Skocz do zawartości
Masserati

125cc na prawku B też za granicą?

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn problemem są osoby, które np nie kupiły skuterów czy chociażby Simsona, bo to małe g... , drze się i nie jedzie.

Natomiast teraz stwierdzą, że 125 to już fajny motor, kupią i zaczną na tym jeździć. Niby żaden problem, bo wiele motocyklistów zaczyna od 125 zamiast skutera, ale dotychczas ci ludzie jeździli kilka godzin, zdali egzamin na motocykl i zrobili ósemkę na placu.

Natomiast dzięki temu przepisowi, na motor zaczną siadać ludzie (czasem wręcz z ciekawości), którzy nie byli by w stanie zrobić ósemki na placu, bo jest za ciasno na ich umiejętności. Tacy ludzie niechybnie zginą przy pierwszej takiej akcji:

http://www.youtube.com/watch?v=vDehjPzQhFg#t=40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy nie jeździłem i raczej nigdy nie będę bo wolę w fotelu siedzieć przy włączonej klimie ale przecież motocykl nie ma gazu zero-jedynkowego. 125cc mozna jezdźić tak samo jak pizdzikiem, którym teraz jeżdżą osoby w ogóle nie znające przepisów a mające tylko dowód osobisty.

Jak by mnie ktoś na takim posadził to pewnie przez pierwsze kilka miesięcy nie szalał bym zbytnio i na pewno nie zapuszczał bym się na te drogi, którymi jeżdżę codziennie - np dk88.

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno rozwiązanie. Każdemu rowerzyście, każdemu!

 

http://goo.gl/B8jX93

 

Po co w ogóle kat. B w tym kraju? Jak byle Janusz może wsiąść na 125ccm i wymusić mi na skrzyżowaniu na którym nie ogarnia znaków i pierwszeństwa to już wolę jednąć w Janusza siedzącego chociaż za kawałkiem jakiejś blachy, może być nawet w Tico.

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy nie jeździłem i raczej nigdy nie będę bo wolę w fotelu siedzieć przy włączonej klimie ale przecież motocykl nie ma gazu zero-jedynkowego. 125cc mozna jezdźić tak samo jak pizdzikiem, którym teraz jeżdżą osoby w ogóle nie znające przepisów a mające tylko dowód osobisty.

Jak by mnie ktoś na takim posadził to pewnie przez pierwsze kilka miesięcy nie szalał bym zbytnio i na pewno nie zapuszczał bym się na te drogi, którymi jeżdżę codziennie - np dk88.

Tak, tylko taki piździk nie ma prędkościomierza wyskalowanego do 200km/h.

Do tego taka "marna" NSR 125 w wersji odblokowanej (w takiej były sprzedawane w niektórych krajach) ma 6.5s do setki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy dostają znajdują w Laysach ludzie, dla których olbrzymi kłopot i wyzwanie stanowi wykręcenie na parkingu jakimś Matizem albo czymś podobnym, którzy jeżdżą wedle własnych zasad ruchu drogowego wymyślonych pięć minut temu, którzy nie wiedzą po co jest kierunkowskaz, co znaczy "ustąp pierwszeństwa" albo "stop" i tak dalej.

A ty się martwisz garstką idiotów, którzy wsiądą na 125 i wpakują prosto pod ciężarówkę. Oni i tak by zginęli, nie na motorku 125 to na rowerze listopadowym wieczorem bez świateł i elementów odblaskowych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy dostają znajdują w Laysach ludzie, dla których olbrzymi kłopot i wyzwanie stanowi wykręcenie na parkingu jakimś Matizem albo czymś podobnym, którzy jeżdżą wedle własnych zasad ruchu drogowego wymyślonych pięć minut temu, którzy nie wiedzą po co jest kierunkowskaz, co znaczy "ustąp pierwszeństwa" albo "stop" i tak dalej.

A ty się martwisz garstką idiotów, którzy wsiądą na 125 i wpakują prosto pod ciężarówkę. Oni i tak by zginęli, nie na motorku 125 to na rowerze listopadowym wieczorem bez świateł i elementów odblaskowych.

 

Popieram, idiota, który znalazł prawko w laysach będzie dalej idiotą, czy to w aucie, czy na 125ccm, po prostu przyspieszy to selekcję naturalną. Każdy ogarnięty człowiek, najpierw poćwiczy, zanim zacznie jeździć 125ccm. Ja nigdy nie jeździłem motorem, a myślę o Hondzie CBF125. 

 

1. Zapewne kupiłbym jakieś godziny z instruktorem. 

2. Pojeździłbym po spojonych, wiejskich drogach, żeby ogarnąć co i jak.

3. Nie pchałbym się jak idiota pierwszy na światła, jeśli jest przede mną 1-2 samochody ... Mnie to tak wk... jak stoję pierwszy na światłach, a wjedzie mi taki skuter przed nos i rusza jak ostatnia cipa... Co prawda 125ccm potrafi się zwinąć, ale podejrzewam, że passacik w tedeiku zwijałby się podobnie, więc po co mam utrudniać ruch?! Oczywiście, jak wpycha się coś 500ccm + to nie widzę problemu, bo ruszy sprawnie.

4. Jeździłbym ostrożnie, przecież zabić się na czymś takim to żaden problem, jako transport od A do B - fajna sprawa, tylko trzeba mieć wyobraźnię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym sobie kupił takie 125cm, gdybym tylko miał garaż. Do biura mam 4km, taka poranna przejażdżka piździkiem to niezła frajda.

 

Nie tak niezła jak Mustangiem, wiadomo.

Edytowane przez kretfr
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro o żarciu mowa... niedawno dowiedziałem się, że w Pszczynie jest ciekawa restauracja - http://wodnawieza.pl/

 

Trzeba będzie się wybrać na menu degustacyjne :mrgreen:

 

A żeby było coś w temacie. Są jakieś 125 ccm, którym rozpędzenie do 100 km/h nie zajmuje kilkunastu sekund?

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ula coś tam wrzucał wyżej, strasząc że janusze na to powsiadają i umrzywią, bo 6,5 do setki.

Pytanie brzmi - i co z tego? Nie po to człowiek buja się SUVem jak jakiś impotent, żeby obawiać się kolizji z motorynką, c'nie?

 

Po prostu stara miała za małą rozdzielczośc zdjęć do strzelania fotek żarcia w biznesklasach :D

E tam, slavok lubi oglądać moje paragony, a N8 miała takie sobie makro i nieraz się dąsał, że dobrze cyferek nie widzi i nie wie co w donos do skarbówki wpisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...