Skocz do zawartości
Rivael Icewind

[~2000 zł] Ocena zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tworzę bazę dla nowego komputera, i oto, co jak dotąd wybrałem:

http://www.morele.net/inventory/info/SUOI6Z/

 

Uwagi:

  • Karty graficznej tymczasowo nie wybieram (tj. będzie ona z innego budżetu)
  • RAM w przyszłości ma zostać rozbudowany do 16 GiB (dodatkowe pytanie: czy 16 GiB w 4 kościach po 4 GiB wpłynie niekorzystnie [zauważalnie] na wydajność?)
  • Gdzieś słyszałem, że procesory serwerowe wymagają pamięci ECC, ale w specyfikacji Xeona tego nie widzę - czy zwykłe DDR3 będą z nim współpracować?
  • Dysk SSD jest w planach, ale nie teraz (tzn. jak przybędzie kasy  :-D )
  • Wybrałem Xeon-a, ponieważ jest tańszy od i7, a ja nie zamierzać robić żadnego OC (słyszałem, że HT w CPU nieźle potrafi skrócić czas kompilacji projektu, dlatego nie wybrałem i5)

 

Zastosowanie komputera:

  • Programowanie
  • Granie (nie nałogowe)
  • Uruchamianie maszyn wirtualnych (głównie z tego względu planuje rozbudowę do 16 GiB RAM-u)
  • To co na studiach informatycznych wymyślą  :>

Koszt komputera można nieco nagiąć, ale wolałbym w dół, bo każda złotówka w górę oznacza dłuższe zbieranie na niego  :grin:

 

Dziękuje z góry i pozdrawiam  :>

 

[Edit] Zapomniałem wspomnieć... W tej kwocie mam nadzieje zmieścić także obudowę oraz napęd (generalnie wszystkie części, które są w koszyku). A no i nie mam nic przeciwko proponowaniu zupełnie innych rozwiązań, jeśli uważacie je za lepsze  :grin:

 

Edytowane przez Rivael Icewind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon, którego wybrałeś nie ma integry - więc albo zmiana na 1245, albo kupuj razem z grafiką dedykowaną.

Ram w dwóch kościach mniej obciąża kontroler - lepiej kupić 8GB i potem dołożyć drugie 8.

Zwykły ram też będzie współpracował z xeonem.

Coś konkretnego cię skłoniło do tej płyty/chipsetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leon166

  1. Wiem, że ten Xeon nie ma integry  :>  Uznałem, że jeśli zaoszczędzę nieco więcej do czasu zakupu komputera, to kupię mocniejszą kartę, w przeciwnym wypadku jakąś tymczasową, aby wystarczyła do programowania (czyli w zasadzie wszystko). Chyba, że zamiast słabej grafiki, która potem nie będzie mi potrzebna, bardziej opłaca się dołożyć do Xeon-a 1245?
  2. Masz rację co do RAM-u. Poprawię to w ostatecznym zestawie.
  3. Wzorowałem się nieco na zestawie proponowanym przez purepc (za 2500 zł), gdzie była płyta MSI H97-G43, ale ma ona jasno wypisane wspierane procesory i nie ma tam Xeon-a (choć wydaje mi się, że wszystko co ma zgodną podstawkę i chipset powinno pasować, ale ja od dawna w sprzęcie nie siedziałem i pewny nie jestem). Dlatego wybrałem podaną tam alternatywę. Zasadniczo jedyne co wymagam od płyty to chipset, który będzie kompatybilny z przyszłymi procesorami intela. Resztę moich potrzeb chyba spełniają wszystkie współczesne płyty główne, więc można ją swobodnie wymienić  :>

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że zapomniałeś o integrze. Jak piszesz - dozbieraj do lepszej karty, lub tymczasowo jakąś słabszą (zawsze możesz ją potem sprzedać). Raczej nie opłaca się dopłacać do 1245.

MSI oczywiście też obsługuje xeona, ale myślę, że ten asrock jest lepszy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, link do zestawu na tę chwilę: http://www.morele.net/inventory/info/cvKLYl/

 

Zmiany:

Zamówię pewnie w przyszłym tygodniu. Ew. wyrzucę grafikę, jeśli w międzyczasie kupię/pożyczę inną (bo w ciągu najbliższych kilku tygodni na kupno porządnej niestety nie ma szans).

 

Dzięki za pomoc i jeśli ktoś miałby jakieś rady do zestawu, to jeszcze przez kilka dni jestem na nie otwarty  :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...