Skocz do zawartości
Pufcia

Jaki monitor wybrać spośród podanych?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,



Mam do wydania do 830zł i chciałbym kupić jakiś monitor 27 cali. Teraz mam Samsunga SyncMaster 2233BW, który już się rozwala (obudowa i przyciski siadają, dioda zasilania nie świeci, coś lata w środku, ekran uklejony kropelką ;D i takie inne...) 



Zastanawiałem się na początku nad monitorem ASUS VE278N ale potem zobaczyłem BenQ GW2760HS. Ten Asus ma matrycę TN i LCD a BenQ ma Matrycę VA i LED. Czytałem, że VA ma bardzo dobre kolory i dobrą czerń. To coś jak IPS ale z lepszymi kolorami i czernią. Dodatkowo ten BenQ ma FlickerFree.



Na monitor mam maksymalnie 830zł. Jeżeli kupię 2560x1440 to granie w nowsze gry na tej rozdzielczości może lagować a full HD jest idealne. Gdybym grał w Full HD na 2560x1440 to byłaby pikseloza niezmierna, więc FullHd do gier jest ok a do filmów te 27 cali też się przydadzą. Teraz siedzę u brata na monitorze 27 cali i mi bardzo odpowiada. No mogę się zastanowić jak znajdzie ktoś monitor 2560x1440 27 cali za max 900 coś zł.

Zastanawiam sięteż nad IIYAMA PROLITE X2783HSU.. ma matrycę AMVA+ Jest o wiele lepsza od VA?

Teraz pytanie.. Czy lepszy będzie ten ASUS VE278N czy BenQ GW2760HS czy może IIYAMA PROLITE X2783HSU... ?? Wszystkie są w podobnej cenie.

Jak już mówiłem będę sporo oglądał filmów (30%), Przeglądał internet (20%), RObił jakieś profesjonale rzeczy, czyli filmy w Adobe Premiere Pro (20%) i grał w gry (30%) bigsmile.gif

Czy ten BenQ GW2760HS będzie miał kolory porównywalne do tych na IPS-sie? Czytałem opinie, że ma nawet lepsze. Jeżeli nie to jakie one są?

Czy jest jakaś lepsza oferta od tego BenQ i IIyama? Jeżeli nie to który wybrać? bigsmile.gif

 

Najbardziej chchiałbym tego BenQ w tej chwili... ;)

Edytowane przez Pufcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VA ma gorsze kolory od IPS'a (ale dużo lepsze od TN'ki), pozatym na korzyść VA głębsza czerń i dużo lepsze kontrasty.

Z podanych wyzej bralbym GW2760HS.

 

Tutaj masz profil ICC do kalibracji / ustawienia OSD - http://www.tftcentral.co.uk/articles/icc_profiles.htm

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej ;) Ale nie będą bardzo gorsze od IPS te kolory?

Odczuję dużą różnicę kiedy przesiądę się z Samsunga SyncMaster 2233BW? ;) 


A co mi da ten profil do kalibracji? Nie mogę sobie po prostu w ustawieniach monitora tego zmienić? Czego w Windowsie trzeba coś robić? Tak z ciekawości abym zrozumiał .. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odczujesz..

 

 

 

ICC jest skrótem od „International Color Consortium”.

Jest to system zarządzania kolorami, który pozwala parametrować urządzenia peryferyjne używane do tworzenia obrazów (drukarki, skanery, ekrany, cyfrowe aparaty fotograficzne) po to, by kolory obrazu wydrukowanego były wierne oryginałowi. Profil ICC bierze pod uwagę dane techniczne drukarki i wskazuje urządzeniu drukującemu, jakie kolory należy zmieszać razem i w jakiej proporcji, żeby dokładnie odtworzyć barwy biorąc pod uwagę rodzaj powierzchni używanego podłoża (papieru, folii).

 

Reszte sobie wygooglujesz. ;] To nie koniecznosc, no ale dobrze miec poprawnie skalibrowany monitor.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...