Skocz do zawartości
rarayo

Laptop do 1700zł, dla programisty, specyficzne wymagania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przymierzam się do zakupu notebooka, budżet jaki chciałbym na niego przeznaczyć do 1700zł (+/- 100zł). Nie znam się za bardzo na sprzęcie dlatego moje wymagania mogą być zbyt wygórowane (patrząc na pieniądze do wydania), dlatego proszę o nakierowanie mnie na właściwe tory odnośnie dobrego wyboru ;)

Jestem programistą, więc do tego przede wszystkim będzie wykorzystywany laptop, ale oczywiście nie tylko. Obecnie od 3.5 roku posiadam ASUSa i od razu chciałbym zaznaczyć, że nigdy więcej na Asusa się nie skuszę, dlatego ta marka od razu odpada. Wiem, moja kwota może być za mała, ale chciałbym aby nowy komputer był możliwie jak najbardziej solidnym, dlatego osobiście rozważałem być może jakąś Toshibę lub Lenovo (opinie o tych laptopach zbierane od znajomych). Nie trzymam się również sztywno tego, czy laptop musi być nowy czy używany, aczkolwiek nowy ma u mnie pierwszeństwo ze względu na gwarancję.

 

Poniżej zamieszczam moje minimalne wymagania odnośnie nowego sprzętu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie mogą być spełnione za taką cenę ale może akurat znajdzie się jakiś model, który w większości je pokryje (najważniejsze cechy wymienione od góry):

- dysk SSD, przynajmniej na system (to jest dla mnie jedna z najważniejszych kwestii)

- min. 4GB pamięci RAM

- mile widziany procesor podobny do i5 (lub sam i5)

- bateria trzymająca min. 3h na średnim obciążeniu

- aktualnie w notebooku mam kartę graficzną nVidia GeForce 310M, więc miło by było, aby nowa była lepsza

- pełna klawiatura + numeryczna (nie jest to obowiązek, ale mile widziana), z zaznaczeniem, aby lewy klawisz Ctrl i Fn były na "właściwych" miejscach, a nie zamienione jak to w niektórych Lenovo bywa (i chyba Macach też) :P niby drobnostka ale za nic w świecie nie jestem w stanie się przestawić

- min. jedno usb 3.0

- matryca matowa, min. 15 cali

- bez systemu operacyjnego

 

To tyle na chwilę obecną, jeśli jeszcze coś by mi się przypomniało - uzupełnię. Bardzo proszę o porady.

 

Dziękuję i pozdrawiam :)

Edytowane przez rarayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba i solidność nie idą ze sobą w parze. To jedne z gorszych laptopów. Za 1750zł masz Lenovo G510 z procesorem i3, 8GB RAM i dyskiem SSD. Karta zintegrowana HD4600 a więc laptop będzie pracował ciszej i jeden element do zepsucia mniej. i3 od i5 rózni się brakiem trybu turbo, który podnosi taktowanie w określonych sytuacjach.

 

Jeśli zależy Ci na matowej matrycy to masz Lenovo B590 z procesorem starszej generacji (~10% róznicy + słabsza integra) i 4GB RAM.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...