Skocz do zawartości
posword

Laptop Ibm/Lenovo T61

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien dylemat. Jak wiadomo ten laptop jest nie do zajechania lecz czy gdy kupie wersje na integrze gma965 to czy po tylu latach jeszcze mi On posluzy conajmniej 2-3 latka ?? Nie potrzebuje na nim grac chyba , ze cos typu LOL , CS 1.6 , a tak to internet, filmy , yt , muzyka po prostu takie podstawy. Mialem kiedys wetsje T41 i byla swietna mimo , ze konfiguracja sprzetowa nie zadowalała to byl bardzo wydajny nawet jak na mobilny procesor.T61 posiada C2D T7300 2,0ghz, 2gb ramu , dysk 100gb i wlasnie chipset intela gma 665.Warto na ten czas patrzac ,ze laptop ma swoje lata seietnosci dawno za soba ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie tu o graniu na okrągło. Matryca nie robi mi zbyt duzej roznicy bo pracowalem na Toshibie nb500(netbook) Jak i gralem na niej w Warcraft i nie przeszkadzam mi maly ekranik lecz jednak byl Led :) Patrzac na minimalne wymagania gry LOL to laptop je spelnia az nad to. Czytajac gdzies na forum jeden forumowicz napisal , ze do tej gry jak i wlasnie cos typu Heroes i Company Of Heroes w zupelnosci wystarczy ,a Ja chce miec laptopa stabilnego i wydajnego ,ktory nie ma problemow z grzaniem sie i wadami fabrycznymi. A wlasnie ponoc z tym chipsetem nie ma zadnych problemow jak np z chipsetem nvidia. Lecz co do Ati nie wiem czy mialy jakąś wade fabryczną czy tez nie. A jak wiadomo ten laptop nie ma roku czy dwoch za sobą tylko o wiele wiecej wiec nawet bardziej "wyzylowany" chipset mozne klęknąć w najmniej odpowiednim momencie. Jesli tak nie jest to proszę mnie poprawić i jeśli można to uzasadnic.Pozdrawiam

A i jeszcze jedno :) T60p jest drozsze, a z tego co wyczytalem na konkurencyjnych forach to KG nie roznia sie ,az tak bardzo mianowicie i ta sie nie nadaje do grania i ta.. a za to Ati jest cieplejsza bo bardziej wyżyłowana ,a to juz mnie odrzuca. Ponoc T61 dziala dluzej na baterii lecz jest cięższy i mniej mobilny , a zawiasy zazwyczaj mają luz w przeciewieństwie do T60p ale kurcze co tu wymagac wymagać od tylu letniego sprzętu.. Mobilność jest dla mnie zbędna bo wolę miec coś pewnego w ręku.Co do jeszcze tej matrycy w specyfikacji zapomnialem wlasnie dodac ,ze jest to Matryca 14,1'' WXGA MATOWA Rozdzielczość 1280x800 i cena tego laptopa to 400zl z 3miesieczną gwarancją , a za t60p trzeba dac o około 150zl. Mysle ,ze jak na początek i lepsze zapoznanie się z Thinkpadem w zupelnosci powinnien mi wystarczy T61 . Sugestie mile widziane.

Mam problem z edycją posta. Dla niedomyślających chodzilo mi , ze za t60p trzeba dac o 150zl wiecej niz za t61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust T60/T61 to już powoli prehistoria tfu! klasyka, i sam bym się w to nie pchał. 

Można by ewentualnie jeszcze T400.  Różnice cenowe T60/T61/T400 są marginalne (kwotowo nie procentowo)

Z T400 dostajesz np. chwalony C2Duo P8400 lub P8600; DDR3 2GB; integre Intel 4500HD w cenie ok 550-800pln.  I widze opcje na Ati HD 3470 za 850pln z aukcji.

Ekrany 14.1" 16:10 z 1280x800 i ciekawsza 1440x900.

 

 

ps. Wiem, że takie podbijanie nie ma końca, ale osobiście z ThinkPadów rozważałbym/doradzałbym (minimum) T410 : kolejna generacja (o)budowy, której wariacje później miały T420 i T430; pierwszej generacji Core i5 : 520M (Clock Rate: 2400 - 2933), opcja na 1440x900, itp. Wydajność na poziomie całkiem współczesnych lapków z popularnymi prockami niskonapieciowymi gdzieś w stylu :  i3-3227U, i3-4100U, i5-3317U, itp. Z dorzuconym pozniej SSD 'styknie' nawet kolejne 2-3lata. Z aukcji od ok 900.

http://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i5-520M-Notebook-Processor.23749.0.html

http://www.notebookcheck.net/Intel-Graphics-Media-Accelerator-HD.23065.0.html

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszelkie rady lecz wobór padl na T61 z opisu.Z tego wzgledu , ze jakiej bym opini nie czytal kazdy go poleca. Tym bardziej Panie sorest Lenovo :/ To juz nie jest to co Ibm a T61 bym ponoc ostatnim dobrze dopracowanym laptopem pod kątem wytrzymalości i trwałości podzespołów zrobiony juz niestety przez Lenovo. I to mnie przekonało.. Pracowalem kiedys na Lenovo lecz nie pamietam jaki model.Moj ojciec dal za niego 2600zl i moj Ibm T41 byl bardziej stabilny i wydajnosciowo tez duzo mu nie brakowalo ,a mial 4 razy gorsze podzespoły.. Moim następnym wyborem po T61 (ktory pewnie zostanie do konca jego zywota) bedzie któryś z Lenovo jakie opisałeś wyżej. Dziekuje jeszcze raz za wszelką pomoc. Pozdrawiam

Moj budzet tez byl ograniczony do 450zl wiec wybór był prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...