Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Basen - 0.5/10. Kolejny kretyński film o kretyńskiej amerykańskiej "młodzerzy" dla amerykańskich kretynów. Morderca prawiczek miał trudne dzieciństwo, więc postanowił wziąć maczetę i posiekać znajomych jak jakiś Punisher....nie mogę....żałość i nędza :?

Oczywiście kolega nie ma na myśli filmu z 2003 roku:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

Mojej skromnej osobie bardzo podobał się Punisher w wykonaniu Thomasa Jane'a. Na myśl przychodził mi chwilami Max Payne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ogladalem Stay i spokojnie daje mu 9/10. Film wgniotł mnie w podłoge. NIe wiem co moge jeszcze powiedzieć procz tego, że uwielbiam kiedy niechce zeby film sie skonczyl, a jednoczesnie chce sie dowiedziec jak sie skonczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie przed chwilą zostałem nazwany "Betonem", ale może ktoś zwróci uwagę na moje ulubione filmy, może sam je pokocha:

 

 

dobre wschodnie kino

"Hero" - Yimou

"Lalki" - Kurosawa

 

no i wyspiarze:

"Przekręt" i "Porachunki" ("lock, stock and two smoking barrels") - Guy Ritchie

 

te angielskie znającym język polecam spróbować obejrzeć bez napisów a już broń boże z lektorem - czysta orgia akcentów z różnych rejonów anglii i nie tylko ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shawshank Redemption - dzisiaj zobaczylem go poraz pierwszy, zaluje, ze tak pozno. Film po prostu genialny - 10/10

Memoirs of a Geisha - bylem dzisiaj w kinie i bardzo mi sie podobalo, polecam - 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mak777 STAY dobry movie tylko trzeba wejsc w film bo poczatek zniecheca ale odemnie dostaje 8,7/10

 

 

a co do Shawshank Redemption to naprawde kawal dobrego kina i mozna ogladac wiele razy podobne odczucia mam do filmu BUNTOWNIK z WYBORU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mak777 STAY dobry movie tylko trzeba wejsc w film bo poczatek zniecheca ale odemnie dostaje 8,7/10

a co do Shawshank Redemption to naprawde kawal dobrego kina i mozna ogladac wiele razy podobne odczucia mam do filmu BUNTOWNIK z WYBORU

Spko, obejrzę dla samego Evana McGregora, lubię tego aktora i w sumie nie zawiodłem się na filmach z nim :)

 

No, a wracając do tego co pisałem w nocy, obejrzałem Shinobi i muszę stwierdzić że trochę sceptycznie byłem nastawiony do tego filmu, mimo że każdy pisał że jest super, naszczęście się nie zawiodłem! Film jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie! IMO dużo lepszy niż House of flying dagers lub Przyczajony tygrys i ukryty smok (chodzi o klimat)... Zdjęcia są przepiękne, fabuła też w miarę ciekawa i przedstawia nawiązanie do realnej histori, oczywiście ubarwionej trochę :) Tylko nie rozumiem dlaczego Hatori Hanzo został tam ukazany w złym świetle, a w zasadzie jego wnuk... Ogólnie film opowiada o rywalizacji dwóch wiosek Shinobi (ninja specjalizujący się w sztuce Shinobi) i o miłości dwóch najsilniejszych przedstawicieli tych wiosek... Ocena 8+/10 i bardzo polecam ten film ludziom którzy lubią takie klimaty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shawshank Redemption - dzisiaj zobaczylem go poraz pierwszy, zaluje, ze tak pozno. Film po prostu genialny - 10/10

Memoirs of a Geisha - bylem dzisiaj w kinie i bardzo mi sie podobalo, polecam - 8/10

Zazdroszcze Ci, ze widziales go dopiero pierwszy raz. Ogladalem go rownie przyjemnie co za pierwszym ale szok jaki wywolala na mnie koncowka za pierwszym razem jest nie do porownania z niczym innym.

Zasluguje na Twoja ocene. Film jest wybitny i zasluguje na miano kultowego. Bedzie ogladany conajmniej jeszcze przez pokolenie.

 

Skoro polecasz Wyznania Gejszy to lookne bo akurat sie do niego przymierzalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Seentag

Against the Wall (Bunt) - akurat takie uwielbiam o więzieniach ;)

 

wczoraj akurat leciały oba tj. Bunt i Shawshank Redemption ciężko było mi zdecydowac na co patrzec ;) też wybrali godziny :mur:

Edytowane przez Seentag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim polecam swietny film o tytule Carandiru. Film jest oparty na autentycznych wydarzeniach jakie mialy miejsce w jednym z najciezszych (nieistniejacym juz) wiezien "Carandiru" w Sao Paulo, ktore sa pokazane z perspektywy pracujacego tam lekarza. Naprawde warto ten film obejrzec i az sie zdziwilem, ze jeszcze ten tytul nie padl w tym temacie :blink: Sam dosc przypadkowo trafilem na ten tytul i powiem jedno: kto nie ogladal niech obejrzy czym predzej ten film,a na pewno sie nie zawiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj w telewizji Polsat mamy okazje zobaczyc Dzien Niepodleglosci - polecam dla tych ktorzy jeszcze nie mieli sposobnosci go obejrzec.

Jak dla mnie 9/10

Edytowane przez Ecuadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre wschodnie kino

"Hero" - Yimou

"Lalki" - Kurosawa

Lalki były od Kitano, tak dla ścisłości, ale jeśli pojawiło sie nazwisko Kurosawa, to z jego lżejszych filmów polecę Yojimbo(Straż przyboczna),co tu dużo pisać, klasyka, przedni film.

 

 

Dzisiaj obejrzałem Stay i szczerze mówiąc to mnie nie zachwycił, za to jak ktos lubi pokręcone i ciężkie filmy to moge polecić Gozu: gangsterski teatr grozy, duża dawka nowych wrażeń gwarantowana :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doh, jasne że Kitano, Kurosawa mi się kołatał po głowie i sie machnąłem. To już nie pierwszy raz jak to zrobiłem ;S

 

Skazani na Shawshank to taki pozytywny film, podoba mi się bardzo, ale już nie mogłem go wczoraj oglądać po raz kolejny ;p A na Dzień niepodległości to chyba jestem za sztywny, albo za bardzo nie lubię jankeskiej pompatyczności ;) - u mnie ma 3/10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem młodszy to Dzień Niepodległości mnie strasznie kręcił...teraz już mniej...ale tak z 8/10 mogę dać...

 

Skazani na Shawshank - dla mnie 10/10 ...

 

co do wspomnianych filmów Guy'a Ritchie'go - [pozostaje tylko przyznać rację...:)...

 

Swoją drogą - chłopaki się chyba w grobach przewracają jak to widzą :|

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

- blade runner - dla mnie i pewnie dla wielu debesciak

- requiem dla snu - jak wyzej ;) Jak dla mnie znacznie ciezszy klimatem niz Nieodwracalnie - ale gusta i gusciki ;)

- minority report [raport mniejszosci] - bardzo pozytywne zaskoczenie Mi tez sie nawet spodobal mimo ze nie przepadam za Cruisem, a fabula opowiadania jest splycona niemozliwie... to jednak oglada sie przyjemnie - ot, takie nic ;)

- the big lebowsky No rewelka - uwielbiam Goodmana

- arizona dream - rezyseria Emir Kusturica, nie Cohenowie ;)

- fargo - powyzsze 3 to sprawka braci cohen - must see! ;) Wlasnie o FARGO chcialem cos wiecej napisac i w ten sposob znalazlem Twego posta :)

- alien [8smy pasazer nostromo] - nic nie poradze na to ze lubie s-f ;)Nie Ty jeden - i zaskoczyles mnie wymieniajac "jedynke" - wiekszosci bardziej podoba sie "dwojka" - dla porzadku dodam, ze wdg mnie najlepsze do najgorszego to: 1,2,4,3

- run lola run - co za pomysl ! Sciagniety z "Przypadku" K.Kieslowskiego

- ostatnie kuszenie chrystusa - koniecznie poroownajcie z pasja To tak, jakbys kazal porownywac... no az nie wiem, co napisac... Egzorcyste z Krzykiem :|

- PI - cooz za klimat ! i napiecie ! Nie polecam jak kogos boli glowa ;)

- GUMMO - film wgniatajacy - czasem po prostu nie do opisania!!! must see !!!! Jeden z dwoch, ktorych nie ogladalem na Twej liscie

- Ken Park - odrazajacy i madry - na pewno nie dla wszystkich A to wlasnie ten drugi

- Tanczac w ciemnosciach - przejmujacy no i swietna Bjork! Jeden z czterech musicali, ktore mi sie podobaly. Pozostale to: Singing in the Rain, Moulin Rouge, The Rocky Horror Picture Show

- Kids - swietne! Jesli ogladajacy nie jest sliniacym sie 15 latkiem ;)

- zabawy z bronia - moore oczywiscie ;) Mi nie podszedl - tak mi sie kojarzyl z Kronikami i choc Kroniki Filmowe lubilem, to taka propaganda w wykonaniu przeciwnika amerykanskiej administracji... no jakos niestrawne to bylo dla mnie

- matrix 1 - no comments Do obejrzenia LOTR uwazalem to za poczatek XXI wieku w kinie. Teraz uwazam ten film za zakonczenie wieku XX.

- the thing - stary horror carpentera ! must see!!! true, true...

- Siedem - klasyk !!! klimat nieprzecietny! must see !!! Nic dodac nic ujac

- Star Wars - gdybym nie byl fanem tej serii od dziecka to pewnie umiescilbym wszystkie w 'nie polecam' a tak to dla mnie kawal dobrego kina s-f ;) Zgadzam sie ze wszystkim poza tym, ze to S-F ;)

- Vanishing point - ktos tu chcial film z samochodami ! must see!!! klasyk !!! no i ten bialy dodge challenger hemi426!!!! miood !!! Dorzuc do tego jeszcze Easy Ridera i masz tamte lata w pigulce ;)

- szeregowiec ryan - zdjecia , naturalizm!!! Pierwsze 15 minut. W kinach powinni puszczac te 15 minut zapetlone kilka razy, bo reszta to juz nie bardzo :|

- czas apokalipsy - no comments ! must see!!! Widok Brando poraza

- pluton - jak wyzej !!!! Gdzies juz widzialem tego aktora... i tez w Wietnamie... ;) Swietny film, bardzo ciezki i na pewno realistyczniejszy niz Szeregowiec Ryan

- pulp fiction - oczywiscie !!! Podobnie jak Wsciekle Psy i Jacky Brown!

 

nie polecam:

- butterfly effect - na sile ambitny i zbyt prostacki - sciaga z run lola run jak juz napisalem, Run Lola Run tez nie byl nowatorski

- resident evil - totalna padaka mi akurat podszedl. Mimo, ze niezbyt ambitny, mimo, ze momentami tandetny... Jedyny film na podstawie gry, ktory da sie obejrzec

- nieodwracalne - hmm - tu jestem subiektywny - po prostu mam za slaby zoladek ;) Bo to film nie o tych flakach, ale o milosci. Chociaz zbyt drastyczny. Mimo wszystko - mi sie spodobal

- Straszny film - cala seria ssie - powtoorki i powtyoorki - nuda -straszny film 3 - totalna klapa - nie ma nic gorszego niz uprzedzone gagi !!! uueee!!! Akurat trojka byla najlepsza z tego wszystkiego ;)

Troche powrzucalem do cytatu (na czerwono), troche pocialem.

Chcialem napisac o Fargo, uzylem szukajki i jakos nie moglem sie powstrzymac przed dodaniem paru slow od siebie ;)

 

Fargo polecam. Co tu duzo pisac: film na faktach, swietne aktorstwo, niesamowity temat, nie mieszczaca sie w glowie glupota przedstawicieli homo sapiens. No i snieg, kupa sniegu, za ktorym sie bardzo stesknilem, wiec ujrzenie go wczoraj chocby na ekranie TV w takiej ilosci bylo mila odmiana od 3 dni ciaglych opadow deszczu ;)

 

Z filmow braci Cohen dodam jeszcze Barton Fink - moze kojarzycie taki utwor z plyty Kazika "Oddalenie" pt. Barton Fink. Film jest o pisarzu, ktory dostaje fuche w postaci propozycji napisania scenariusza do filmu o zapasnikach. Cos niesamowicie blyskotliwego i jak to u Cohenow - pelnego przewrotnego humoru i groteski. Do tego rewelacyjny jak zawsze u Cohenow Goodman :)

 

Zarowno Fargo jak i Barton Fink maja u mnie mocne 9/10 - wyzej nie podskocza, bo 8/10 to u mnie maksimum dla filmow, ktore w zaciszu domowym nic nie traca, natomiast te wrecz w wygodnym fotelu w domu sporo zyskuja. Taki paradoks ;) ale nic nie poradze, ze Barton Fink siedzial tyle i nie pisal nic... A za oknem wlasnie slysze jakas pile/kosiarke do trawy i brzmi ona prawie identycznie jak to, co slychac w koncowce Fargo... :unsure:

 

Wspomniano tez o Larsie von Trierze - w kontekscie Tanczac w ciemnosciach. Jesli komu sie spodobalo, to koniecznie powinien zapoznac sie z Europa, Europa tego samego rezysera i juz niekoniecznie z Idioterne - film o ludziach udajacych mowiac prostacko idiotow w celu... no wlasnie. Pod rozwage. Zdecydowanie od lat 18 - zreszta dzieciaki i tak wylacza po 15 minutach.

 

Co do filmow Toma Tykwera - Run Lola Run, mimo iz najslynniejszy chyba, to jednak jak dla mnie najslabszy. Moze przez to, ze ogladalem wczesniej Przypadek. Znacznie bardziej mi sie podobaly Ksiezniczka i wojownik oraz Niebo - chociaz oba te filmy mozna chyba zaliczyc do tzw. babskich wyciskaczy lez ;) to jednak jako propozycja filmu do obejrzenia we dwoje - polecam goraco. Mocne 7/10 z nieco mocniejszym wskazaniem na Ksiezniczke chyba. Wzruszajace filmy :)

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim polecam swietny film o tytule Carandiru. Film jest oparty na autentycznych wydarzeniach jakie mialy miejsce w jednym z najciezszych (nieistniejacym juz) wiezien "Carandiru" w Sao Paulo, ktore sa pokazane z perspektywy pracujacego tam lekarza. Naprawde warto ten film obejrzec i az sie zdziwilem, ze jeszcze ten tytul nie padl w tym temacie :blink: Sam dosc przypadkowo trafilem na ten tytul i powiem jedno: kto nie ogladal niech obejrzy czym predzej ten film,a na pewno sie nie zawiedzie.

Jeśli ktoś chce zobaczyć prawdziwe okrucieństwo więzienne to powinien zobaczyć jesten z najlepszych filmów Alana Parkera "Midnight Express"!

Na zakończenie, moja skromna lista filmów, które zostaną w pamięci "na zawsze".

1. Deer Hunter

2. Blade Runner

3. Forest Gump

4. Dancing with wolves

5. Big Blue

6. Shawshank Redemption

7. Lours

8. Fearless

9. Magnolia

10. Baraka - etiuda

11. Koyaanisqatsi - etiuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

1. Deer Hunter

2. Blade Runner

3. Forest Gump

4. Dancing with wolves

5. Big Blue

6. Shawshank Redemption

7. Lours

8. Fearless

9. Magnolia

10. Baraka - etiuda

11. Koyaanisqatsi - etiuda

Napisalbys cos wiecej na temat tych pogrubionych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalbys cos wiecej na temat tych pogrubionych?

Lours, to film Jean-Jacques Annaud o niedzwiadku. Annaud przedstawił jego drogę przez życie, nadając mu ludzką osobowość (miewa sny-koszmary). Według mnie warto zobaczyć. Tutaj znajdziesz więcej.

Fearless, to film Petera Weara. Głównego bohatera gra Jeff Bridges. Historia zaczyna się od katastrofy lotniczej z której Bridges pozornie wychodzi cało, dlaczego pozornie, dowiesz się oglądając film.

Dodatkowe info

Baraka, to niesamowita etiuda Rona Frike. Piękne zdjęcia, niesamowita muzyka. Więcej nie powiem, gdyż ważne są tutaj subiektywne odczucia. Baraka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj w telewizji Polsat mamy okazje zobaczyc Dzien Niepodleglosci - polecam dla tych ktorzy jeszcze nie mieli sposobnosci go obejrzec.

Jak dla mnie 9/10

Istotnie... moim skromnym zdaniem uważam że DN jest lepszym filmem od Wojny Światów... Przynajmniej wszystko miało jakiś sens a nie wszystko zaczeło i skończyło sie przez pantofelka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Istotnie... moim skromnym zdaniem uważam że DN jest lepszym filmem od Wojny Światów... Przynajmniej wszystko miało jakiś sens a nie wszystko zaczeło i skończyło sie przez pantofelka :wink:

Masz racje! Podobnie jak Za szybcy za wsciekli jest lepszym filmem niz Easy Rider... Przynajmniej wszystko mialo jakis sens, a nie wszystko zaczelo sie i skonczylo na motorze :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotnie... moim skromnym zdaniem uważam że DN jest lepszym filmem od Wojny Światów... Przynajmniej wszystko miało jakiś sens a nie wszystko zaczeło i skończyło sie przez pantofelka :wink:

Wiele było naukowych dywagacji na tamat tego czy nam, "ludzkości" uda się znaleźć drugą (podobną do naszej) planetę. Kolejną kwestią jest to czy nie będzie przypadkiem "mikroorganizmów" które mogą utrudnić nam egzystencję. Prawdopodobnie tym zasugerował się Spielberg robiąc "Wojnę Światów". Dla mnie zakończenie było oryginalne i padobało mi się. Film uważam za zdecydowanie lepszy od "Dnia Niepodległości". Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed obejrzeniem nowej wersji War of the worlds luknalem na klasyke z 53' o tym samym tytule. Nowa wersja mnie nieco rozczarowala, oprocz niezlych efektow nic nowego nie wniosla. Po Spielbergu spodziewalem sie czegos wiecej, chociazby jakiegos powiewu swiezosci ktorego nie uswiadczylem zobaczyc podczas projekcji tego filmu. Imo ten film moglby nakrecic srednio utalentowany rezyser dysponujacy takim samym budzetem jaki mial Steven i efekt bylby taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele było naukowych dywagacji na tamat tego czy nam, "ludzkości" uda się znaleźć drugą (podobną do naszej) planetę. Kolejną kwestią jest to czy nie będzie przypadkiem "mikroorganizmów" które mogą utrudnić nam egzystencję. Prawdopodobnie tym zasugerował się Spielberg robiąc "Wojnę Światów". Dla mnie zakończenie było oryginalne i padobało mi się. Film uważam za zdecydowanie lepszy od "Dnia Niepodległości". Pozdrawiam.

Każdy ma swoją zdanie, opinie więc szanuje i twoją uwagę na temat filmu B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fearless, to film Petera Weara. Głównego bohatera gra Jeff Bridges. Historia zaczyna się od katastrofy lotniczej z której Bridges pozornie wychodzi cało, dlaczego pozornie, dowiesz się oglądając film.

Dodatkowe info

A już myślałem że piszesz o filmie z Jet'em Li :) Będe go dzisiaj oglądał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...