Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

"Zaginiona autostrada"

"Zagubiona autostrada" chyba... :roll: (Jeżeli chodzi Ci o "Lost Highway")

Tak Zagubiona - oglądałem ze 3 razy i dalej nie umiem tego poskładać ;)

 

Wydaj mi się, że jak Lynch robi filmy to jedzie na "dopalaczach" (joke :wink:)

 

A co do Martwicy to ja się z tobą zgadzam w 100% oczywiście, że ten film jest komedią i niejako parodią.

 

Lecz po prostu do mnie nie przemówił, nie podobał mi się i dlatego powinieneś miećinne zdanie (masz :P)

 

Spoko :) Koniec wywodów

 

A ! I znowu mi się przypomniały 4 świetne filmy (już troszqu poza czołówką, jaką stanowią moje 3 filmy (Ring, Gra, Rekwiem dla snu)

 

Mianowicie: Rainman, Piękny Umysł (podobna tematyka prawda?)

Dark Water - ale to chyba tylko z sentymentu do Ringa :]

Miasto Boga - poruszający film...

 

Pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zaginiona autostrada"

"Zagubiona autostrada" chyba... :roll: (Jeżeli chodzi Ci o "Lost Highway")

Sorry, ale co za roznica??

 

Co sie czepiasz, LOST - zaginiony/zagubiony

 

 

BTW film nalezy do moich ulubionych

No fakt nie ma się czego czepiać ale w Polsce oficjalny tytuł to "Zagubiona autostrda" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zaginiona autostrada"

"Zagubiona autostrada" chyba... :roll: (Jeżeli chodzi Ci o "Lost Highway")

Sorry, ale co za roznica??

 

Co sie czepiasz, LOST - zaginiony/zagubiony

 

 

BTW film nalezy do moich ulubionych

No fakt nie ma się czego czepiać ale w Polsce oficjalny tytuł to "Zagubiona autostrda" :)

i chu* . . . 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zaginiona autostrada"

"Zagubiona autostrada" chyba... :roll: (Jeżeli chodzi Ci o "Lost Highway")

Sorry, ale co za roznica??

 

Co sie czepiasz, LOST - zaginiony/zagubiony

 

 

BTW film nalezy do moich ulubionych

No fakt nie ma się czego czepiać ale w Polsce oficjalny tytuł to "Zagubiona autostrda" :)

i chu* . . . 8)

Ciesze się, że doszliśmy do konsensusu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi bardzo podobał się Forest Gump przede wszystkim za scenariusz i fenomenalny Tom Hanks, ogolnie bardzo go lubie. W mojej czołówce są też Filadelfia, Szeregowiec Ryan. Ale moim numerem jeden jest chyba Lista Schindlera. A i jeszcze chyba Czas Apokalipsy. Ale zostana zdetronizowane - tak myśle - przez Pasje (skoro jakaś babka podobno na nim umarła 8O ) jak coś się mi przypomni to napisze :)

 

update jeszcze cos dodam

Okup, Gra, Leon Zawodowiec, Skazani na Shawshank, prawie wszystkie filmy o IIWŚ z lat 60-80, Pluton, Europa Europa, Pulp Fiction, L.A Confidental.

Uwielbiam filmy wojenne zwłacza z II WŚ i w Wietnamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion King 1 1/2 wg mnie to porazka.

 

 

Myslalem ze ten film bedzie fajny, ze bedzie mial klimat jak jedynka, ale niestety. Wogole co chwile film jest przerywany wstawkami jak Timon i Pumba opowowiada, a psuje to klimat. Takze te zwierzeta (szczegolnie lew) zachowywali sie zbyt ludzko.

 

EDIT: I te postacie takjakby byly gorzej narysowane (szczegolnie lew)

 

daje mu 3/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

friday

next friday

after next friaday

dude where is my car

how high

chlopaki z sasiedztwa

15 minut  

road trip

to nie jest kolejna komedia dla kretynow

Las Vegas Parano [edited]

To Ci się udało jak ślepemu psu wronę ucapić. Takie gnioty w jednym rzędzie z tym rewelacyjnym filmem. No ale cóż - rzecz gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker3d: O... to az obejrze ten rodzynek ;)

Ooo to jak jeszcze tego filmu nie widziałes to gorąco polecam. Jak oglądałem go po raz pierwszy ten film to aż mnie w gardle ściskało , po prostu genialna gra aktorów . Nigdy nie przeżywam filmów jak je oglądam ale ten film ma w sobie coś takiego że o mało się nie popłakałem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 DNI PUZNIEJ---- kicha(o co tam kurde chodzilo)

 

Balistik(czy jakos tak)-----totalna kicha (ogladana zaraz po 28dni)

 

Ring----kicha

 

Equlibrum--- film ok lepszy od matriksa(chodzi o fizyke udezen[??])

 

Ali G--w sam raz dla takich jak ja

 

American pie 1,2,3--- patrz wyzej

 

Straszny film 1,2---ok

 

--||-- 3-- nudny

 

Wszystkie nowsze filmy z Jackie chanem(chyba tak sie pisze)--super

 

Dzien swira---??????nudne???o co chodzi???

 

Kariera nikosia dyzmy---ok

 

E=mc^2---ok(minusem)

 

Matriks-2,3---- poza efektami nic nie ma, zreszta samych efektow to nawpychali wszedzie gdzi sie dalo i nie dalo.

 

wladca pierscienia 3--- spox trza do kina isc

 

wladca pierscienia 1---nudy

 

wladca pierscienia 2--ciekawe ostatnie 40min

 

Piraci z karaibow--super

 

Oszukac przeznaczenie 1,2---zajefajny zwlaszcza za pierwszym razem, zwlaszcza druga czesc( kiedy wiemy ze ta osoba zginie zaraz tak i tak to ona ginie zupelnie inaczej :) )

Statek widmo---nudny

 

In hell(z van damem)--dziwny ale da sie obejrzec

 

wiecej filmow nie pamietam.

 

Pozdrawiam Egeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do "myslania" przy ogladaniu filmow to chyba jest tak ze to zalezy od nastroju i czasem chce sie zastanowic pomyslec nad filmem a czasem przejsc na calkowite odmuzdzenie i obejzec na how high lub american pie.

 

z dobrych filmow to jeszcze mi sie przypomnialo

 

Bad boys 1,2 i MIB 1.

 

Kula-- tez spox film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kula-- tez spox film

Tia - pomijając fakt, że fabuła jest żywcem ściągnięta z Event Horizon :evil: .

 

A co do filmów na których nie wszystko jest takie oczywiste polecam :

 

- Mullholland Drive (Davida Lyncha) - być może ktoś już wspominał

- Usual Suspects /Podejrzani/ (Kobayashi i te sprawy :) - rewelacyjna rola Kevina Spacey'a) - gorąco polecam !!!

- Virgin Suicides /Przekleństwa Niewinności/ (nawiązuje troszkę do rewelacyjnego "Pikniku pod Wiszącą Skałą")

- Y U Mama Tambien /I Twoją matkę też/ (Alfonso Cuarón'a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, filmy godne polecenia z różnych względów :) w/g. mnie to:

Lost Highway,- The Cell,- Bullet /z M.Rourke/,- Crash,- Drugstore Cowboy,- Transpotting,- The Wall,- Naked Lunch,- Requiem dla snu,-

No i oczywiście THE DOORS :):):) oraz wiele innych o których zapomniałem w tej chwili,- a wiem że napewno takie są :)

Filmy kiepske niestety czają się w każdym zakątku nawet najlepszego kina i długo by tu pisać na ich temat,- miejmy nadzieję że ich ogromna liczba z każdym rokiem będzie malała, a miejsce zastąpią filmy nie koniecznie perfekcyjne od A do Z, ale pozostawiające w nas jakiś ślad, wywołujące uczucia wszelakie, niejednokrotnie trudne do zniesienia może czasem dziwne, ale za to jak bardzo potrzebne !!!!

Każdy film może być dobry lub zły,- w zależności od tego jakim sami go widzimy, czujemy, ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kula-- tez spox film

Tia - pomijając fakt, że fabuła jest żywcem ściągnięta z Event Horizon :evil: .

...

8O Przeciez to jest na podstawie ksiazki Crichtona :!:

A Event Horizon - powiem tak - jak zaczynalem go ogladac, to byl swietny. Niestety, koniec jest glupi ponadprzecietnie... :evil: Fani SF powinii zdecydowanie odpuscic sobie ostatnie troche ok. 30min, bo rozpieprzaja caly film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A "Memento" widziałeś?

Tak widziałem. Co prawda było to ok. 4 nad ranem i już moje szre komórki nie działały prawidłowo, ale pomysł baaardzo orginalny :)

 

Szczególnie podobała mi się scena w lesie (to to?) bo już się gubie - tyle tego jest :D

Jednak nie zapadł mi w pamięć jakoś baaardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K-Pax (super film)

13 Pietro (kolejny super - science fiction)

Impostor (na podstawie powiesci P. K. Dicka - swietny)

Wrog u bram - o snajperach

Widze że lubisz dobre filmy.

 

K-Pax - do samego końca nie wiadomo czy facet wygadywał głupoty czy naprawde był obcy. Ja obstawiam że jednak był.

 

13 Piętro - Wzór dla Matrixa. Film gdzie położona nacisk na psychike bohatera. Który myśli że to ona jest "mistrzem" i może się przemieszczać się miedzy innymi wymyślonymi światami. Aż do momentu [ koniec filmu ] uświadami sobie że sam żyje w takim świecie. Jeżeli ktoś miał problem w połapaniu się o co chodzi w Matrixe I to niech tego filmu nie rusza.

 

Impostor - Test na człowieczeństwo - Cholera, niesamowity film. Ziemia toczy wojne z jakimiś ufoludkami ;] Kosmici wysyłają na Ziemie androidy, które przypominają ludzi. Pocą się, krawią, odczówają strach i ból. Taki robot [ wygląd ma taki sam jak ofiara] zabija swojego "sobowtóra" na Ziemi. I przejmuje jego życie. Niechodzi mi tu o jego dusze i takie tam. Tylko rodzine, dom, prace. Najproście mówiąc zostaje podmieniony. I teraz pewien pan dowiaduje się że jest niby robotem. Ścigany przez organizacje rządową próbuje dowieść że jest nie winny. Film wspaniały, sam koniec zakręca wszystko o 180' . POLECAM, ale to BARDZO ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO 3 najlepsze filmy poruszające temat wojny :

 

:arrow: Platoon (Pluton)

:arrow: Apocalypse now [Redux] (Czas Apokalipsy wersja reżyserska)

:arrow: The Deer Hunter (Łowca Jeleni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu wspomnial o The Doors - ja polecam The Wall o grupie Pink Floyd - cos wspanialego (pierwszy raz ogladalem go jak mialem 4 lata i do dzisiaj mi sie kroczace mlotki potrafia przysnic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie podobała mi się scena w lesie (to to?) bo już się gubie - tyle tego jest

:lol: :lol: Nie to :lol: . Czy Ty aby na pewno widziałeś ten film??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K-Pax - do samego końca nie wiadomo czy facet wygadywał głupoty czy naprawde był obcy. Ja obstawiam że jednak był.  

 

13 Piętro - Wzór dla Matrixa. Film gdzie położona nacisk na psychike bohatera. Który myśli że to ona jest "mistrzem" i może się przemieszczać się miedzy innymi wymyślonymi światami. Aż do momentu [ koniec filmu ] uświadami sobie że sam żyje w takim świecie. Jeżeli ktoś miał problem w połapaniu się o co chodzi w Matrixe I to niech tego filmu nie rusza.  

 

Impostor - Test na człowieczeństwo - Cholera, niesamowity film. Ziemia toczy wojne z jakimiś ufoludkami ;] Kosmici wysyłają na Ziemie androidy, które przypominają ludzi. Pocą się, krawią, odczówają strach i ból. Taki robot [ wygląd ma taki sam jak ofiara] zabija swojego "sobowtóra" na Ziemi. I przejmuje jego życie. Niechodzi mi tu o jego dusze i takie tam. Tylko rodzine, dom, prace. Najproście mówiąc zostaje podmieniony. I teraz pewien pan dowiaduje się że jest niby robotem. Ścigany przez organizacje rządową próbuje dowieść że jest nie winny. Film wspaniały, sam koniec zakręca wszystko o 180' . POLECAM, ale to BARDZO ;]

 

K-PAX - wyjątkowo dobry film, jest w moim TOP10, a jako że obejrzałem setki filmów, wynik ten mówi sam za siebie :wink: Wspaniała muzyka :) A propos - widzieliście tą stronkęhttp://www.k-pax.vision.pl/ 8) Poza tym, prawie wszystkie filmy z Kevinem Spacey są świetne :) .

 

13 Piętro - taki nudny Matrix :P Niezły, ale niczym się nie wyróżnia - dla koneserów.

 

Impostor - OK, ale czegoś mu brakuje :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kill Bill... chodz momentami sceny walki przegiente... to i tak sie zajefajnie oglada...

Kill Bill ROX ;] - ŚWIETNY FILM - jak wszystkie Tarantino. A sceny walki przegięte są celowo - to nawiązania do starych japońskich filmów kung-fu. Zresztą są też inne nawiązania, np żółty kostium Umy czy czarne maski ochrony O'ren Ishi ("Pluton jakiś-tam żmij" oni się chyba zwali - niepamiętam dokładnie :P )

 

Soundtrack rządzi;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to to nie w Memento ludzie mieli zdoloności (nadprzyrodzone) że np. z zawiązaną chustką na oczach biegli przez las ? :/

 

No to mi się powaliło.

 

Ale memento to o kolesiu co nie miał pamięci "podręcznej" i se na ciele zapisywał I chciał znaleść morderce swojej żony tak ?

 

Ale się zagmatwałem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...