB/R, 450MB/W)
2nd Hard Disk 1TB 3.5" SATA-III 6GB/s HDD 7200RPM 32MB CACHE
1st DVD/BLU-RAY Drive 24x DUAL LAYER DVD WRITER ±R/±RW/RAM
Power Supply CORSAIR 750W RM SERIES™ MODULAR 80 PLUS® GOLD, ULTRA QUIET
Processor Cooling Super Quiet 22dBA Triple Copper Heatpipe Intel CPU Cooler
Sound Card ONBOARD 6 CHANNEL (5.1) HIGH DEF AUDIO (AS STANDARD)
Wireless/Wired Networking WIRELESS 802.11N 300Mbps PCI-E CARD
USB Options MIN. 2 x USB 3.0 & 4 x USB 2.0 PORTS @ BACK PANEL + MIN. 2 FRONT
PORTS
Power Cable 1 x 1 Metre UK Power Cable (Kettle Lead)
Operating System Genuine Windows 8.1 Professional 64 Bit - inc DVD & Licence
DVD Recovery Media Windows 8.1 (64-bit) Professional DVD with paper sleeve
Office Software NO OFFICE SOFTWARE
Anti-Virus NO ANTI-VIRUS SOFTWARE
Warranty 3 Year Silver Warranty (1 Year Collect & Return, 1 Year Parts, 3 Year Labour)
Sorki, że po angielsku, ale mieszkam w UK i poprosiłem o pomoc w złożeniu zestawu znajomego informatyka. 
Pytanie - co sądzicie o tym zestawieniu, czy coś byście zmienili? Zależy mi żeby kupić PC na parę lat, który będzie sprawował się przy ekstremalnej wydajności i będzie bez problemów obsługiwał najnowsze gry na pełnych detalach. 
Chodzi też o to, aby dobrze "dogadywał" się z monitorem, który planuję kupić -  ASUS ROG SWIFT p278q.
Dzięki za wszelkie wskazówki i zainteresowanie
Pozdrawiam
M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo slaby zestaw, i7 glupota do gier, tak samo 16gb ram, ssd na starym kontrolerze. To sa główne wady, ale jest ich więcej.

 

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy przy tej cenie i7 to głupota... zestaw za tyle kasy ma raczej starczyć "na dłużej" i wycisnąć z gier absolutny max, a 4790K jest wyżej taktowany niż 4690K, no i (bardzo) powoli gry zaczynają obsługiwać ht.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie OC? Jak nie, to można by tu spokojnie zaoszczędzić ze 100 funtów na samym procku i płycie głównej. A skoro o mobo mowa, to po co Ci tak droga? Identyczne możliwości uzyskasz na płycie o połowę tańszej.

 

Na SSD brałbym albo Plextora M6S 256GB, albo Cruciala MX100 256GB - oba to górna półka, jeżeli chodzi o wydajność, a jednocześnie są w niezłej cenie. A 256GB spokojnie starczy Ci na system, programy i gry.

 

Co do 16GB ramu - dlaczego nie? Nie jest teraz drogi, a 8GB już teraż da się zapełnić w co najmniej 3/4, a co dopiero za 2-3 lata.

 

Zasilacz - RM to nie jest zła jednostka, ale ja bym brał albo Corsaira AX760i, albo Seasonica X-750 (oba to bardzo podobna konstrukcja, jedna z najlepszych na rynku).

 

Kupiłbym też osobną kartę dźwiękową, np, Xonara DX.

 

Monitor - poczytaj tu o nim i zastanów się, czy będziesz z niego zadowolony. Dla porównania tu i tu masz znacznie lepsze (w moim mniemaniu) jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być zestaw z dwoma kartami graficznymi ? Bo jak nie to bezsensu jest branie zasilacza 750W.  650 spokojnie wystarczy. Ba nawet 550 by wystarczył.   Płyta główna na wyrost.  Zamiast GTX 780Ti lepiej wziąć MSI/ASUS R9 290x.

 

Ponieważ nie znam sklepów w UK i co oni tam sprzedają  to wstępnie proponuje coś takiego jeśli chodzi o główne podzespoły.

 

 

MSI Z97 Gaming 5 + 16GB DDR3 2133 CL9/10 + i7 4790K + MSI/ASUS R9 290x + Crucial MX100 256GB + HR-02 BW + CoolerMaster G650M + ten Eizo na dobrej matrycy PLS.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki wszystkim za podpowiedzi, Chyba rzeczywiście zdecyduję się na 16gb zamiast 8.

A nad monitorem się mocno zastanowię, właśnie co wyszedł w UK i czekam na jakieś porządne recenzje co do niego. 

Myślałem, że to będzie trochę łatwiejsze zadanie kupno tego kompa, ale widać świat informatyki jest zagmatwany:-)

Jakby ktoś miał jeszcze jakąś podpowiedź to bardzo bym prosił, na przykład o tej karcie dźwiękowej, czy lepiej kupić inną? 

Aha, i co sądzicie o tej obudowie? 

Jeszcze raz dziękuję za komentarze

Pozdrawiam

M. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...