Skocz do zawartości
yoozieck

ASUS GTX 770 2GB wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z niedawno kupioną kartą graficzną Asus GTX 770 DC2OC-2GD5. Karta wg mnie mocno się grzeje, tzn. w idlu ma około 41-43 stopni, przy włączonym Assasin's Creed 3 (w bezruchu) 64-70 stopni, a po kilku minutach grania grzeje się powyżej 90 stopni. Testowane na różnych grach, i różnych wersjach sterowników.

Gry ustawione mam na 1920x1080, i wszystkie detale na "wysokie" lub "bardzo wysokie".

 

Furmark 1.13.0 w rozdzielczości 1920x1080 osiąga 50 FPS, ale przerwałem test po 2 minutach gdy karta osiągnęła 92 stopnie. Wentylatory w Asus GPU Tweak ustawione mam na sztywno na 100%.

 

Pozostałe podzespoły to:
Core i5 4460 BOX/8GB GoodRAM 1600MHz/Seagate Barracuda 1TB/Corsair VS650/Zalman ZM-T2 Plus

Czy normalne jest osiąganie tak wysokich temperatur w FullHD?

Czy możliwe, żeby karta była wadliwa i źle odprowadzała sobie ciepło?

Edytowane przez yoozieck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator na 100% i powyżej 90 stC ?

 

No nic... trzeba zrobić jak pisał kolega wyżej, tzn. otworzyć bok obudowy i zagrać jeszcze raz.

 

Napisz, jakie karta osiągnęła temperatury przy otwartej obudowie.

 

Radiator na grafice parzy ?

 

Musi parzyć i to okropnie, jeżeli faktycznie całość się tak grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...