Skocz do zawartości
xbartx

Komputer do programu Surfcam (program z grupy CAD)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Pomagam złożyć zestaw głównie do programu Surfcam (jak w temacie) i chciałbym prosić o ewentualne poprawki, komentarze etc. Z tego co się dowiedziałem program przeprowadza dosyć dużo obliczeń, więc potrzebny szybki procesor i ewentualnie jakaś karta graficzna do wyświetlnia obazów 3D. Budżet około 4000 zł (ale w uzasadnionych przypadkach można coś pomyśleć) i ja złożyłem coś takiego:

 

http://www.morele.net/inventory/info/ZjUGZK/

 

1. Pamięć Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU  539

2. Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 202
3. Zasilacz Corsair VS 650W ATX 120mm wentylator, EU version (CP-9020051-EU) 210,01
4. Obudowa SilentiumPC Brutus M23 Pure Black SPC090 129
5. Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, GBLAN, mATX (GA-B85M-D3H) 236
6. Dysk SSD Samsung SSD840 EVO 120GB SATAIII 2.5'', (540MB/s, 410MB/s), 7mm (MZ-7TE120BW) 285
7. LG GH24NSB0 RBBB black bulk SATA (bez softu) GH24NSB0RBBB 55
8. Karta graficzna MSI GeForce GTX 660 GAMING OC, 2GB DDR5 - (N660 GAMING 2GD5/OC) 629
9. Microsoft Windows 8.1 x64 Polish 1pk DVD OEM (WN7-00604) 339
10. Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX (BX80646I74790K) - Haswell Refresh 1249

 

Razem: 3873,01 PLN

 

Procesor nie będzie podkręcany, więc zastanawiam się czy warto inwerstować w inny wentylator czy ten BOX będzie w miarę kulturalnie chodził (czyli w miarę cicho). Dysk SSD tylko na system, oprogramowanie i bierzący projekt więc powinna wystarczyć pojemność, kwestia czy aż tak szybki musi być i czy nie wystarczy jakiś Crucial. Co do grafiki to wziąłem z poradnika, bo powinna w zupełności wystarczyć.

Edytowane przez xbartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna z tego co wiem musi mieć CUDA i min. 192bit więc ten 660 raczej musi zostać.

Okazało się że wylatuje dysk 1T, bo jest na stanie, więc zamiast niego będzie można dokupić lepsze chłodzenie na procesor. Jednak z tym podkręcaniem to raczej odpuszczam, bo idzie to do firmy gdzie jak coś to nikt za bardzo się nie zna. Komputer ma służyć do liczenia jakiś dosyć skomplikowanych projektów (teraz ten aktualny jako, że już za słaby liczy czasami i 10-12h jeden projekt).

Dysk SSD rzeczywiście mogę zmienić na Plextora aczkolwiek przy Samsunug to chyba większej różnicy nie ma - prócz ceny.

A ta płyta główna ASRock jest rzeczywiście lepsza od tego Gigabyte czy to też kosmetyka?

Zasilacz w takim razie zmieniam na tego Cooler Master 550W i obudowę.

 

Na razie wygląda to tak:

http://www.morele.net/inventory/info/GNlSXb/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tesel dzięki za modyfikacje i porady. Co do grafiki to ten 660 w zupełności wystarcza dla tego programu Surfcam. Jego głównym zadaniem są obliczenia projektu dla CNC a wyświetlanie projektu w 3D to chyba tylko poglądowo i ogólnie, więc jakieś nie wiadomo jak wielkiej grafiki, to tam nie potrzeba. Co do RAM i płyty to tak jak piszesz zostanę przy tym co miałem na początku. Mam jeszcze pytanie co do SSD czemu A-Data? Przecież w zasadzie cenowo jest podobnie do Plextor/Samsung a te jak wiemy wypadają najlepiej o ile mnie pamięć nie myli.

Edytowane przez xbartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta grafika nie jest istotną częścią programu i po prostu musi tylko być aby można było ewentualnie dany projekt wyświetlić a skoro GTX660 wystarcza to nie ma sensu pakować się w większe wydatki, bo różnicy może nie być po prostu wcale. Teraz używają jakiegoś gforce z przed ładnych kliku lat na C2D i jakoś działa ;)

O płycie i pamięci to miałem na myśli, że zostawia to co jest w moim pierwszym poście czyli Gigabyte B85 i RAM na 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie upewnię się jeszcze co do grafiki i jaką ona odgrywa rolę w tym programie. Na stronie producenta jest w rekomendacjach tylko coś takiego, co sugerowałoby że grafika nie ma raczej bardzo dużego znaczenia:

 

http://www.surfcam.com/systemrequirements

 

SURFCAM 2014 R1 - Recommended System Requirements:
  • Operating Systems:
    Windows 7 (64-bit)
    Windows 8 (64-bit)
  • Processor: Quad Core
  • Memory: 8 GB RAM (64-bit)
  • Hard Disk Space: 4 GB Free
  • Video: 2 GB Windows XP/7 DirectX 11.0 or higher compatible display adapter capable of 1280x1024 resolution in 32-bit color (XP)/ Basic Mode (Win 7)
    (Note: Integrated graphics cards can degrade performance and are not recommended.)
  • DirectX: DirectX 11.0
  • Pointer: Windows IntelliMouse Optical Mouse with wheel
  • Communications Port: USB
  • Drive: DVD Drive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...