Skocz do zawartości
Dż0ki

Jak połączyć 2xjack z cinch?

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę podłączyć dwa źródła dźwięku (laptop i monitor) do miniwieży, która  posiada jedynie wejście cinch. Z jednym źródłem dźwięku nie ma problemu, bo wystarczy zwykły przewód jack to cinch, ale w jaki sposób podłączyć dwa jacki do jednego wejścia cinch? Są kabeki, które rozdzielają jeden jack na dwa, ale nie widziałem kabelka, który "skupiałby" 2 jacki w jeden. Pomysły? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz zapewne coś takiego:

http://www.komputronik.pl/product/127098/Akcesoria/Kable_i_adaptery/Hama_rozgaleznik_JACK_3_5mm_STEREO_WT_2xJACK_3_5_mm_GN_STEREO_0_2m.html

 

Zamiast pytać na forum i szukać w sieci, podejdź do najbliższego sklepu elektrycznego/elektronicznego i powiedz, czego potrzebujesz.

Najlepiej weź kabel, który masz żeby pokazać, bo jeśli obecny kabel ma na końcu tzw końcówkę męską, to będzie jeszcze potrzebne złącze (tzw beczka), które ma z obu stron złącza żeńskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego tylko nie rozumiem - zgaduję, że Twój monitor ma tuner TV, dlatego chcesz go podłączyć pod wieżę. Tylko jaki będziesz miał z tego zysk, skoro dźwięk przejdzie przez co najmniej 2-3 przejściówki i tyle samo kabli (kabel minijack ---> 2*minijack->minijack ---> mufa/beczka minijack ---> minijack->2*RCA ---> kabel 2xRCA). Straty jakości będą na tym całkiem niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię. ;]

 

Sam fakt, że jest to monitor z funkcją TV już świadczy o niskiej jakości dźwięku.

Poza tym jakikolwiek byłby to monitor, to nadal kilkuletnia wieża zapewni lepszą głębię niskich tonów, niż głośniki o wymiarach torebki herbaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa źródła nie mogą być na raz podpięte, bo może, ale nie musi być jakiś przydźwięk, a poza tym, to jakoś tak nie koszernie :P

 

Najlepiej zrobić sobie taki przełącznik, kupić w sklepie włącznik, np taki i fajnie to polutować. Myślę, że wspólna masa nie była by problemem. 93_1258047406.jpg

 

Do pinów środkowych lewy i prawy kanał od wieży, do zewnętrznych z jednej strony jedno źródło, kanał lewy i prawy, z drugiej strony drugie źródło, kanał lewy i prawy. A może są też takie, co mają 9 wyprowadzeń, to i z masą by szło tak zrobić, aby się przełączała. 

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedź. Zawalony byłem pracą, ale już tłumaczę ocb. Korzystam z laptopa z którego chcę puścić dźwięk z jacka + monitor z podpiętym do niego xboxem. Z monitora mam również wyjście audio przez jack. Problem w tym, że chcę do podłączyć do miniwieży Panasonica poprzez chinch tak abym nie musiał przełączać za każdym razem kabla. Do tej pory niestety musiałem żonglować między jackiem z monitora i laptopa. Myślę, że rozgałęźnik, który podał Ullisses załatwi sprawę http://bit.ly/1rU8FzX . Właśnie czegoś takiego szukałem. Jeszcze tylko złączka żeński jack - żeński jack i powinno  śmigać. Jeśli się mylę - uświadomcie mnie :) 

Nie martwię się o jakość dźwięku. To co leci z lapka i z monitora przez zwykły kabel jakc-cinch do wieży w zupełności mi wystarcza.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...