Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Eeeee "Przekret" i "Porachunki" syca maksymalnie.

 

Od "Adwokata diabla" bardziej podobaly mi sie "Stygmaty"

 

 

A wymienione przez Ciebie tytulu Und3r ktore wniosly cos nowego do kina ograniczylbym do 3-5 tytulow.

Co tam robi Armageddon?? Strasznawy gniot :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee "Przekret" i "Porachunki" syca maksymalnie.

 

1485847[/snapback]

 

jak penis normalnie :D :D

tu pełna zgoda - ang humor , klimat, "cam eye" na bajecznym poziomie

szkoda ze Guy nie nakrecił juz nic godnego chwały

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "Adwokat diabła" to także nic specjalnego- nieźle się wynudziłem podczas oglądania.

 

I tak, und3r, film pamiętam. Nie byłem zbyt młody by go nie zrozumieć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xXx2: NASTĘPNY POZIOM (2005)

na początek Opis z multikino.pl

 

Radykalny odłam rządu niezadowolonych z polityki głowy państwa podejmuje plan zlikwidowania Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Tylko dwóch ludzi może powstrzymać ten totalny zamęt i anarchię, umacniając jednocześnie rządy prawa i wolność kraju. Jednym z nich jest Augustus Gibbons cudem ocalały z ataku na tajną siedzibę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który, jako osoba dalece niewygodna dla wielu, musi się jednak ukrywać. Drugi to Darius Stone, wyróżniony specjalnym odznaczeniem żołnierz Jednostki Specjalnej, który obecnie pod specjalnym nadzorem przebywa w więzieniu wojskowym.

 

Kilka słów odemnie:

Rok temu oglądałem pierwszą cześć xXx, i do dziś pamiętam ta adrenalionę, te popisy kaskaderskie,- efekty specjalne . .. byłem zachwycony , film ciągle zaskawiwał czymś nowym i jeszcze bardziej zwariowanym...

 

Więc bez wachania wybrałem sie na kontynuację: ,, xXx Następny poziom "

Film już w pierwszej minucie przykuwa wzrok do ekranu szybkim zaczęciem wartkiej akcji,ale to jest nic w porównaniu do tego co będziesz się działo później . .. .

Mimo że fabuła i scenariusz nie rewelacyjny , a mozna by powiedzieć nawet banalny i amerykański, film nie pozwala sie nudzic ani na minutę.

Efekty specjalne bardzo dobre i widowiskowe, choć miejscami przesadzone rodem z filmów SF .

Ice Cube odgrywca roli xXx spisał sie wysmienicie, niesamowicie pasuje do tej roli , w niektórych momentach mozna było również sie niexle posmiać . . . ;)

Samuel L. Jackson równiez nie pozostał w tyle, tyle że tutaj nie można było sie rozczarować.

 

Ogólnie przez większa część filmu byłem wpatrzony w ekran, mimo że efekty specjalne bardziej podobały mi sie w pierwszej części, film napewno godny polecenia.

Dodatkowym + filmu są dźwieki i muzyka,- więc radze oglądać filmik w kinie z dobrym dźwiekime przestrzennym.

7,8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Armageddonu - nie tylko ambitne filmy moga być bardzo dobre. Śmiać mi sie chce z ludzi, ktorzy kazdy typowo rozrywkowy film, nie wymagajacy od widza wyteżania szarych komorek nazywaja gniotem (hollywoodzkim :lol: ). Jak ktos lubi ogladac cały czas Lynche, von Tiery i Almodovary (ktore nota bene rowniez powstaja w hollywood) to jego sprawa. Jednak istnieja tez ludzie (powaga), ktorzy chca sie odprezyc przy kompie/telewizorze i miło spedzic czas. Armageddon ogladalem kilka razy i nie uwazam nawet minuty tego czasu za straconej. Świetna obsada, muzyka, efekty specjalne, humor i to wszystko zrealizowane z wielkim rozmachem - po prostu nie sposob sie nudzic (czego nie mozna powiedziec o rozszerzonej wersji Czasu Apokalipsy, ktory miał takie dłuzyzny, ze z wielkim trudem obejrzałem go na jeden raz). Podsumowujac - to ze film jest ambitny nie czyni go automatycznie wybitnym (te dwa przymiotniki nie sa synonimami), i odwrotnie.

Aha i jeszcze jedno jonathan... Pytasz, co Armageddon wniosł do kinematografii?? Nie zauważyles, ile powstalo poźniej filmow o podobnej tematyce (nie koniecznie dobrych)? Ilu aktorow zauważonych? Zreszta co ja sie bede produkował... Nikt Ci nie kaze tego ogladac, ja wyrażam jedynie swoje zdanie. Mak777 prosił mnie, abym wymienil filmy warte obejrzenia, co tez zrobiłem. Kazdy sam moze je ocenić.

 

Co do "Adwokata Diabła" - tutaj nawet nie bede sie wypowiadał, bo widze, ze nie ma to sensu :? Sadząc po komentarzach na filmwebie i ocenie 8.4 nie tylko ja widze przeslanie tego filmu oraz doceniam wspaniałą gre aktorska. Ale coż, nigdy wszystkim sie nie dogodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to ze "Adwokata diabla" uwazam za jakies dno. Napisalem ze bardziej podobaly mi sie "Stygmaty"

 

Co do "Armageddonu" to byl to dla mnie poprostu kolejny amerykanski film. Debilne zachowanie ludzi. Brak emocji. Tylko wielka milosc dwojga ludzi. Ale to ze ma zginac miliardy ludzi to juz mniejsze zmartwienie, grunt to pindolic "dbaj o moja curke....." No zygac sie chce.

Ale to jest wlasnie kino amerykanskie.

Dzieje sie cos zlego to zawsze tam amerykanie pojda.

Ludzie uciekaja z miasta - poruszaja sie tylko jednym kierunkie autostrady

I tysiace innych wprost debilnych zachowan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK! Ja rowniez nie pisałem tego o Adwokacie do Ciebie, Stygmaty tez sa bardzo dobre.

Armageddonie jakos mi ta Amerykańskość nie przeszkadza (macie jakies uprzedzenia? amerykańskie=złe???), poza tym nie moge sie zgodzic, ze nie ma w nim emocji.

Wydaje mi sie, ze mylisz Armageddon z Dniem Zagłady - to tam była scena, jak ludzie uciekali z miasta blokujac autostrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r [

 

a w "Podejrzanych" znałem zakończenie gdzieś tak w polowie, co jest duzym minusem icon_razz.gif

how ? przeczytałes napisy na sciance za gliniarzem ? czy ktos ci w polowie filmu powiedział jak sie skonczy ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r uogolnialem to do filmow katastroficznych zainspirowanych "Armageddonem" amerykanie poprostu sa za glupi aby zrobic jakis film bez wpadek :|

Dla mnie kino amerykanskie jest czysto rozrywkowe. Usiasc, zobaczyc i nie wglebiac sie za bardzo.

Sa oczywiscie wyjatki, ale szkoda ze tak zadko spotykane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem właśnie Sin City i powiem że od jakiegoś czas nic mnie tak nie zainteresowało, aż mi sie stary dobry Natural Born Killers przypomniał. A tak dobra obsada naprawde rzadko się zdarza, no może oprócz Jessici Alba, co te padło tam robiło to nie wiem. Do tego stylizacja obrazu i gry aktorskiej na komiks miód porostu. Reszta jest już niestety przeciętna, tak jak amerykańskie komiksy, kolejny film w konwencji przemocy ala Tarantino, zresztą po Rodriguezie więcej sie nie spodziewałem, ale ile można cały czas to samo powtarzać.

 

BTW a ja bede bronił Adwokata Diabła, ale może bardziej z sentymentu do tego filmu, a Stygmaty oglądałem i nic specjalnego dla mnie, ale gusta guściki poprostu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jonathan

No i co w tym złego, ze to film rozrywkowy? Odpowie mi ktos?? Skad to idiotyczne przekonanie, ze Amerykański film rozrywkowy nie moze byc dobry? Kino chyba wlasnie słuzy rozrywce, nie myle sie?

 

a mnie sie wydaje ze kolega ma dar wmawiania innym , że albo czegos nie zrozumieli albo mylą pozycje  :mur:

:lol: lol :lol:

Stwierdzam FAKT :mur: W całym Armageddonie nie ma ANI JEDNEJ sceny, w ktorej uciekajacy ludzie blokuja autostrade (specjalnie przeleciałem teraz cały, zeby sie upewnic)! Jestem przekonany, ze Jonathan widział tą scene w Dniu Zagłady, ktory był bardzo podobny i można sie pomylić. Jak nie widziales filmu to nie dyskutuj :?

 

@LPC

Nie, ale przyczyna moglo byc to, ze skojarzyłem zakonczenie Scary Movie, ktory ogladałem wczesniej ;) Moze gdybym nie ogladał SM to bym sie nie domyslil...

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeetam, zawracacie sobie glowe zamulaczami :D

 

Ja polecam ze swojej strony:

 

- Upadek

- Dogville

 

dopiero teraz mialem okazje obejrzec te filmiki i zapewniam, ze warto...

1487228[/snapback]

Który Upadek? Bo jest koło 5 filmów o tym tytule ;) Jak piszecie polskie tytuły to piszcie w nawiasie odrazu angielskie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:  :mur:  no comments ale doceniam Twe opinię  :lol:

1488483[/snapback]

No co :) PRzecież to zajebiaszcze filmiki ;) Szczególnie Alone in The Dark jest najlepszy :D Dobrze kolega prawi, wszyscy do kina na samego w ciemności ;) A tak poważnie to to największa szmira jaka powstała, normalnie wstyd że ktoś to wydał, kolejne zmarnowanie świetnego tematu... A Pan który napisał tę opinię na temat tego filmu to chyba dawno moczu nie oddawał :lol: :lol:

 

A co do 13dzielnicy IMO bardzo dobry film akcji, warty obejżenia. Oceans Twelve dobry ale IMHO słabszy od Oceans Eleven :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto i dlaczego usunął mojego posta, ale napisze jeszcze raz.

 

 

Filmy - co warto obejrzeć ?

 

Taki jest tytuł tego topicu, chyba trzeba to przypomnieć bo to co wyprawiacie przechodzi ludźkie pojęcie ! :mur:

 

Ten wątek miał słuzyć do podzielenia sie opiniami na temat filmów które Warte sa obejrzenia, a nie kłótni i bezsensownemu przegadywaniu się.

Zachowujecie sie jak małe dzieci, wiadomo że są rózni ludzie, rózne gusta i rózne charaktery ! <_<

 

Człowiek wchodzący do tego wątku, chce znaleźc jakieś rzetelne informacje , który film warto golądnąć, często tuz przed wyjściem do kina.

Zamiast takich informacji, znajduje dziesiątki stron kłutni pomiędzy kilkoma userami którzy uważają sie za światowej klasy krytyków filmowych :mur:

 

Prosze moderatorów, o wyczyszczenie topicu i pozostawienie tylko konkretnych informacji na temat filmów.

Oraz obserwowanie tego wątku,- i gdy syutuacja sie powtórzy ,,śmieciaży" nalezy surowo ukarać punktami karnymi.

 

 

Jeszcze raz napiszę:

Zgodnie z celem tego topisu, powinny znaleźc się w nim rzetelne informacje na temat filmu któremu warto poświęcic uwagę, proponuję aby osoby wyrażający swoją opinię przestrzegali przestrzegali pewnych zasad, aby topic pozostał czytelny i mozna był łatwo i szybko znaleźc w nim informacje na temt interesującego nas filmu :

 

* Tytuł Polski oraz tyuł oryginalny Filmu

* Rok produkcji.

* Kilka/naście zdań sensownego opisu filmu, nie w stylu gniot, albo the best , należy wyraxiź wszystkie za i przeciw. Najlepiej odpowiedzieć sobiena pytanie, dlaczego warto oglądnąć ten film, lub dlaczego nie warto.

* Pod koniec nalezy wyraźiź ogólną ocenę np 6/10 .

 

Jeżeli ktos chce dyskutowac na temat jakiegos filmu z autorem , od tego służą takie wynalazki jak gg, PW, Tlen i inne komunikatory ( oczywiście zawsze mozna iśc na piwo i pogadać :)

 

Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie założenia osobengo topicu , w którym do woli będzie mozna dyskutować na temat filmów.

 

To by było na tyle.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... Myślicie, ze Alone in the Dark jest słaby?? Skoro tak, to chyba nie widzieliście poprzedniego filmu tego rezysera, czyli Hause of the Dead :lol: Przy tym drugim Alone in the Dark to super film :lol: I pomyśleć, ze ten kretyn bierze sie za FAR CRY :?

 

Ps.

Do szanownego moderatora - jak kasujesz czyjeś posty, to poinformuj przynajmiej o tym na priv i wyjasnij, dlaczego je skasowales:/

 

EDIT:

@ dszywala

Nie zupełnie, ten topic słuzy do DYSKUSJI na temat filmow. Idac dalej Twoim tokiem rozumowania (czyli zadnych dyskusji miedzy userami), cały ten topic jest bez sensu, ponieważ jednemu dany film sie podoba, a innemu nie. Jezeli ktos pisze, ze Alone in the Dark to swietny film, to ktos inny moze pod wplywem tej opini wydac na kino 20 zl i potem zalowac. Dlatego własnie DYSKUSJA powinna byc głownym celem tego topicu. Oczywiscie istnieje pewna roznica, miedzy poparta ARGUMENTAMI dyskusja, a zwykla klotnią.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze raz wrzuciłem sobie dla przypomnienia "Tańcząc w ciemnościach" Larsa von Triera. Świetny film, polecam ludziom, którzy kochają muzykę samą w sobie, bez ideologii. Także tym ,którzy mają dość hollywoodzkiego kiczu, opierającego się na banalnych schematach i efektach specjalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r no skoro widziales SF wczesniej to fakt mogło ci sie skojazyc ( podkresle tu fakt iz dopiero wtedy zauwazyles zapewne ze w SF łajansy od poczatku oparli postac dufiego na kajzer sołze :)

 

ocean twelve - poczatek nudnawy , przesadzili z tancem z laserami i to sztuczne wcielenie sie juli roberts w sama siebie ( choc willis troszke to reperował sytuacje ) , doskonała rola IMO zety jones 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak penis normalnie  :D  :D 

tu pełna zgoda - ang humor , klimat, "cam eye" na bajecznym poziomie

szkoda ze Guy nie nakrecił juz nic godnego chwały

1485859[/snapback]

Dodam od siebie że Guy już niestety nic w tych klimatach nie nakręcił ale jest film "Mean Machine" - Mecz ostatniej Szansy obsadą z Przekrętu, Film po prostu świetny, angielski humor, no i postać mnicha który rządzi w tym filmie, no i jego niesamotite akcje pod bramką. Kto oglądał ten wie a jak nie to szczerze polecam ten film szczególnie dla miłośników Porachunków i Przekrętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...