Skocz do zawartości
Gareq

Dziwny dźwięk pochodzący z komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z okolic płyty głównej lub procesora dochodzi dziwny dzwięk ( podobny do grzechotu małą grzechotką lub pisk ). Co więcej podczas grania komputer potrafi się zaciąć. Najprawdopodobniej jest to związane z tym dzwiękiem ponieważ gdy komputer się zatnie i na monitorze pojawiają się szare paski, dzwięk ucicha.

To grzechotanie pojawia się nawet gdy przeglądam strony www

-szybki mouseover nad linkami

-scroll stron www czy dokumentow

Komputer jest nowy (lekko ponad miesiąć) wcześniej nie miałem z tym problemów. Jest to dosyć dokuczliwe ponieważ totalnie randmowo może mi wyskoczyć blue screen lub zmienić rozdzielczość.

Edytowane przez Gareq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nam po temperaturach w idle'u? Daj screena podczas obciążenia.

 

Co do pisku - to najpewniej cewki na płycie głównej i jest to częsty przypadek. Uprzedzę Twoje pytanie - nie, to nie podlega reklamacji. Po prostu cewka drga z wysoką częstotliwością i może podczas tego procesu wydawać pisk/szemrzenie/itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się zgon zasilacza i/lub grafiki, bo to one zazwyczaj wydają takie dźwięki, chociaż płyty też nie można wykluczyć, jak pisze kolega wyżej.

 

Nic nie napisałem o zgonie jakiejkolwiek części. Piszczenie cewek na VRM od płyty głównej, czy karty graficznej, to normalne i bardzo popularne zjawisko.

 

Gareq - tak jak napisałem, zapuść OCCT na pół godziny w zrób screena temperatur, ponieważ to, co podałeś, to zupełnie się nie przyda. Sprawdź też w dotyku, czy przy obciążeniu radiatory na CPU, mosfetach czy karcie graficznej są ciepłe, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktualniłem BIOS do nowszej wersji i już nie wywala bs. Jest tylko jeszcze trochę pisk ale wyraźnie mniejszy. Da się wytrzymać.

Poza tym to poco mam odpalać OCCP skoro to występowało nawet od razu po włączeniu kompa kiedy temperatury nie przekraczały 50 stopni.

Edytowane przez Gareq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...