Skocz do zawartości
rambowski

Pomoc przy doborze RAMu do laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Potrzebuję pomocy przy wyborze RAM. Aktualnie mam 3 GB Ram a chciałbym powiększyć do 4 lub więcej GB. Może zacznę od tego jaki mam sprzęt. Oto mój komputer:


 

Na jakiejś stronie przeczytałem że mój laptop ma możliwość rozbudowy do 8GB aczkolwiek nie wiem czy ma to jakiś sens. Mam 64-bitowy Windows 7 i po prostu chciałbym usprawnić jego szybkość przy grach i innych formach użytkowania.

Generalnie nie znam się na tym kompletnie, ogarnąłem tylko jakie pamięci mam aktualnie. Tu zdjęcia z CPU-Z i po wyjęciu RAMu z lapka:

2q2o3df.jpg

1zn4ntd.jpg

2m2w7pe.jpg

16lcv8j.jpg

 

I tu jest moje pytanie. Jak i ile ramu dokupić aby maksymalnie usprawnić prace na moim laptopie (nie korzystam z zaawansowanych programów graficznych, 3d itp)

Czy mam kupić zupełnie nowy ram np 2x2gb. Czy może po prostu wymienić tą jedną kość która ma 1gb na 2gb. Czy wymieniając tylko jedną kość (1GB) ram będzie pracował ciągle w trybie Dual Channel? Dodam że przy grach używam grafiki dedykowanej i nie wiem czy w ogóle ma to jakiekolwiek znaczenie. A może w ogóle kupić np jedną kość 4gb, tamte 2gb zachować, w sumie będę miał 6gb i to będzie najlepszy układ? I jakie taktowanie wybrać, czy moglibyście podać mi linki do jakiś konkretnych modeli?

 

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź i pozdrawiam. Za pomoc stawiam PIWO :D

 


EDIT:

 

poszperałem trochę, nie mam pojęcia co mogą oznaczać te symbole np 1Rx8 lub 9-10-B1? Generalnie nowa kość RAM musi mieć wszystkie te symbole identyczne? W sensie np jak mam dokupić 2 GB to wszystkie symbole muszą być takie same jak z tą z którą będe zamieniał czyli 1Rx16? Czy może mam się dostosować do tej pozostałęj kości 2GB i kupić 1Rx8 10600S 9 10 B1?

Edytowane przez rambowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...