Skocz do zawartości
Rydian

Komputer głównie do gier, trochę grafiki 2D (4000 - 4500 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od razu dziękuję Ci że to czytasz :)

Wiem że takie tematy już były, ale mimo szukania, nie do końca udało mi się znaleźć konfigurację która wydawałaby mi się odpowiednia. Postanowiłem więc poprosić o bardziej spersonalizowaną pomoc :)

Przepraszam jeśli kogoś zirytował kolejny podobny temat.

 

Zastosowanie komputera : Głównie gry (zależy mi żeby nawet najbardziej wymagające tytuły działały na pełnych detalach... no chyba że to niemożliwe w tej półce cenowej, wtedy możecie mnie wyśmiać :P). Przydało by się żeby też dobrze radził sobie z programami do obróbki grafiki 2D zarówno rastrowej jaki i wektorowej (głównie oczywiście Photoshop i Illustrator). A i jeszcze bardzo sporadycznie obróbka video.

 

Maksymalna kwota : 4000zł (jak mnie przekonacie że warto to mogę trochę dołożyć :) )

 

Których części potrzebuję : no, "budę" oczywiście, ale jak bylibyście mi jeszcze w stanie jakiś monitor polecić, to byłbym wdzięczny (miałem nadzieję zmieścić się w 5000zł za kompa i monitor) :)

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : na chwilę obecną w ogóle się na tym nie znam, więc raczej nie. Jak będzie sprzęt z możliwością OC, to może się nauczę, ale jakby dało się taniej a bez możliwości, to chyba wolałbym iść w te stronę...

 

Rozdzielczość mojego monitora i model: Mam Samsung SyncMaster 931BW (1440x900), ale koniecznie potrzebowałbym dokupić sobie jeszcze jeden sporo większy monitor.

 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : mysz, klawiatura, głośniczki :P

 

Inne: zestaw bez systemu

 

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie się postem i bardzo proszę o pomoc, bo zagubiłem z w nadmiarze informacji :)

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź :)

A można prosić może o wyjaśnienie dlaczego procesor serwerowy? Szczerze to mocno się zdziwiłem, nie wiedziałem że nadają się do domowych kompów.

 

Nie lepiej może np. http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4690k-socket-lga1150-64bit-do-3-9-ghz-88w-cache-6mb-box-bx80646i54690k-haswell-refresh-647918/ ?

 

Nie wiem nie znam się :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...