Skocz do zawartości
Caleb

Ryse: Son of Rome PC

Rekomendowane odpowiedzi

Ryse: Son of Rome - jeden ze ekskluzywnych tytułów startowych dla Xbox One, który miał nakręcić sprzedaż konsoli Microsoftu, jeszcze w tym roku trafi na komputery osobiste. Będzie nie tylko lepiej wyglądać, ale również otrzyma wszystkie dotychczas wydane pakiety DLC zawarte w cenie wersji podstawowej. Informacja jest odrobinę zaskakująca, jednak baczni obserwatorzy branży już wcześniej przewidywali, że producent szukając recepty na kłopoty finansowe może wykonać taki manewr. Microsoft raczej nie skacze z zachwytu, ale większość użytkowników blaszaków pewnie napuchła ze śmiechu. Pytanie czy Ryse: Son of Rome w ogóle okaże się wart zainteresowania.

ryse_son_of_rome_pc_screen_4.jpg

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13627.jpg

Crytek słynie z produkcji o urzekającej oprawie graficznej, naszpikowanych nowoczesnymi technologiami oraz efektami specjalnymi, jakie wyznaczają standardy na najbliższe miesiące. Dlatego nie powinno dziwić, że Ryse: Son of Rome jest kolejnym przedsięwzięciem po serii Crysis i Far Cry, którego głównym atutem okazuje się strona wizualna, stawiająca przed komputerami poważne wyzwanie. Jakiego sprzętu potrzeba do ujrzenia absolutnie wszystkich wodotrysków obsługiwanych przez CryEngine? Niestety koszmarnie mocnego! W skrajnych przypadkach nawet GeForce GTX 980 potrafi uklęknąć, chociaż przy rozsądnym ustawieniu detali również właściciele słabszych konfiguracji powinni cieszyć się komfortową rozgrywką. Czego konkretnie potrzeba? Sprawdzimy to analizując wydajność kilkunastu kart graficznych AMD Radeon i NVIDIA GeForce.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania kosmos jak to z Crytek ale myślę, że warto. 

 

Smutne tylko jest to, że nowe konsole są po premierze jakiś rok a już dostają w tyłek od PC....

 

Już ? One dostały w tyłek  zanim jeszcze trafiły do produkcji...

 

Tak jak kiedyś wspominałem że niektóre porty mogą lepiej działać na radkach i te obawy się spełniły. Teraz pytanie co tak naprawdę wybrać i czym się kierować przy wyborze nowej karty graficznej. Odpowiedź wydaje się prosta, bo podejrzewam że to nie ostatni po DR3 i Ryse taki tytuł, który lepiej działa na Radeonach.

 

EDIT. Gra działa całkiem nieźle po wyłaczeniu AA. FPS spada do 34 co nie jest tragedią dla mnie.  Widać jednak że gra jest bardziej wymagająca od Crysis 3, bo ten działa mi znacznie lepiej.  Grafika na wysokim poziomie. Zwłaszcza modele i ich twarze. Gra dosyć fajna. Akurat lubie klimaty Rzymskiego Imperium. Czekam na reckę Caleba.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13660.jpg

Cesarstwo Rzymskie stanowiło dotychczas inspirację głównie dla twórców strategii, zdecydowanie rzadziej gier zręcznościowych, chociaż jego barwna historia wypełniłaby praktycznie każdą formułę. Chcielibyście osobiście skierować ostrze gladiusa przeciwko wrogom Imperium? Odwiedzić Koloseum albo podbijać nieznane lądy zamieszkałe przez dzikie plemiona? Ryse: Son of Rome serwuje graczom wszystkie specjalności tamtej epoki (może poza orgiami) w postaci trzecioosobowej rąbanki - prostolinijnej oraz efektownej. Przelejmy więc hektolitry rubinowej posoki broniąc Cesarza i ukochanej ojczyzny, ale spełniając patriotyczny obowiązek odkryjemy też perfidny spisek uknuty na najwyższym szczeblu władzy. Oczywiście rozwałkę ubrano w grafikę potrafiącą przyprawić o zadyszkę nawet bardzo wydajne komputery, wszak pochodzi od ojców sławnego Crysisa.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika i mimika twarzy najwyższy poziom - czyli standard Crytek. W niektórych momentach można mieć wrażenie oglądania filmu. :) Niestety walki są dość nużące i schematyczne. Spacja - PPM - LPM - LPM - spacja bądź LShit i tak w kółko. Kuleje także AI. Co jakiś czas otaczają nas kółkiem legioniści i można odnieść wrażenie, że jesteśmy niczym niewolnik walczący dla uciechy Rzymian... Dobry zapychacz no wolny czas do jednokrotnego przejścia i nic więcej. Trochę podczas finisherów może denerwować, że jak się wciśnie nieodpowiedni klawisz, to jedynie resetuje licznik combo, a nie np. przerywa atak.

A i tak największą wadą są powtażalni wrogowie. Ryse wojny klonów.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda wykrywanie pada w tej grze ? Mam starszego pada Logitec Dual Action, podpiąłem go do  PC - w grze nie ma wyboru między klawiaturą i myszką a padem. Emulacja pada też się nie powiodła.

Pytanie czy pada od X360 wykryje ?Bo nie wiem czy tracić kasę na kolejnego pada (w zasadzie mam do ogrania na chwilę obecną 2 gry typowo pod pada - Ryse i Tomb Raider). Zakładam, że pad od X360 zadziała i pojawi się w menu gry możliwość jego wyboru, ale niepokoi mnie trochę że teraz mam brak możliwości zmiany klawiatury na pada - w końcu pad mam sprawny,podłączony, nawet jakby miał problemy z poprawnym działaniem to gra powinna go wykryć i dać możliwość wybrania jako kontrolera. Zawsze tak "koślawo" wygląda wybór kontrolera w grach na PC (miałem ładnych parę lat przerwy na same konsole, więc jestem zdziwiony - dawniej wykrywało każdego pada, chwila konfiguracji w grze i można było śmigac z lepszym bądź gorszym skutkiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest jedna i niezaprzeczalna.

Masz pada od X360 pod pc, nie masz ŻADNEGO problemu.

Nauczyłem się tego dawno i wiem że nie ma sensu kombinować.

Ryse na padzie x360 zaliczyłem i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest jedna i niezaprzeczalna.

Masz pada od X360 pod pc, nie masz ŻADNEGO problemu.

Nauczyłem się tego dawno i wiem że nie ma sensu kombinować.

Ryse na padzie x360 zaliczyłem i polecam.

Też się kiedyś przejechałem na padzie logitecha ale teraz mam 3 pady od xklocka . Jedyna gra która nie działa dobrze na padzie xboxa to cars na bazie bajki dla dzieci. Tą grę zrobili na pada od logitecha, no cóż skoro go mam to dziecko na nim gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xkloka bezprzewodowy tez jest wygodny i nie zjada baterii. Dwa tygodnie temu zakupilem akumulatory http://proline.pl/?p=BK-3MCCE-BOX i pomimo długiego grania w w3 dalej pad smiga.

 

Jak będziecie kupować pada to najlepiej ze sklepu nie z allegro. Na allegro handlarze wyciągają Xbox recivera z pudełek albo sprzedają chińskie pod ruby. W morelach jest w dobrej cenie.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po taniości takie coś się kupuje i śmiga tyle samo co na aku, już rok używam i w ogóle nie traci pojemności, można grać z kabelkiem podczas ładowania.

http://allegro.pl/bateria-xbox-360-do-pada-kabel-akumulator-3600ma-i5310471303.html

 

Kabel lepszy, bo pad lżejszy - mniej się ręce męczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowałem w przewodowy, nie chciało mi się bawić w baterie i inne badziewia. Na PS3 grałem i na DS3 i na przewodowym Logitechu - dla mnie bez większej różnicy.

Kupiłem na agito modelS9F-00002, bo nie będę dopłacał 15 zł za sterowniki na płytce : http://www.agito.pl/microsoft-xbox-360-kontroler-przewodowy-czarny-s9f-00002/pd/EF2WDBBBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=11438846

 

załapałem się na darmową przesyłkę i jakieś punkty Payback wpadły , tak więc nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę DS3/DS4 ze wzgłędu na nieduże dłonie. Pad od X360 mi gorzej leży.  Po za tym przyzwyczaiłem się do analogów z DS3.  DS4 można też podłączyć do PC. Oba maja emulację pada od X360, więc są obsługiwane przez każda grę, bo pad jest widoczny jako pad od X360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad doszedł, Ryse go wykrywa, gra się sympatycznie (inna sprawa, że trochę drewniano mi to idzie bo jestem graczem casualowym, a ustawiłem wyższy poziom trudności :) ), tylko jak w tym ustrojstwie wyłączyć wibracje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

co Ty nie powiesz ? google użyć ? Sądzisz , że tego nie zrobiłem ? :)

U mnie komenda "i_forcefeedback 0" wpisywana w  konsoli nie zadziałała, a po podmienieniu pliku xinput na wyedytowany gdzie miał być brak wibracji (bo i taki znalazłem)  gra się nie włącza - także du*a. Sądziłem, że znacie jakieś "samoróbne" sterowniki do pada z opcją wyłączenia wibracji, bo M$ dał ciała w tym temacie, a ich support jak to oni "nie martw się, w przyszłości to naprawimy, dziękujemy za Twoje uwagi, podziwiamy i pozdrawiamy" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...