Skocz do zawartości
mr.Witek

modernizacja z 775 do 1366

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem nowym użytkownikiem forum i zastanawiam się nad modernizacją mojego komputera:

 

-cpu    - e5420 @2,5

-ram    - 2x2Gb @800

-mobo - p5ql_pro

-gpu    - Gt640 @1110 4Gb @1020

-psu    - 450w jakiś chyba no name

-dysk   - WD blue 1Tb

 

Zamierzam go zmodernizować o tytułowy procesor x5650 i nie wiem czy nie lepiej zakupić x5560. Zestaw wykorzystuje głównie do gier, ale po co mi aż 6 (12) rdzeni? Otóż w przyszłości mam zamiar grać w najnowsze gry (w rozdzielczości 1920x1080), które wykorzystają potencjał tego Xeona (bez obaw wymienię kartę na jakiegoś r9 290 może). Niestety mam wątpliwości: "Czy aby na pewno będę mógł go wsadzić do deskopowego mobaska i go podkręcić", "Jaki ram do niego wsadzić?", "Czy wymienić mój zasilacz, a jeśli tak to na jaki?".

Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

Edytowane przez mr.Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor zadziała w zwykłym mobo. Ram dopasujesz do mobo. Zasilacz na pewno do wymiany.

 

Jeszcze pytania: Po co chcesz wymieniać jednego trupa na drugiego? To co masz nadaję się na śmieci, więc i tak musisz kupić płytę, procka i pamięci (zasilacz to oczywistość). Weź coś dla ludu i przestań wydziwiać, coś na socket 1150 z jakimś i5 do tego ram i wszystko będzie grało. s.1366 to trup i nic tam nie upchasz poza zwłokami z drugiej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka na S1366 jest mało sensowna .

 

Już lepiej brać S1155 czy najnowszy S1150 .

 

I5 2400 można dostać na allegro za ~450 zł a w grach jest szybszy od tych Xeonów .

 

Do tego płyta na H61 za ~120 zł chyba że chcesz coś lepszego np. Asrock P67 Pro3 .

 

4 GB ramu DDR3 to koszt ~150 zł .

 

Jak zasilacz masz jakiś no name to wymieniasz od razu - albo jakaś używka za mniej niż 100 zł albo fabrycznie nowy np. Corsair VS 450W czy Fortron HCN 460W lub lepsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam brać wszystko tylko nie 1366? Zasilacz chyba nawet w tym tygodniu zakupie. A mój budżet nie jest określony bo zamierzam kupować mniej-więcej co miesiąc 1 część. Czy nie lepiej kupić najpierw kartę graficzną? 

Edytowane przez mr.Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mam zamiar zakupić modularny zasilacz, który będzie w stanie dostarczać w nadwyżce energii do mojego zestawu: 4ljylh-4.png

W przyszłości zamierzam kupić ssd, r9 290x, no i wymienić platformę. Na razie mam na oku SilentiumPC Deus M1. Mój budżet: 300zł.

Edytowane przez mr.Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...