Skocz do zawartości
wesol

Zasilacz, pytanie o moc, dziwne zachodzie HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć złożyłem sobie taki zestaw

 

Intel Core i7-4790K BOX

ASRock Z97 Extreme4

Zoltac GTX 570

crucial ballistix 16gb (2x8gb) ddr3 1600mhz CL (9-9-9-24)

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze (SPS-630MPCBEU)

120gb SSD

5x1TB 7200 Obr./min (4 ustawione na raid 1+0)

 

 

 

Po podłączeniu dysków zaczynaj dziwnie klikać, bios ich nie wykrywa, ale zdarzają się momenty w których są wykryte.

Działają normalnie, nie posiadają błędów.

 

Obawiam się ze kupiłem za słaby zasilacz. Z wyliczeni ze strony z kalkulatorem wychodzi mi ze potrzebuję  464W, a posiadam 630w, ale to tylko kalkulator.

Wiec prośba do kogoś obeznanego czy ten zasilacz wystarczy, czy może na wszelki wypadek dokupić jakiś większy?

 


 

Dyski posiadam z poprzedniego komputera w którym chodziły bez problemu w raidzie. 

 

Z góry dzięki!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz absolutnie powinien byc wystarczajacy, nie widze mozliwosci zeby twoj sprzet pociagnal wiecej jak 400-450W.

Na poczatek proponuje reset CMOS, stawiam na jakis problem z konfiguracja RAID.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, 

 

 

zresetuje CMOS, to nie może być wina RAID'a gdyż przed utworzeniem również występował problem(dziwne dźwięki i nie wykrywanie). Chyba że mogło to spowodować, informacje na dysku ze starego RAIDa. Gdyż przed przełożeniem dysków zrobiłem backup a później na nowej maszynie formatowałem dyski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...