Skocz do zawartości
kickthecan

Nieznane urządzenie USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem w zasadzie skracającym mnie w kolanach. Próbuję nakłonić syntezator (plug and play) do współpracy z moim notebookiem, ale cały czasy urządzenie zostaje podłączane i odłączane, a przynajmniej takie komunikaty są wyświetlane. Urządzenie, o którym mówię ma kilka trybów, jednym z nich jest tryb dysku, służący do transportowania plików, projektów etc., jednak włączenie go wcale nie polepsza sprawy. Dodam, że syntezator współpracuje bez zająknięcia z innymi komputerami.

 

hRVh4kj.png

 

 

Ok, wróżę, że wróżek tutaj nie ma dlatego postaram się oszczędzić komukolwiek trochę czasu i ustalić, czego już próbowałem.

 

- przywracania systemu (win 7)

- reinstalacji systemu

- instalacji nowego systemu (win 8.1)

- zdrowej żonglerki sterownikami

- SuperSterownik + SlimDrivers

- wyłączenia ustawienia selektywnego wstrzymywania USB w "Opcje zasilania"

 

 

Po kilku dniach poszukiwań, prawie ze łzami w oczach znalazłem na jakiejś anglojęzycznej stronie odnośnik do tego poradnika microsoftu:  Baterie niektórych urządzeń USB nie są ładowane w systemie Windows 8.1

Zastosowanie go przez osoby z podobnymi do moich symptomami miało rozwiązać problem mimo trochę odmiennej natury problemu i faktu, że syntezator, z którym jest problem jest normalnie ładowany. Nie jestem jednak w stanie tego zrobić bo nie wiem, jak urządzenie zlokalizować na liście urządzeń interfejsu HID (punkt 4).

 

Jeszcze przy próbach na windowsie 7 (którego porzuciłem ze względu na brak aktualnych sterowników do mojej płyty głównej) skorzystałem z pomocy tego poradnika CLICK, oczywiście bezskutecznie. Chciałem ponowić próbę już na windowsie 8.1, ale okazuje się, że Microsoft zmienił lokalizację pliku infcache.1, którego usunięcie jest jednym z niezbędnych do naprawy kroków.

 

Podsumowując, pilnie potrzebuję pomocy, może na początek jakiegoś narzędzia do diagnostyki portów USB? 

 

Bardzo proszę o pomoc, za rozwiązanie problemu na pewno się odwdzięczę, oczywiście w granicach rozsądku.

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez kickthecan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci dam dwie rady bo miałem kiedyś podobne objawy.

 

1. Sprawdź na innym porcie, nie wpinasz czasem pod USB 3.0?

2. Podłączaj porządnym przewodem z dławikiem. U mnie np. Novation LaunchPad za tandetnym przewodzie ciągle rozłącza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...