Skocz do zawartości
c3rb3r

Komputer do gier za 3000-3100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość jeżeli napiszę coś źle ;]

Mój kolega będzie kupował komputer w tym miesiącu i jest trochę zielony w tym temacie ja co nieco wiem ale też nie dużo, dlatego proszę was o pomoc. Na chwilę obecną ma laptopa. Monitor będzie FHD. Kolega powiedział, że nie ma zamiaru podkręcać proca, więc "k" jest chyba zbędne.  A cały sprzęt będzie kupował na morele.net.

 

Sam coś mu próbowałem złożyć ale nie jestem pewien czy np. ta karta wejdzie do tej obudowy, czy ten proc pasuje na tą płyte itp.

Myślałem o czymś takim:

 

i5-4690

r9 280x               (od kogo polecacie tego radka)

zalman z3 plus

WD Blue 1TB

LG GH24NSB0

2x 4GB Crucial 1600 MHz CL9

TT Smart SE Modular 530W

MSI H97M-G43

 

Ps. Mój kolega będzie też potrzebował jakiejś karty wi-fi ale ja sam żadnej nie potrafiłem znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu dopłacać kilkudziesięciu zł do najwydajniejszej i5 z zablokowanym mnożnikiem. Różnice w wydajności pomiędzy najtańszą zablokowaną wersją, a tą najdroższą, nie są uzasadnione cenowo. 

Pomyślałbym też nad płytą główną. Być może również na niej można oszczędzić, a jeśli wymagane jest coś więcej, np. dobry dźwięk to lepiej jeszcze wybrać coś ciut droższego, np płytę Asrock z serii Fatal1ty.

Radeona bierz od MSI. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jaką kartę graficzną lepiej kupić do Bf4 ??? Zastanawiam się pomiędzy MSI R9 280x a Gigabyte GTX 770 ???

Która karta lepiej będzie się lepiej sprawowała ? Zależy mi głównie na Bf, może troche CS go i wot ... :D

 

PS. Prosiłbym też o jakieś wytłumaczenie, dlaczego dana karta jest lepsza :D

Edytowane przez ThePatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...