Skocz do zawartości
DudeX2

"The 'Beast' Project", czyli middle-end <2700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciałbym stworzyć machinę klasy middle-end do obróbki materiałów video, celów gamingowych, oraz naturalnie, domowego centrum multimedialnego.

 

Większość podzespołów już wybrałem:

 

1. CPU : Intel Core i5-4690K

2. GPU : MSI GeForce GTX 660 GAMING OC

3. mobo : MSI Z87-G45 Gaming

4. RAM : G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9

5. SSD : Intel S520 120GB SATA 6G

 

...niektóre zaś będę miał ze starego kompa :

 

6. HDD; seagate barracuda 500GB + SB 320GB

7. zasilacz : Be Quiet! Pure Power L8 500W

+ naturalnie, obudowa.

 

Moje pytanie : Jak oceniacie powyższy zestaw? Z góry mówię, że żaden Radeon, R8,R9 czy nawet R50 nie wchodzi w grę ze względu na wsparcie firmware/driverów ze strony nvidii (między innymi CUDA itp, które podobno w Adobe Premiere i w innych programach do obróbki video czyni ... cuda).

 

Zastanawia mnie, czy poczciwy, siedmioletni Be Quiet! Pure Power L8 500W pociągnie powyższy zestaw, jak myślicie? 

Naturalnie nie mam na myśli zabawy z OC, chodzi mi raczej póki co o zwykłe użytkowanie kompa.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam! :-)

Edytowane przez DudeX2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zamierzasz krecic kupno i5-4690k mija się z celem, w podobnej cenie masz Xeona E3-1230 V3. Przy okazji moglbys przyoszczędzić na mobo i dolozyc do jakiegos GTX'a 7xx.

Ten Xeon to wlasciwie i7-4770 z zablokowanym mnoznikiem bez integry, dodatkowe wątki daly by niezlego kopa przy obróbce wideo. W grach wydajnosc byla by na poziomie tego i5-4690k bez OC.

Zasilacz powinien wystarczyc.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwsze odniesienia do tematu  :)

 

Jesli nie zamierzasz krecic kupno i5-4690k mija się z celem, w podobnej cenie masz Xeona E3-1230 V3. Przy okazji moglbys przyoszczędzić na mobo i dolozyc do jakiegos GTX'a 7xx.

Ten Xeon to wlasciwie i7-4770 z zablokowanym mnoznikiem bez integry, dodatkowe wątki daly by niezlego kopa przy obróbce wideo. W grach wydajnosc byla by na poziomie tego i5-4690k bez OC.

Zasilacz powinien wystarczyc.

 

i5 naturalnie zamierzam kręcić i to porządnie, w końcu po cóż miałby mi być potrzebny odblokowany mnożnik?  ;)

Problem w tym, iż  obecnie nie mam  środków na porządnej klasy zasilacz - a wiadomo, że bez tego żaden OC nie podejdzie - nie chcę tykającej bomby.  ;)
Chciałbym go kupić w przyszłym miesiącu - po kolejnej wypłacie - więc BeQuiet musiałby posłużyć jakiś miesiąc, MAX dwa, a potem zabawa w kręcenie.  :)

 

Nawiasem mówiąc, jakie zasilacze nadają się do takiej zabawy najbardziej?  :)

 

___________________________

GTX 760 2GB DDR5 - zastanawiałem się nad nią, jak i nad niektórymi pozostałymi podzespołami wymienionymi przez kolegę wyżej  ;) - odnosząc się szerzej : wolałbym jednak posiadać GPU oraz mobo z tej samej firmy. PODOBNO ma to znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zalezy ci na modularnym okablowaniu, np. Fortron Raider 550W.

Najwieksze plusy to cena (<220 zł.), 80+ Silver (przy duzym obciazeniu lapie sie w 80+ Gold), pełne wsparcie dla Haswelli. (C6/C7)

Nie wiedziec czemu malo popularny zasilacz.

 

Nieco drozej G550M z modularnym okablowaniem.

 

GTX 760 2GB DDR5 - zastanawiałem się nad nią, jak i nad niektórymi pozostałymi podzespołami wymienionymi przez kolegę wyżej ;) - odnosząc się szerzej : wolałbym jednak posiadać GPU oraz mobo z tej samej firmy. PODOBNO ma to znaczenie.

Kompletna bzdura. Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że OC na i5 pozwoli Ci wznieść wideo edycje na poziom wyżej? Skoro PC ma być także do gamingu, to wolałbym włożyć do tego PC Xeona z GTX 760.

Coś ala zestaw tesela. 

 

PurePower wystarczy pod Xeona i GTX 760.

http://www.morele.net/inventory/info/zfqlm/

 

Zestaw wygląda tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że OC na i5 pozwoli Ci wznieść wideo edycje na poziom wyżej? Skoro PC ma być także do gamingu, to wolałbym włożyć do tego PC Xeona z GTX 760.

Coś ala zestaw tesela. 

 

 

Ciekawe pytanie. Obecnie jest to zestaw E8200 @3,4Ghz + GF 8800GT, także wiesz... obróbką bawię się hobbistycznie, lecz powoli dostaję już ... udaru, gdy próbuję pobawić się w poważniejszy editing, wiesz, efekty, warstwy itp... ;)

Nie wiem, czy OC i5'tki znacznie poprawiłby efekty szczerze mówiąc, nie kontaktowałem się jeszcze z nikim siedzącym na poważnie w branży, a chłopaki z serwisu gdybają, bo nie wiedzą. ;)

 

Xeon faktycznie jest ciekawą propozycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...