Skocz do zawartości
dr_Misiek

HP EliteBook 8740w - wymiana grafiki na mocniejszą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam laptopa HP EliteBook 8740w z kartą graficzna FX2800m.

Ostatnio rozglądałem się za FX3800m i jeden ze sprzedawców na znanym portalu licytacyjnym zaproponował mi zakup o wiele szybszej karty Quadro K5000m.

Czy ta karta będzie działać w moim laptopie??

Drążąc temat dalej zastanawiam się (jesli K5000m rószy), czy będzie działać jej szybszy brat K5100m?

 

P.S.

Proszę nie pytać po co mi taka karta i proponować że lepiej jest kupić nowego laptopa :-P

Edytowane przez dr_Misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prądu faktycznie zjada 25W więcej, co do wydzielania ciepła to nie udało mi się nigdzie znaleźć informacji.

Niemniej jednak niejednokrotnie już wymieniałem procesory w laptopach z celeronów (1.5-1.6GHz) na potężne C2D 2.4GHz z 4MB cache (T7700) i nigdy nie miałem problemów z odprowadzeniem ciepła, czy niestablinością systemu spowodowaną niewyróbką sekcji zasilania, dlatego zakładam że układ zasilania i układ chłodzenia powinien wyrobić, tym bardziej że zastosowany układ zarówno chłodenia jak i zasilania jest taki sam jaki był montowany w wersjach z mocniejszą karta FX3800m.

Nie wiem tylko czy karta będzie pasować - taki sam układ PCB, gniazdo złącza, rozłożenie elementów czy będzie pasować do obecnego układu chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz laptopa tez musi mieć odpowiednią moc ( V*A=W z tego co pamiętam.) Moim zdaniem nie warto, za dużo nie wiadomych.

 

Wysłane z mojego Xperia Active przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez raarx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że odgrzewam kotleta, ale dla potomnych może się przydać. Po lekkiej modyfikacji układu chłodzenia można zainstalować Quadro K5000M, która jest o niebo szybsza od 5000M. Sam działałem na takim sprzęcie przez ponad pół roku. Gdzieś mam zdjęcia przerobionego układu, gydyby komuś było to potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał

Dopisze coś od siebie, natomiast mam w moim hp : i7 procesor , 8 gb ram, dysk ssd 500gb, i karte graficzną nvs with quadro 5100m 1 gb win 10....mam problem ze sterownikami....battelfield 1 przy uruchamianiu pokazuje zaintaluj sterownik 386.04 ale jak...na stonie producenta najnowszy to max 432.01 połowę gier nie działa ..jakieś pomysły...help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał
1 minutę temu, Gość Rafał napisał:

Dopisze coś od siebie, natomiast mam w moim hp8540p: i7 procesor , 8 gb ram, dysk ssd 500gb, i karte graficzną nvs with quadro 5100m 1 gb win 10....mam problem ze sterownikami....battelfield 1 przy uruchamianiu pokazuje zaintaluj sterownik 386.04 ale jak...na stonie producenta najnowszy to max 342.01 połowę gier nie działa ..jakieś pomysły...help

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej się cudów nie spodziewaj , masz starą i słabą kartę , w dodatku to karta do profesjonalnych obliczeń a nie do gier .

Możliwe że w nowszych sterownikach zostało już wyłączone wsparcie dla niej .

Z tego co widze to na stronie NV masz starsze sterowniki niż 432 , dla twojej karty są sterowniki z serii 330/340

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał
17 godzin temu, Gość Rafał napisał:

dzięki za odpowiedź, ale czy da się dokupić i  wymienić na lepszą grafikę do tego laptop....jak tak to gdzie kupić taka kartę graficzną 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...