Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Lord of War -> 8/10. W końcu Cage nie ściga się i wybija jakiegoś gangu :] tzn. dawno nie miał "ambitnego" scenariusza. Historia al a filmy z cyklu "from zero to hero" np. "Blow" z Depp'em. Oczywiście każdy w innej branży. Film ciekawy także polecam.

 

Two for the money -> strasznie nie trawie Matthew McConaughey :). Więc gdyby nie geniusz Al Pacino to bym zwlekał z tym tytułem. Co tu dużo mówić bez Al'a film by nie istniał. Kolejny raz dowodzi swojego aktorskiego geniuszu.... Wiecie co, nie wyobrażam sobie kina bez Al'a, a już ma tyle latek :(. Co tu dużo mówić jest aktorem wszechczasów, powinni mu pomnik postawić :> To moje zdanie. Kino straci niesamowicie jak Al odejdzie, czego oczywiście mu nie życzę. Niech żyje długie lata i gra aż do końca :). Grane przez niego postaci są tak naturalne, przemawiające, realistyczne, co więcej w tak łatwy sposób robi to, że nie da się odejść od TV/monitora jeśli jest na 1 planie :]. Z uwagi na owego aktora dla mnie film dostaje 9/10. Bez niego byłoby pewnie max 7/10.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Two for the money -> strasznie nie trawie Matthew McConaughey :). Więc gdyby nie geniusz Al Pacino to bym zwlekał z tym tytułem. Co tu dużo mówić bez Al'a film by nie istniał. Kolejny raz dowodzi swojego aktorskiego geniuszu.... Wiecie co, nie wyobrażam sobie kina bez Al'a, a już ma tyle latek :(. Co tu dużo mówić jest aktorem wszechczasów, powinni mu pomnik postawić :> To moje zdanie. Kino straci niesamowicie jak Al odejdzie, czego oczywiście mu nie życzę. Niech żyje długie lata i gra aż do końca :). Grane przez niego postaci są tak naturalne, przemawiające, realistyczne, co więcej w tak łatwy sposób robi to, że nie da się odejść od TV/monitora jeśli jest na 1 planie :]. Z uwagi na owego aktora dla mnie film dostaje 9/10. Bez niego byłoby pewnie max 7/10.

Według mnie film totalna klapa... :-| A miało być tak pięknie 2/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 Kompania - film o radzieckiej interwencji w Afganistanie oparty na faktach, polecam. Chyba najlepszy film jaki widzialem zza wschodniej granicy.

primo: "9-ya rota" - 9 kompania

secundo: chyba nie widziales "Osobliwosci rosyjskiego polowania" i "Osobliwosci narodowego wedkarstwa" Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Descent - Zejście - podszedłem do filmu z pewnym dystansem, jak się okazało niepotrzebnie. Film mi się podobał, horror w dobrego tego słowa znaczeniu. Dobrze nakręcony, ale nic więcej. Jedna rzecz która mnie strasznie wkurza, to angielski akcent tych kobiet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

primo: "9-ya rota" - 9 kompania

secundo: chyba nie widziales "Osobliwosci rosyjskiego polowania" i "Osobliwosci narodowego wedkarstwa" Dołączona grafika

Hehe sorki faktycznie moj blad, wiedzialem ze cos w tytule jest nie tak tzn. z liczba :D Ale nie zmienia to faktu ze film jest godny uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pride and Prejudice (Duma i uprzedzenie) - serialu nigdy wczesniej nie widzialem, tymczasem film jest dobry choc nie rewelacyjny, w sumie jest to minimalnie komedia srednio romantyczna.. ode mnie 3/5

 

Everything Is Illuminated - genialny film! moim zdaniem film bez wad, bardzo interesujacy i wciagajacy swym ukrainskim klimatem, a przede wszystkim przepiekna muza i historia! i ten tytul... najlepszy film jaki ostatnio ogladalem. pozatym Elijah roxuje! stanowczo 5/5 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lost In Translation - rewelacja, jak się załapie klimat 10/10!!!

 

11:14 -bardzo ciekawie(lecz nie nowatorsko!!!) skonstruowany film, żadna rewelacja, ale z pewnością należy on do tych lepszych filmów 7/10

 

The Motorcycle Diares- Młodzieńcze lata życia El Commendante Che, film bardzo przyjemny w odbiorze 8/10

 

Oldboy- fabuła zaskakuje, poraża, fascynuje. Kino akcji, thiller psychologiczny i czarna komedia w jednym. 8/10

 

Broken Flowers- ciężki orzech do zgryzienia, nie lubie Jarmusha, ciężkostrawny,właściwie to ciężko powiedzieć o czym ten film jest, niby jest to oczywiste ale jednak nie6-/10

 

Ghost In The Shell 2- godny nastepca części pierwszej !!!8/10

 

Apocalypse Now-psychodela... nierealno-realny świat wojny, kto obejrzy ten zrozumie 9/10

 

Seven Years In Tibet- autentyczna historia... po obejrzeniu ma się ochotę przyłączyć do ruchu "Freedom For Tibet"!!! 8+/10

 

Eternal Sunshine Of The Spotless Mind -podjąć ryzyko bezgranicznego pokochania kogoś mimo znajomości jego wszystkich wad i negatywnych cech...??? 8+/10

 

Baraka- film o nas, o naszej planecie, jej majestacie i pięknie,naszej głupocie, ignorancji, bezduszności, ślepocie... must see!!!10/10

 

Coffee And Cigaretes -Jarmush robi film o czymś ale o niczym, ja nie trawie zbytnio tego filmu 6-10

 

Bullit klasyka kina akcji, McQueen daje radę 7/10

 

Crash na mnie wywarł niesamowite wrażenie 10/10!!!

 

Papilion nigdy się nie poddawaj, dąż do upragnionego celu, hart ducha i wiara pomogą Ci przezwyciężyć wszystkie przeciwności losu - obowiązkowy klasyk 8+/10

 

to by było na tyle tego co ostatnio obejrzalem... polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biker Boyz 5+

Szybcy i Wściekli 4+

Za Szybcy, Za Wściekli 2+

Taxi, Taxi 2, Taxi 3 6-

Zdążyć przed północą (było wczoraj na TVN, super film!) 6

60 Sekund 5+

Strefa Zrzutu 4+

Mansfield Park 4+

Yamakasi - współcześni samuraje 5+

Wyścig 4+

Gumball 3000 : The Movie :D 6

Włoska robota (zarówno stara wersja, jak i nowa) 6+

Turbulencja 2 4-

Najlepsi z Najlepszych 5+

Opowieści z Narnii 6+

Królestwo Niebieskie 5+

Aleksander 5+

Madagaskar 4-

Szeregowiec Ryan 4-

Hellena Trojańska (w Internecie gdzieś można ściągnąć obie części) 4-

Johnny English 5+

Faceci w Czerni 5+

Faceci w Czerni 2 5+

Pojutrze 4-

Initial D : The Movie :D 5+

Kosmiczni Kowboje 4+

Underworld : Evolution 5+

Jackass : The Movie 5+

 

Uff ... to wszystko?

Tak, to wszystko.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dzięki Flo3 za przypomnienie!

Sam się zagapiłem i nie napisałem ocen, ale dobrze, że ktoś mi to uświadomił ...

Edytowane przez Syntax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In Her Shoes (Siostry) - fajnie sie oglada, ale ogolnie oceniajac calosc i w szczegolnosci scenariusz to nic nowego -3/5 (aha i gratulacje dla polskich translatorow za tytul)

 

Shutter (Widmo) - omg! naprawde dobry film, pomimo wydajacego sie powielanego scenariusza, powiem ze sie balem ;o trzyma w napieciu do samego konca (koncowka extra). mocne 4/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shutter (Widmo) - omg! naprawde dobry film, pomimo wydajacego sie powielanego scenariusza, powiem ze sie balem ;o trzyma w napieciu do samego konca (koncowka extra). mocne 4/5

Chyba najlepszy horror jaki widzialem. Na zadnym filmie tak sie nie balem. Osobiscie dalbym mu nawet 4+/5 :) Edytowane przez BartosH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In Her Shoes (Siostry) - fajnie sie oglada, ale ogolnie oceniajac calosc i w szczegolnosci scenariusz to nic nowego -3/5 (aha i gratulacje dla polskich translatorow za tytul)

 

Shutter (Widmo) - omg! naprawde dobry film, pomimo wydajacego sie powielanego scenariusza, powiem ze sie balem ;o trzyma w napieciu do samego konca (koncowka extra). mocne 4/5

Pisałem o tym filmie jakieś 10-15 stron temu :) Nie wiem dlaczego niegrali go w kinach, chętnie bym sobie oglądnął na dużym ekranie.

R.I.P mam do Ciebie pytanko, widze że oglądasz dość dużo filmów, do niedawna też oglądałem po kilka filmów dziennie a dokłądniej nocnie :) przyszedł jednak czas kiedy mi się odechciało/znudziło, teraz selekcjonuje filmy oglądam raczej tylko sprawdzone pozycje a przeciętniaki/shity odwalam.

 

Powiedz szczerze, oglądasz f filmy z takim samym zaangażowaniem? ,,dzień bez filmu dniem straconym" ?

SAW 2 (Pila 2)- 9/10 film nawet fajny tylko zakonczenie przygotowane na kolejna czesc. Podoba mi sie jego psychologia RULES najwazniejsze :) zachecam do obejrzenia :)

yyyy nie wiem jakim cudem ten film wywarł na Tobie takie wrażenie, ale OK.

Dla mnie średni wręcz przeciętny, bardziej mi się podobała jedynka przy II słabo się postarali, albo i ciężko było coś tak oryginalnego wymyśleć.

 

 

****************************************************************************

 

 

Oglądał ktoś taki film jak TOKYO PSYCHO ???

 

Miałęm go kiedyś na dysku, przeleciałem żeby zobaczyć co to warte, i film wydał się hardcorowy, zaciekawił mnie maksymalnie, troche o nim cicho w necie, nie wiem z jakiego powodu, napisy jakieś są ale strasznie sąłbo przetł€maczone :(

Kurde gdybym umiał angielki na takim poziomie żeby móc oglądać filmy :(

 

tutaj stronka o tym filmie:

 

http://www.asianfeast.org/recensioni/tokyopsycho.htm

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w I bylo wiecej psychologi a tu efekciarstwa ale film mi sie podobal nie tylko mi ;)

 

Podobaly mi sie tez Walentynki film dosc stary ale fajny :) ;)

 

 

Nie ogladalem ale niech zgadne sa elementy malej dziewczynki z czarnymi wlosami ? Japonczycy w ten sposob odwoluja sie Nagasaki i Hieroszimy. Jest cos takiego?

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie kochaj-przyjemny film spodziewałem sie czegoś gorszego a miło mnie zaskoczył(4/5)

Doom-jak zwykle film w którym wszystko polega na strzelaniu co tylko sie ruszy:P(3/5)

Vampire Hunter D - Bloodlust-ciekawe anime choc momentami nudnawe(3+/5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche inna bo w drugiej cześci , więcej informacji o wampirach i Selen(jak stała się wampirem itd) ,po prostu dowiesz sie wszystkiego w drugiej cześci , bo w pierwszej za dużo nie było powiedziane , oczywiście szybka akcja- nie będziesz się nudził , ale nie jest lepsza od jedynki

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harold & Kumar Go to White Castle prosta sprawa:

Dla lubiących te klimaty,- rewelacja

Dla nie lubiących tych koimatów,- Beznadzieja

 

Jednym słowem zajebista i zarazem po[ciach!]a komedia ;)

Ja nie mam nic przeciwko ,,zrobić sobie klimacik" ale nie uśmiałem się tak jak na innych filmach z tego typu.

 

dla mnie tak 6/10

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurrr, jestem zly na tych co mi polecali Appleseed.

Wymyslona na kolanie fabula.

Powtarzajace sie watki znane z innych produkcji.

I do tego ta manga !

Final Fantasy jest przy tym niedoscignionym idealem.

Z mojej strony NIE POLECAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś oglądał "Efekt motyla"?? Fajny filmik. Podoba mi sie też z Eliahem Wood'em (czy jak to sie tam pisze) o "Green Street Hooligans". A no i "Opowieści z Narnii" nawet wchodzą (takie moze byc, ale nie to samo co władca). Zajefajny jest ten filmik o pingwinach z madagaskaru :D i jeszcze coś ze starszych Mind hunters czy cuś takiego. Spox. Dajcie spokój z tym Underworld w kinie sie uśmialiśmy bo szliśmy na horror a to komedia dla nas wyszła hehe (mówie o jedynce)

 

 

Szeregowiec Ryan 4-

 

Jak można dać temu filmowi tak niską ocene?? :mur: zdecydowanie 6+/5

 

Harold & Kumar zajefajny film :D

 

A może ktoś oglądał "American Pie 4 Band Camp" hmmm taki sobie najfajniesza jest chyba 1 ale 2 tez oki. A "straszne filmy" są oki jedynka wymiata. Trójki nie oglądałem bo ponoć do d**y.

Edytowane przez husk77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ogladal ktos Underworld: Evolution? bo nie wiem czy warto wydawac kase na bilet...

Podobno film bdb, kumpel ogladal, ale wiesz, nad gustami sie nie dyskutuje wiec moze sie Tobie nie spodobac, ale sadzac po pierwszej czesci watpie zeby wypuscili gniota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...