Skocz do zawartości
Jagodzianka

PC 3000-3500 (+-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się powoli do wymiany swojego starego PC który niby dobrze sobie radzi jak na swój wiek lecz utrudnia mi rywalizowanie z innymi którzy posiadają więcej FPS

 

Potrzebuje naprawdę przemyślany zestaw którego zadaniem będzie na pewno osiągniecie dobrej ilości klatek (65-100) w grach takie jak (DayZ Standalone, BF , MMORPGI z dużym światem do renderowania) chciałbym żeby sprzęt był sprawdzony i jak najmniej awaryjny. Bardzo zależy mi na tym żeby umożliwiał mi rozbudowę (mówi się o nowych technologiach ale możne moje oczekiwania wychodzą ponadto) 

 

Wydać chcę około 3000 - 3500 oczywiście jak mnie ktoś sensownie zbajeruje to można coś dołożyć 

 

-Wydaje mi się ze procesor i5-4690K Devil's Canyon to dobry wybór na ta chwile na pewno pobawię się w OC lecz nie w tej chwili tylko jak będzie tego wymagać jakaś gra,

-Teraz sprawa płyty głównej tutaj liczę na was jak już mówiłem chciałbym coś dobrego umożliwiającego WYMIANE/ULEPSZANIE

-Sprawa karty graficznej liczę na dobre FPSy ale wiem ze w tej cenie będzie ciężko żeby wszystko było dobre wiec tutaj możemy wsadzić coś nie koniecznie najlepsze 

bo liczę się z tym ze wymienić grafikę można zawszę.

 

Podsumowując: 

Co sadzicie o procku 

Jaka płytka i grafika 

(reszta sprzetu(

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Jagodzianka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Devil 

 

To co zaproponowałeś to chyba najwyższa półka jeśli chodzi o grafike płyta tez dobrana pod karte graficzną ale... słyszalem ze sa jakies problemy z r9 280 jak wypada r9 290 pod wzgledem awaryjnosci

 

inna sprawa czy potrzeba mi tak mocnej karty graficzne czy w zamian tego mozna wsadzic cos innego  i zaoszczedzic badz wydac np na SSD

 

Co myslicie o GTX 770 cena porównywalna ale szyna inna 

Edytowane przez Jagodzianka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem awaryjności? Jak na ilość sprzedanych modeli nie słyszałem jeszcze o przypadkach masowych zwrotów tych kart.

Psuły się pojedyncze sztuki Gigabyte, ale wynika to z polityki firmy, który od III kwartału 2013 roku zaczęła oszczędzać na podzespołach.

 

Udało mi się obniżyć koszty zestawu Diriana:

http://www.morele.net/inventory/info/3j7LMS/

 

Wstawiłem troszkę gorsze chłodzenie, ale tu  i tak Cię uprzedzę - na DC nie uświadczysz różnicy pomiędzy HR-02 BW, a Fortisem. Taka już natura gluta.

Zasilacz Chiefteca - może być odrobinę głośniejszy od G550M, który pod tym względem jest naprawdę wybornym PSU.

 

Wstawiłem też tańszą płytę główną i bardzo podobne pamięci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...