Skocz do zawartości
Androctonus

Dell Alienware czy zwykły Dell, etc. za 5k?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

prawdopodobnie głupi temat ale... 

 

Dell Alienware czytam wszystkie recenzje i nie powiem podobają mi się wizualnie i sprzętowo ale czy wydane 7,5k na takiego lapka ma sens z innego powodu jak nadmiar gotówki i brak pomysłu na rozsądne wydanie pieniędzy na właśnie porównywalnego sprzętowo laptopa ale takiego bardziej zwyczajnego/cywilnego jak Toshiba, Asus czy zwykły Dell, etc.? 

 

Tzn. czy da się, np. do 5k kupić naprawdę dobrego laptopa nie wiele ustępującemu Alienowi za 7,5k? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo kupowanie tego typu sprzetu mija sie z celem. Całe życie marzylem o Alienie, ze jak w koncu zaczne pracować to za jakis czas go kupie. No i kupilem m18xr2 z dwoma radkami 7970m. Raz ze bez sluchawek nie dalo sie grac w gry bo chłodzenie wchodzi na niesamowite obroty. Dwa ze lapek z zasilaczem wazyl chyba 8 kg. 3 wiecej mi spedzil w serwisie niz go mialem u siebie. 3 razy byli serwisanci, raz byl odsylany do serwisu. Nie potrafili mi go naprawic. Przy kazdym odpalaniu gry gdy crossfire bylo włączone, lecial blue screen. W kazdym razie pieniądze za niego odzyskalem i nigdy więcej "gamingowych" lapkow. Aa i licz sie z tym ze przedluzenie gwarancji o rok kosztuje 1020zl :)

 

Wysłano z Galaxy Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no mam w nosie takie sytuacje :( 

 

To już bardziej znienawidzonego Asus'a G750 bym wolał :) Co prawda narzekam na swojego netbook'a i dużego 17" lapka, którego dopiero będę miał ale trzymam się Asjusów :) 

 

Alienware jest strasznie drogi ale wyglądem podoba mi się, chyba faktycznie wolę G750 za 5,5k co prawda bez SLI czy CFX ale może kiedyś kupię, nie chcę już wracać do stacjonarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus G750 to najrozsądniejszy wybór jeśli chodzi o laptop gamingowy za "rozsądne" pieniądze. Dobra jakość wykonania, jeden z lepszych systemów chłodzenia, niezła matryca. Do tego kilka konfiguracji począwszy od gtx860m po 880m. Parę dni temu miałem G750 z GTX880m i całkiem przyjemnie się na tym grało. Oczywiście obowiązkowo na kablu bo na baterii -80% do wydajności 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a coś w cenie do 4,5k naprawdę topowego? 

 

Przeglądając recenzje i filmy w sieci fakt te Asusy mają rozbudowane chłodzenie ale podstawowy model G750 nie ma wylotów z tyłu z tego co widziałem. 

 

Druga sprawa czy do 4,5k da się coś mocnego skonstruować? Bo przy standardowych chłodzeniach w lapkach nie gamingowych chyba będzie problem z tym prawda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z systemem czy bez? Wszystkie laptopy z mocną konfiguracją (włącznie z gamingowymi) mają problemy z chłodzeniem, fizyki nie oszukasz.

 

Jak bez to za 4100 masz nowe Lenovo Y50 z i7 + GTX860. Laptop typu SLIM mimo to posiada niezły układ chłodzenia, lepszy niż w MSI GE60/70, którego jest konkurentem. Minus to słaba matryca FHD oraz brak miejsca na dodatkowy dysk.

 

Za 4400 masz MSI GE70 Apache Pro z taką samą konfiguracją. Plusem lepsza matryca oraz miejsce na dodatkowy dysk (mSata). Minusem słaby system chłodzenia (throttling pod obciązeniem). Temperatury da się poprawić zmieniając pastę na lepszą (serwis MSI oferuje taką usługę), temp lecą ostro w dół

 

Za stówkę ponad budżet otrzymujesz wspomnianego Asusa G750 z identyczną konfiguracją. Najlepsza jakość wykonania z tej trójki, najlepszy system chłodzenia, dobra matryca. Minusy: kawał kloca.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...