Skocz do zawartości
montex

G3420 vs G3258

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam nadzieję, że szybko odpowiecie.

 

Do wyboru 2 procki:

 

G3420 - Haswell - 3,2ghz, max 1600mhz ddr3

G3258 - HR - 3,2ghz, nwm jaka max czestotliwość.

 

Który z tych 2 procków będzie wydajniejszy "z pudełka"? Bo g3258 na boxowym podkrece max do 4ghz. 

 

Czytałem również, że dopiero procki z serii G34xx obsługują natywnie 1600mhz. Czy to prawda?

 

Który z nich będzie lepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym mówisz to tylko oficjalne specyfikacje, praktycznie każda płyta umożliwia ustawienie wyższych taktowań pamięci niż 1333 nawet gdy procesor oficjalnie wspiera tylko 1333 MHz. Bierz G3258, możesz go bezproblemowo podkręcić (ostatnio trochę się takim Pentiumem bawiłem, poszedł na 4,4 GHz bez zmiany żadnych parametrów oprócz mnożnika).

 

Jaką masz płytę główną i pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowany Pentium nie ma problemow zeby dzialac z wyzszymi taktowaniami pamieci np. 2400MHz. 1333MHz to tylko specyfikacja, tak jak 1600 dla i5/i7, reszta jest traktowana jako "overclocking".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat bo sam też mam trochę pytań i wątpliwości jaki procesor wybrać z tych dwóch.  

Na takim zestawie to ma grać:

GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1600 BLACK CL9

Gigabyte GA-H81M-S2PV, H81 , DualDDR3-1600, SATA3, mATX

zasilacz FSP350-60HLN

na razie bez karty bo fundusze nie pozwalają. Procesora nie chcę i nie zamierzam podkręcać ekstremalnie tym bardziej że nie planuję wymiany chłodzenia ale te 0,5ghz na boxowym chłodzeniu jeśli by się dało to czemu nie, mi by to wystarczyło. Tylko pytanie czy na tym zestawie się da to zrobić z tym g3258 i czy po takim delikatnym podkręceniu wzrasta też zużycie prądu i o ile mniej więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu brać G3258 dla 0,5 Ghz OC , takie procki się bierze jak chcesz kręcić ile wlezie .

 

Tym bardziej że to kosmetyczne OC - przyniesie tylko kilka fps więcej .

 

Poza tym nie wiadomo czy ta płyta pozwoli na OC , nie każda płyta na H81 pozwala na OC - jeszcze jakiś czas temu żadna na to nie pozwalała , ponoć obecnie Asusy na H81 pozwalają na OC .

 

Bierz zwykłego G3220 lub G3420 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok i tak zrobię wezmę tego g3220 lub g3420 ewentualnie g3240. Zresztą i tak bym sie nie bawił w ekstremalne oc, a komputera i tak używam w 80% do internetu, co prawda kartę jakąś w przyszłości dokupię  ale to też raczej budżetówka będzie więc ten procesor i tak niewiele pewnie osiągnie z nią minimalnie podkręcony. Poprostu te wszystkie opinie o tym procesorze o jego możliwościach podkręcania narobiły mi smaczka na niego, a że jego cena jest parę groszy tylko większa więc sie trochę wahałem czy ten czy ten.

 

 

Jeszcze pytanie mam o tego g3420 on ma TDP 65W czy 54W bo na różnych stronach sa różne informacje.

Edytowane przez lukasz810217

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...