Skocz do zawartości
Fox1986

nowe słuchawki do gry jak i muzyki 50/50

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym abyscie zaproponowali mi nowe sluchawki aktualnie mam creative soundblaster tactic3d rage usb

 


 

jestem "a raczej bylem" z nich zadowolony dzwiek jak i czulosc mic sa po bodajze 2ch latach jest dalej super

ale po powaznym upadku pekl plastik trzymajacy obudowe glosnika "czerwone badziewko miedzy glosnikiem a palakiem"

ktore trzymalo caly glosnik na miejscu i niestety musialem skleic to na tasme przezroczysta :P

lecz kijowo sie to trzyma "bede musial zastosowac rozwiazanie z super glue do czasu az nie kupie nowych sluchawek

 

chcialbym abyscie polecili mi sluchawki ktore nie maja takiego rozwiazania z trzymaniem glosnikow i aby byly pod usb

i mialy mikrofon i by byly to sluchawki 7.1

Edytowane przez Fox1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw to formatowanie tekstu...

Jeśli zależy Ci na muzyce, zrezygnuj ze słuchawek przestrzennych (7.1). Czy muszą być na USB? to zdecydowanie zawęża wybór na niekorzyść.

Moja propozycja:

Do muzyki
Do gier
 

Moja porada - kup słuchawki muzyczne i dokup mikrofon, np Zalman MIC-1.

Jeśli bardzo zależy Ci na przestrzennych, to szukaj w "gejmingowych".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedze od kompa 3.5 metra gram i przegladam neta na 46" tv

 

myche i klawiature mam bezprzewodowa

natomiast do sluchawek musialem pociagnac przedluzke usb

za szafka w ktora schowalem stacjonarny mam wystarczajaco juz duzo kabli

nie chce ciagnac w swoja strone kolejnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich znowu kolejnych? Zamieniasz kabel usb na minijack i tyle. A eloprezio ma rację - słuchawki 5.1, czy 7.1 to badziewia. Lepszy dźwięk i bardziej przestrzenny uzyskasz na dobrej dźwiękówce z pozycjonowaniem dźwięku + słuchawki hi-fi.

 

Taki mały OT - oczy jeszcze Ci nie padły od tego przeglądania neta na tv?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie dojdzie kabel od mic zalmana ?

poza tym mam tylko zintegrowana karte dzwiekowa pod ktora mam juz podpiete creativy 5.1 "uzywam je jako 2.1" :P

a dokupywac karty dwiekowej nie mam ochoty i powiem wam ze creative soundblaster tactic3d rage usb dobrze sie spisywaly gdyby nie ten upadek :/

 

nie nie bola mnie oczy poniewaz jest taka fajna opcja jak ctrl + kolko myszki do przyblizania i oddalania :)

yt tez sie fajnie oglada na full ekranie :)

jak chcesz moge pozniej wstawic fote :)

Edytowane przez Fox1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, wiem jak to wygląda na moim tv i dlatego z niego nie korzystam w ten sposób.

 

A jeśli uważasz, że te creative'y były dla Ciebie dobre, to ok, kup słuchawki 7.1 na USB. Tylko w takim temacie ciężko będzie, by ktoś tu doradził, ponieważ na tym raczej nikt się tu nie zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie jedno takie ważne pytanie: czy potrzebny Ci dźwięk przestrzenny. Jeśli bardzo, to poszukaj byle jakich, fajnych słuchawek do gier. Wszystkie są tak samo dobre w dźwięku, czyli takie sobie.

Jeśli nie bardzo bardzo - w takich samych cenach dostaniesz dużo lepsze słuchawki muzyczne, które będą bić na głowę jakością dźwięku każde "gejmingowe".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie przemyslalem sprawe i te sluchawki beda sluzyly mi w wiekszosci "lub tylko i wylacznie" do gry

np w cs:go

a w tej grze raczej potrzebny jest dwiek przestrzenny by slyszec dokladnie gdzie tupie przeciwnik

 

prosil bym o propozycje sluchawek napewno pod usb

bo karta dzwiekowa zintegrowana na moje plycie glownej

http://www.asrock.com/mb/Intel/P67%20Extreme4%20Gen3/index.pl.asp

to raczej kicha pozatym mam podpiete pod nia glosniki creative 5.1 "uzywam tylko 2,1"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to moze tak bo widze ze temat bedzie bez odzewu

 

w takim razie zaproponujcie mi zestaw o lacznej wartosci  550zl

 

chodzi o sluchawki z mikrofonem tylko i wylacznie do gry + karta dzwiekowa "nie pod usb tylko pod pci expres"

Edytowane przez Fox1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o sluchawkach qpad qh-85 lub 90 ? "maja aluminiowe/metalowe trzymanie glosnikow"

a roznica miedzy nimi to welur i skorka na glosnikach

 

i asus xonar dx/xd ?

Edytowane przez Fox1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spodobalo mi sie w nich mocowanie sluchawek do palaka

 

a w twoich wszystko jest plastikowe i boje sie ze przy upadku

polamia sie tak jak te ktore opisalem w 1 poscie

 

mam rozumiec ze polecasz ten zestaw asus xonar dgx sennheiser hd448 + zalman mic1 bo sam go masz i przetestowales go tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rozumiec ze polecasz ten zestaw asus xonar dgx sennheiser hd448 + zalman mic1 bo sam go masz i przetestowales go tak ?

 

Zaproponowałem te, ponieważ to dobry i polecany wybór przy takim budżecie. Trochę wyjaśnień:

-jeżeli odpowiadał Ci dźwięk wbudowanego w słuchawki układu, to odczułbyś ogromną różnicę przy nawet tym tanim Xonarze

-mikrofon zalmana kosztuje tylko 15zł, a jakościowo jest identyczny, co większość tych montowanych w słuchawkach

-pozostała kwota (koło 400zł) poszła na słuchawki

To tyle...

 

A jeśli już pytasz o mój sprzęt, to:

Xonar D2X ---coaxial---> H/K AVR265 ---> AKG K702

(o kolumnach nie piszę, bo nie leżą w tej dyskusji).

 

Pamiętaj też, że jak Ci nie będzie leżał dźwięk z tych słuchawek, lub będą niewygodne, to zawsze masz prawo do zwrotu w ciągu 10 dni. Choć wątpię w którykolwiek z tych przypadków, zwłaszcza w ten pierwszy.

Edytowane przez Dammeron
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny sprzet za 4.5k :) "za taka sume to zglosil bym sie do was z prosba wybrania zestawu ampli + 5~7 glosnikow :)"

ale to za dlugi dlugi czas :P

 

sluchawki sennheiser hd448 + mikrofon zalman zm-mic1 napewno kupie

 

i pytanie warto poswiecic 100zl wiecej i kupic asus xonar dx/xd 7.1 czy zostac przy asus xonar dgx 5.1

 

xonar dx/xd jest na chipsecie av100 natomiast xonar dgx na c-media cmi8786

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko do gier i tylko na słuchawki, to bierz DGX. Ma odrobinę gorszą charakterystykę dźwięku (ledwo co się da usłyszeć i tylko na wysokiej jakości sample'ach, a dźwięk w grach do takich nie należy), ale ma za to wzmacniacz słuchawkowy, którego brakuje w DX.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...