Skocz do zawartości
Paterq

Zasilacz, chłodzenie i Dysk SSD

Rekomendowane odpowiedzi

(Jeżeli popełniłem jakieś błędy czy coś w tym stylu to przepraszam, ale jeszcze tak bardzo się nie znam na tym :D) Witam bardzo serdecznie :) Kupuję niedługo procka, kartę graficzną i płytę główną. Mam otóż takie 2 pytanka:

 

1. Czy moje starsze chłodzenie ( [sCNJ-3000] Scythe Ninja 3) da radę z i5 4670k, kiedy podkręce trochę taktowanie, tak do 4.0-4.2 GhZ ??

2. Czy zasilacz Chieftec [CTG-600-80P] da radę z moim kompem (po zamontowaniu nowych części) ??

 

Komputer:

- Intel Core i5 4670k

- Msi GTX 780 6GB

- Kingstion DDR3 2x 4GB 1333MHz CL9

- Asrock Z87M Extreme4

 

Jeżeli zły dział to też przepraszam, ale tak jak na początku napisałem ;//

 

Dzięki z góry :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Chcę sobie zakupić kilka rzeczy do komputera, co można wywnioskować z tematu :D

 

Zasilacz: http://www.komputronik.pl/product/205890/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Corsair_RM_750W_80PLUS_GOLD_modularny_ATX_wiatrak_135mm.html?gclid=CNvNsbCd-b8CFUjlwgods20Ahw&gclsrc=aw.ds

 

Chłodzenie: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-phanteks-ph-tc14pe-czarne-551772/

 

Dysk SSD: http://www.komputronik.pl/product/231788/Sprzęt_komputerowy/Podzespoły/Goodram_2_5_SSD_C40_120GB_Serial_ATA3_550MB_s_430MB_s_7mm_Retail.html?gclid=CM_f7e6d-b8CFbPJtAodujIAUA&gclsrc=aw.ds

 

I tutaj kilka pytań:

 

1. Czy zasilacz i chłodzenie zmieszczą się do mojej obudowy ?? (SilentiumPC Gladius GD-800w)

2. Czy zasilacz da radę i będzie stabilny ??
Mój zestaw: Intel Core i5 4670k (będzie podkręcony) i GTX 780

3. Czy Chłodzenie da radę z prockiem ?? ^ (Tak do 4.6GHz)

4. Oraz czy Dysk jest okej ??

 

Dzięki z góry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branie PSU 750W do I5 4670K i GTX780 to przesada , dobre 550 W wystarczy np. Corsair CS550M 550W za 299 zł , o ~150W tańszy niż RM 750W .

 

Nie ma sensu do I5 brać tego Phanteksa , Macho HR-02 Rev. A spokojnie starczy a kosztuje 165 zł, z powodu gluta pod IHS-em zamiast pasty lepsze chłodzenia nie bardzo się spisują przy tym I5 .

 

SSD proponuję Corsair MX100 128GB za 267 zł .

 

Ceny z morele.net .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branie PSU 750W do I5 4670K i GTX780 to przesada , dobre 550 W wystarczy np. Corsair CS550M 550W za 299 zł , o ~150W tańszy niż RM 750W .

 

Nie ma sensu do I5 brać tego Phanteksa , Macho HR-02 Rev. A spokojnie starczy a kosztuje 165 zł, z powodu gluta pod IHS-em zamiast pasty lepsze chłodzenia nie bardzo się spisują przy tym I5 .

 

SSD proponuję Corsair MX100 128GB za 267 zł .

 

Ceny z morele.net .

Wole te co mówiłem, tylko czy one wejdą do obudowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na jaki zapas. Ludzie nauczcie się wreszcie że dzisiaj nie idzie się w większy pobór mocy, a mniejszy. Odpowiednik dzisiejszego GTX 780 czyli 880 będzie pobierał tyle samo lub mniej. Tak samo bedzie z GTX 980 itd. GTX 550 spokojnie wystarczy do tego zestawu i jeszcze na ładnych parę lat.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem - jak plotki się potwierdzą i GTX880 wyjdzie również w procesie 28 nm to pobór mocy karty może być podobny lub większy .

 

Co innego 20 nm - wtedy faktycznie będzie mniejszy pobór mocy .

 

Do tego I5 ( nawet kręconego ) oraz jednej karty starczy markowe 550W , 750+ W do do SF/SLI z 2 kart .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...