Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Co wy, oślepliście czy nikt nic nie ogląda?

Kler - moja żona nie znosi komedii romantycznych, Karolaka, Szyca, niestety SF i fantasy też, a to mocno zawęża wybór wspólnych seansów. Poszliśmy więc na rzecz o katabasach, o której słyszeli nawet głuchoniemi, bo tak to wszędzie wałkują, reklamując Smarzowskiego za darmo. Trzy słowa do ojca prowadzącego - dużo hałasu o nic. Nie było tam niczego, o czym bym nie wiedział, nie słyszał lub osobiście nie doświadczył ze strony klechów. Może dla kogoś, kto wielbi proboszcza i całuje go w mankiet albo inne miejsca ten film będzie świętokradczy lub odkrywczy, nie wiem. Z czcicielami złotego cielca niezbyt mi po drodze, niemniej swojego kajtka ochrzciłem, poślę do komunii i tak dalej, bo dlaczego nie? Nie chodzę do kościoła dla księdza, tylko dla Stwórcy i siebie. Aha, nie ma wzmianki o Janie Pawlaczu adwokacie pedofilów ani brutalnych scen w stylu "Srpskiego filmu". 5/10

Blade Runner 2049 - bum bum, hyc hyc, ała ała, pierdut łubudu, łi gada gerary hier. Nie, to nie jest ten typ filmu. Musiałem go obejrzeć dwa razy, a i tak nie jestem pewien, czy wszystko właściwie zrozumiałem. Uczta dla oczu, gimnastyka dla umysłu, zabrakło mi tylko kawałka "Almost human" w tle. Są gadżety, jest metropolia nocą w deszczu, stary Harrison Ford, jest też ładna pani, znaczy ładny android, znaczy holoprojekcja. Ależ to popieprzone. 9/10

Red Sparrow - 2 godziny 20 minut zleciało nie wiedzieć kiedy. Jest Jennifer Lawrence, są szpiedzy, KGB, GRU, Europa Wschodnia i Zachodnia, Jankesi, biusty, intryga w intrydze, krew i trupy. Amerykańscy aktorzy grający Sowietów umiejętnie udają rosyjski akcent, chociaż słychać, że to jednak udawane, bladź. O jakie to było dobre, ojacie. 8/10

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Equalizer 2 - 5/10 - nudy na pudy. Jedynka była na niezłym  poziomie, tutaj mamy zwykły sztampowy i przewidywalny do bólu kotlet. Ktoś się uparł na w wmiksowanie zbanowanych przez rząd sił specjalnych i umoczył cały film. Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam film "jak pies z kotem" niedawno trafił do kin, niestety nie króluje w repertuarach... można go obejrzeć max 2 razy w tygodniu, w zależności od kina... a szkoda, bo to naprawdę wartościowy film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venom - czemu, czemu spi***li kolejna postac :/ Z krwiozerczej postaci (w calym filmie sa doslownie ze 2 krople krwii, ito po napisach na klatce pewnego rudego :P ) zrobili kolejnego bohatera co tam od czasu do czasu zlemu obgryzie glowe o,O Fabula slaba. Efekty przecietne. Proba robienia z tego filmu kolejnego marvelowskiego show wysla tragikomicznie. Venom rzucajacy dretwe zarciki co chwila czy "Venom wybawiciel"... Beznadziejni aktorzy (wlacznie z Hardym, ktory pasowal tylko postura i co chwila mial mine jak gosc z tygodniowym zatwardzeniem). Sceny "strachu" wygladaly jakby Ci aktorzy nagle po tym zatwardzeiu mieli  dostac biegunki i nie wiedzieli czy maja sie cieszyc czy maja jeszcze bardziej prz***ne. 2/10 i oby nie robili kontynuacji tego syfu, bo robienie wszystkiego na modle wesolej gromadki Avengers juz mi sie przejada a i pewnie niedlugo zacznie przejadac sie i innym.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bad Times at the El Royale - 7/10 - za długi (przy poprzednich filmach jakoś to nie było nigdy problemem), dziwny dobór bohaterów (do tej pory nie wiem co tam robiła ta piosenkarka), końcówka mimo iż satysfakcjonująca nie likwiduje niedosytu. Setting robi dużo.

Aquaman - 8/10 - dzisiaj poszedłem na niego w sumie z nudów, byłem pesymistycznie nastawiony po poprzednim filmie ze świata DC, a tu miła niespodzianka. Wizualnie spokojnie może startować w szranki z ostatnimi Avengersami. Generalnie jest luźny klimacik bez przesadnej spiny, sporo rubasznego humoru i cały czas coś się dzieje. bez zbędnych przestojów. Ilość wrzuconych miejscówek oraz ich zróżnicowanie robi wrażenie. Swoją drogą momentami miałem wrażenie, że oglądam zekranizowanego Starcrafta :)

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maniakalny napisał:

Polar -  polecam jak ktos lubi rozpierduchy w stylu johna wicka 

Odradzam - jak ktoś lubi rozpierduchy w stylu Johna Wicka. Z kolei jak ktoś lubi Marvela albo DC to polecam. ;) Sam film to takie mocne 5/10. Postać którą gra Matt Lucas jest po prostu... No nie pasuje mi tam zupełnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pola jest taki sobie. Wiekszosc pewnei obejrzala tylko po tych pseudo newsach z neta o drastycznych cenach sexu ktore trafiy na portale XXX xD 6/10

Bohemian Rhapsody - wysoka ocena to chyba przez fanatykow Queen na ich barkach do gory tak wypchnieta. Film nijaki. Tak jak i postac Frediego. Jego dewiacje ograniczyli do potrzymania innego goscia za raczke. Brak ukazania jak choroba wyniszczala jego organizm - w I want to break free mial na sobie tone makijazu, a w filmie nic... A odtworzenie Live aid bylo zalosnie smieszne. Skopiowali kilku gosci kilkanascie tysiecy razy i ot mamy tlumy, gdzie co 2-3 osoby klon (szczegolnie widoczny gosc w niebieskiej koszuli). Ot calosc to papka dla fanatykow ozdobiona co bardziej znanymi utworami. A aktor grajacy Frediego... kuzwa jakbym caly czas widzial jego postac z Mr Robot. Ten sam sposob grania. Ten sam sposob mruczenia czegos pod nosem. 5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobiety Mafii 2 - znów to wrażenie oglądania pociętego ciut bez sensu serialu. Są bluzgi, krew, trupy, rozbijane samochody, jest mamrotanie ale niewiele, trochę śmiesznostek, są nielogiczności w postępowaniu bohaterów, jest Niania jako Niania, śniady książę jako śniady książę, biusty, ciamkane głośno fellatio i tak dalej. Oglądało się to jak przydługi trailer czegoś, co właściwie mogłoby nie powstać i świat nie odnotowałby tego braku. Vega skończył się na "Kill'em All". 3/10

Plagi Breslau - czyli jak koncertowo spieprzyć całkiem niezły pomysł na fabułę w stylu "Se7en". Nawet nie dodali napisów, by móc jakoś zrozumieć mruczando-murmurando, które wydawali z siebie aktorzy nowej wspaniałej szkoły. Aktorzy starej szkoły mimo braku postsynchronów dawali z siebie wszystko pod względem dykcji, więc ich kwestie można było zrozumieć bez trudu. Idiotyzmów całkiem sporo, scena tłumu panikującego przed galopującym koniem przekomiczna w swej beznadziejności. Naprawdę szkoda, potencjał był. 3/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avengers End Game - 7/10. Godzina ckliwego wspominania poleglych. Godzina slabej akcji z "przeblyskami" z przeszlosci. Na koniec 30 minut jatki. O ile postac Thora na wielki plus, to taki Hulk to porazka... Postac Kapitan Marvel to smiech na sali. Po co ona w ogole w tym filmie? Chyba tylko dla teg oaby feminazistki zostaly zadowolone. Ale rownie dobrze moglaby ucierac przez cale show chrzan. Koncowka byla nawet ok. Ogolnie mam mieszane uczucia po seansie.

 

spoiler

I najwieksze scierwo filmu po KM to zrobienie kapitana niggaryka. Buck bylby ok na zastepstwo, ale nie jakis latajacy czarnuch ze smiesznymi istolecikami... Po kiego mu tarcza?! No i scena ze Starkiem. We wczesniejszych filmach pojedyncze kamienie zabijaly jednostki, ktore nie byly wybitnie silne (Star Lord ledwo to przezyl) a tutaj co chwila ktos biegal z kamieniem w reku. Do tego Stark zdolal zmusic rekawice do zrobienia tego co chwila... wtf?! Takze z dotychczasowych postaci, ktore sa ciekawe pozostaje nam pajaczek, gwiezdne rozbojniki (wlacznie z menelem). Moze jeszcze szkarlatna okarze sie ciekawa postacia. Reszta bez polotu. Do tego wiadomo, ze na mutantow nie ma co liczyc w kolejnej fazie uniwersum. No i ciekawe jak akcja Kpt Ameryki wplynie na bierzaca linie czasowa...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wędrująca ziemia (netflix - chiński)  - niby sci -fi - wiecej tego fi, mimo ze chcialo mi sie spac jeszcze przed włączeniem filmu to trzymalo mnie do konca, a to bite 2h -  dobre zdjecia

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Murder Mystery (netflix) 2019 - aniston + sandler  - dobry/lekki - spodziewalem sie ze bedzie o wiele gorszy

rim of the world (netflix) 2019 - MEGA KUPA - nawet jak nie bedziecie mieli co ogladac lepiej puscic 1,5h wygaszacz ekranu z ładnymi widokami

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wydaje się nieco martwy, ale zawsze można wrzucić odrobinę świeżości:
 

Miałem okazję obejrzeć wczoraj "Cadaver". Źle nie jest, ale też części ciała nie urywa.

Produkcja ma logo Netflix'a i pochodzi z Norwegii. I na całe szczęście - czuć tutaj wpływ tylko tego drugiego. A dzięki temu nie doświadczymy niepotrzebnych poprawności politycznych czy narzucania myślenia z cyklu "LGBTblablabla jest spoko". Na pewno czuć tutaj klimaty norweskie - jest zimno, duszno, troche klaustrofobicznie. I to tak na dobrą sprawę główny punkt, dlaczego film warto obejrzeć. Zdjęcia, kadry, pokolorowanie filmu - to wszystko po prostu trzyma się jakiejś koncepcji. A na dodatek wspomniana koncepcja jest dobra. 

Sprawa może nieco gorzej wyglądać, jeżeli chodzi już o samą fabułę i akcję filmu. Na dobrą sprawę nie znajdziemy tutaj nic, co nie miało już miejsce w innych produkcjach. Chociaż to jest jak z muzyką - nie ma na świecie nieogranego dźwięku. Kwestia tego jak jest podany. Identycznie jest z tym filmem. Jeżeli ktoś ma ochotę na produkcję, która na swój sposób jest ładna, a dodatkowo nie irytuje fabułą, a stawia też przy tym pewne otwarte pytanie - zdecydowanie warto poświęcić te 80 minut.

A właśnie. To już tak przy okazji. W czasach, gdzie filmy trwają minimalnie 2 godziny, ten jest miłym zaskoczeniem. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...