Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

In Bruges - spodziewalem sie czegos lepszego po recenzjach, a tak to calkiem przyjemne i spokojne filmidlo, troche akcji, troche humoru, troche do przemyslen i ladne widoki, niestety brakuje czegos aby potraktowc ten film powazniej 7-/10

 

In the shadow of the Moon - Nigdy nie bylem fanem filmow dokumentalnych, nawet nie pamietam czemu sie za ten film wzialem. Na szczescie mialem dobrego nosa bo film zapamietam na dlugo. Zgrabnie opowiedziana historia o marzeniach i dazeniu do ich realizacji, a ze oparta na faktach to tym bardziej wzruszajaca. Plus piekne zdjecia. 9/10

 

Let the right one in - chyba najlepszy film jaki ostatnio widzialem, inteligenty, przepelniony emocjami piekny obraz. Niesamowity klimat, muzyka i poruszajaca historia. W ogromie amerykanskiego shitu zalewajacego nas ostatnimi czasy prawdziwa perelka. 9+/10

 

Hangover - Juz zdazylem sie przyzwyczaic, iz w dzisiejszych czasach aby sie dobrze bawic ogladajac komedie trzeba sie wczesniej takze dobrze napic. Niestety ta ogladalem na trzezwo i pomimo dobrych recenzji dochodze do wniosku ze ten rodzaj filmow jest juz tylko kierowany do odbiorcow o wyjatkowo niskich wymaganiach, albo moje poczucie humoru wraz z wiekiem staje sie coraz mniej wrazliwe. 4/10

 

Valkyrie - kolejny film oparty po czesci na faktach, tym razem w realiach drugiej wojny (zupelnie nie moje klimaty). Nie dosc ze swietnie nakrecony thriller to bliski naszej historii i dajacy sporo do myslenia. 9/10

 

Angels and Demons - Ksiazke czytalem pare lat temu, film widzialem nie dawno. Nie spodziewalem się filmu wybitnego, bo nie z takim zamiarem był on krecony. Jedyne czego oczekiwalem to to aby bawil mnie przez te 2 godziny i swoje zadanie spelnil w 100%. Ciekawa historia, nie wazne ze troche naciagana, wartka akcja, caly czas cos się dzieje, nie ma chwili na nude. I o to w tym filmie chodzilo, na taki film poszedlem i taki film mi zaserwowano. W tej kategorii 10/10.

 

Darwin Awards – Rozumiem ze ciezko jest polaczyc rozne przypadki w jedna spojna historie i niestety srednio to wyszlo w tym filmie. Już wolalbym jakis dokument niż probe zrobienia komedii. Troche na sile, odrobine humoru, plus za Vinone która nie wiem co w tym filmie robila, takie nie wiadomo co na nie wiadomo kiedy.. 5+/10

 

Shoot 'Em Up – Mnostwo absurdu, humoru i akcji. Podejsc jak do czystej rozrywki a zabawa murowana. 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto nie miał okazji oglądać W pogoni za szczęściem z Willem Smithem to ma nadrobić zaległości bo film jest zacny.

Dzisiaj na TVN 20:00

Film jest o 20:00, ale na polsacie, dla tych którzy chcą go obejrzeć polecam jednak jakieś inne źródło ( no chyba że lubiecie 20 minutowe wstawki reklamowe co 15 min. :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Män som hatar kvinnor (The Girl with the Dragon Tattoo) - film sensacyjny produkcji duńsko-szwedzkiej, zatem pozbawiony hollywoodzkiego blichtru. Jak dla mnie trochę przynudzał (jest długi, ponad 2h) i był nieco zbyt ponury, taki "ciężki realizm". 6/10.

 

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian - jeżeli chcecie jedynie się zrelaksować i pogapić w ekran to film się sprawdzi. Ani on mądry, ani śmieszny, ale ożywające eksponaty oraz całe to zamieszanie w muzeum mogą być miłe dla znużonego oka. 6/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

District 9 - nie wierzyłem że można jeszcze nakręcić film, który będzie prawdziwym klasykiem Sc-Fi. Za 20 lat nasze dzieci będą go oglądały z zapartym techem i zachwytem 11/10

no bez przesady, ma duzo niedomowien i nie wyjasnionych sensownie faktow, o ile beda kolejne czesci wogole. Rezyseria swietna, efekty kozackie jesli faktycznie byl to malo budzetowy film to wielkie brawa 9/10 choc mnie strasznie draznia takie braki w logicznym wytlumaczeniu np powodu bycia obcych na planecie, jak sie dogadali etc.

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to film o ludziach, a nie kosmitach... Nic nie stoi na przeszkodzie żeby te kwestie mocno rozwinąć w kolejnych częciach ;)

 

Mnie trochę dziwił fakt, że gościu sobie tak biegał z tą komóreczką, odbierał połączenia i go szybko nie osaczyli.

Z tym paliwem to też coś dziwnego, niby potrzebne, nie potrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Distric 9 - fajny film i mile mnie zaskoczyl ale w scenariuszu napaprali niescislosci

mogli go ciut bardziej uprawdopodobnic , a tak mamy obcych z super technologia

ktorzy do owej technologi pasuja jak smartphone do mlotka.

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym paliwem to też coś dziwnego, niby potrzebne, nie potrzebne...

Umiescilem to jako spoiler, zeby mi nikt nie marudzil :P

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Paliwo"
Tu akurat nie. Paliwo bylo potrzebne, by uruchomic statek. To byl bardziej klucz do stacyjki, niz paliwo do poruszania sie. Bez niego caly system byl nieaktywny i nie mogli polaczyc sie z statkiem matka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę dziwił fakt, że gościu sobie tak biegał z tą komóreczką, odbierał połączenia i go szybko nie osaczyli.

no wlasnie czy to :) mnie takie rzeczy od razu w oczy kola na filmach, wyczulony jestem...ale innowacyjnosc rezyserska nadrabiala te braki z nawiazka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

District 9 - nie zgadniecie! Film był ... kapitalny :lol2: ; moja wiara w gatunek sf odżyła bo filmy takie mogę oglądać codziennie. Z tego co wyczytałem to na filmie łapsk nie położyło hoooolywoood co dobitnie podkreśla fakt, że mniejszy budżet + brak brada pitta nie oznacza klęski lecz patrząc na box-office ogromny sukces i nie zdziwię się jak statuetki, złote. Zakończenie wybitnei wskazuje na kontynuację i wiecie co? Jeżeli uda się zachować poziom pierwowzoru to czekam cierpliwie i do kina. 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek i pośród dość często używanych słów typu gniot, kloc, padaka opinie o District 9 mocno wybijają sie ponad przeciętność.

 

Tak więc przekonaliście mnie i 16 września idę na pokaz przedpremierowy. :)

 

O dziwo dzwoniłem przed chwilą i cała sala pusta, więc miejsca były od 'wyboru do koloru' ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrykt 9 - w końcu jakiś dobry film w tym roku. Ciekawe połączenie SF z faktycznymi problemami ludzi (choć temat w filmach raczej nie nowy), a kosmici tak jak i ludzie borykają się z podobnymi problemami - w filmie pokazana jest degeneracja społeczna kosmitów, występują podziały społeczne itp poziom technologiczny nie ma tu nic do rzeczy bo przecież nie każdy rodzi się geniuszem i tak samo jest u tych kosmitów.

 

Mocne 8/10

 

Mnie trochę dziwił fakt, że gościu sobie tak biegał z tą komóreczką, odbierał połączenia i go szybko nie osaczyli.

Z tym paliwem to też coś dziwnego, niby potrzebne, nie potrzebne...

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - .
Paliwo było po to by ruszyć tym statkiem i połączyć się z bazą (tą która się unosiła nad obozem), później statek wyżej "wchłonął" mały pojazd kosmiczny czy jakiś tam [; na swój pokład, przynajmniej tak to można tłumaczyć
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót (Vozvrashcheniye), debiutancki film Andrieja Zwiagincewa z 2003 roku, zrobił na mnie niemałe wrażenie. Nie zwykłem oglądać filmów zbyt często, toteż niełatwo wydać mi obiektywną opinię, ale jeśli nie stoi wam to na przeszkodzie, nie musicie przerywać czytania. To historia dwóch młodych chłopców, których ojciec po kilkunastu latach nieobecności na powrót (czy też - w przypadku młodszego - po raz pierwszy) pojawia się w ich życiu. Jest dla nich kimś niemal obcym. A mimo to wkrótce wyruszają na wspólną wycieczkę, która przyniesie wiele emocji - niekoniecznie spodziewanych. To magiczne opowiadanie o tajemniczej atmosferze jest pełne wątpliwości - połączonych jednak z nadzieją - i niepewności, stwarza ciągłe napięcie. Ogląda się z zainteresowaniem. Ujęcia kamery są dopasowane do nastroju i kolorystyki tego dramatu. Wszędzie szare, ciemne i złowrogo puste przestrzenie. Seans umila nieprzeciętna... zaświatowa jakby muzyka. Sprawy dopełnia wyśmienita gra aktorów.

 

To bez wątpienia film, który warto obejrzeć.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem swoją filmotekę i przypomniał mi się Zatoichi.

Film już trochę na rynku jest, a mało osób cofa się tutaj w wątku o kilka stron, w których już o tym filmie mówiliśmy.

Poza na prawdę dziwnymi opiniami dającymi ocenę 0,67/10 to większość tutaj piszę prawdę.

Film trzeba zobaczyć.

Po tych kilku latach utwierdziłem się w przekonaniu, że to świetne kino.

Ba, nawet te fredy astery idealnie wpasowują się w klimat filmu - mnie to baardzo odpowiadało w nim. 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...