Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

c.d. Bond

Tomorrow never dies (Jutro nie umiera nigdy) - dobry ale nie najlepszy. Gorszy od Golden eye ale nadal trzyma poziom - 7/10

 

The Lost City (Hawana - miasto utracone) - mniemam, ze zyciowa rola Andy`ego Garcia. Porownujac ta role chocby do tej z roli w ojcu chrzestnym III to widac jak dojrzal. Jest to "a film by" Andy Garcia, directet by Andy Garcia i starring Andy Garcia w glownej roli. Film jest niesamowity, nie wiem czego sie spodziewalem ale zawsze chcialem zobaczyc/skonfrontowac kubanska rewolucje z polskim stanem wojennym. Pod wieloma wzgledami totalnie sie roznia ale zauwazylem, ze jak takie sytuacje dzialaja na ludzi to niczym sie nie roznilo to od naszej sytuacji. Przez to moglem sie bardziej wczuc w bohatera.

Nie chce recenzowac tego filmu dlatego pozostawie Wam do obejrzenia ale naprawde polecam, warto - 9/10

 

Flushed away (Wpuszczony w kanał) - ja sie chyba starzeje. Nie bawia mnie juz te hollywoodzkie animacje. Wylaczylem w polowie. Jedynei pijawki byly smieszne - 4/10

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apocalypto - jest w tym filmie dużo dobrego: ciekawie przedstawiony żywot majów (wygląd, tradycje), pokazanie uczucia milości, buntu i walki; akcji też jest choć momentami przynudzają; plusem moze być też ciekawa ost... ale co do minusów: wiele dziejących się akcji jest bardzo nie realna (pościg jaguara, prawie 24h bieg naszego głównego bohatera przypominającego (z przymrużeniem oka) ronaldinho) przez las, wodospad...okoliczności porodu) i wogóle jakoś produkcja nie wywarła na mnie większych emocji... dam +3/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flushed away (Wpuszczony w kanał) - ja sie chyba starzeje. Nie bawia mnie juz te hollywoodzkie animacje. Wylaczylem w polowie. Jedynei pijawki byly smieszne - 4/10

Nie Ty sie starzejesz, tylko te bajki są coraz gorsze:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Lost City (Hawana - miasto utracone) - mniemam, ze zyciowa rola Andy`ego Garcia. Porownujac ta role chocby do tej z roli w ojcu chrzestnym III to widac jak dojrzal. Jest to "a film by" Andy Garcia, directet by Andy Garcia i starring Andy Garcia w glownej roli. Film jest niesamowity, nie wiem czego sie spodziewalem ale zawsze chcialem zobaczyc/skonfrontowac kubanska rewolucje z polskim stanem wojennym. Pod wieloma wzgledami totalnie sie roznia ale zauwazylem, ze jak takie sytuacje dzialaja na ludzi to niczym sie nie roznilo to od naszej sytuacji. Przez to moglem sie bardziej wczuc w bohatera.

Nie chce recenzowac tego filmu dlatego pozostawie Wam do obejrzenia ale naprawde polecam, warto - 9/10

A moim zdaniem to takie nudne love story na tle Kubanskiej rewolucji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blood Diamond - chyba po raz pierwszy spodobał mi się film z takim klimatem afrykańskim ;o po raz kolejny świetna rola DiCaprio, dużo akcji a przede wszystkim dobrze oddany klimat (nawet te dzieciaki z bronią w ręku mówiące "maderfaker" ;o ), dam mocne 4/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blood Diamond - chyba po raz pierwszy spodobał mi się film z takim klimatem afrykańskim ;o po raz kolejny świetna rola DiCaprio, dużo akcji a przede wszystkim dobrze oddany klimat (nawet te dzieciaki z bronią w ręku mówiące "maderfaker" ;o ), dam mocne 4/5

potwierdzam, nie zaluje poswieconych dwoch godzin. POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybcy i wściekli: Tokio Drift - polecam, poprzednie części Szybkich i Wściekłych nie przypadły mi do gustu natomiast Tokio Drift według mnie jest niebo lepszy - jak dla mnie 8/10

 

9 kompania ruskija armija w całej okazałości, stado prostaków popędzanych przez mega prostaków. W paru miejscach widac że twórcy silili się aby upodobnić film do "Helikoptera w ogniu" ... po obejrzniu mam mieszane uczucia... czegoś w nim brakowało, ale warto obejrzeć aby zobaczyć jak to w ZSRR było "fajnie" być żołnierzem... polecam zwrócić uwagę na wyposarzenie i taktykę piechoty :) - 7/10

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

sugerujesz, ze Szybcy i Wsciekli Tokyo Drift jest ciekawszym i bardziej wartosciowym filmem niz 9 Kompania?

8.5 punktu dla Szybkich i Wscieklych - to wychodzi, ze mamy pewniaka do przynajmniej kilku Oscarow ;)

 

od siebie - w koncu dorwalem wersje rezyserska Blade Runner - nie ma sie co rozwodzic - najlepsza ekranizacja Philipa K. Dicka. a dzieki "digital remastered sound and picture" oglada sie to jak nowy film - nic sie nie zestarzal. 9/10 (plus pol punktu za Daryl Hannah ;))

 

plus

 

Lot nad kukulczym gniazdem - bodajze 5 Oscarow. wszystkie w pelni zasluzone. genialny film na podstawie genialnej powiesci, wyrezyserowany przez genialnego rezysera, z genialna obsada, a gdyby tego bylo malo - genialna muzyka. takze 9/10.

 

dzisiaj Oczy szeroko zamkniete - jako, ze to jeden z mych ulubionych "Kubrickow", wiec ocena 8/10 nie podlegajaca dyskusji (dalbym 9/10 za Nicole Kidmann, ale nie chce przesadzac z ocenami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz, ze Szybcy i Wsciekli Tokyo Drift jest ciekawszym i bardziej wartosciowym filmem niz 9 Kompania?

8.5 punktu dla Szybkich i Wscieklych - to wychodzi, ze mamy pewniaka do przynajmniej kilku Oscarow ;)

Może z tym 8,5 dla Szybkich i Wściekłych TD troszkę przesadziłem, obniżyłem o 0,5 punkta :) 9 kompanię porównywałem raczej do innych filmów o tematyce wojennej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Może z tym 8,5 dla Szybkich i Wściekłych TD troszkę przesadziłem, obniżyłem o 0,5 punkta :) 9 kompanię porównywałem raczej do innych filmów o tematyce wojennej.

OT:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

nie no - ocena jest ocena. i jesli Szybcy i Wsciekli TD dostaja wiecej puntkow niz 9 Kompania, to oznacza ni mniej ni wiecej tyle, ze jest to film lepszy. 8/10 to nadal BARDZO wysoka ocena w mojej opinii - ale rozumiem, ze mlodziez wychowana na pismach o grach komputerowych - w ktorych byle badziew dostaje 6/10, mimo, ze recenzja nie pozostawia zludzen co do tego, ze to syf - ma podobnie wysrubowane kryteria oceniania. tak mi sie skojarzylo, bo jak przegladalem ostatnio jakies CD Action czy cos w ten desen, to nie widzialem ocen ponizej "6" - no, chyba, ze przyjac, ze skala ocen zaczyna sie od "5".

gdzie te czasy, gdy najwyzsze oceny (pisze tu o 9 i 10) zarezerwowane byly dla tytulow naprawde wybitnych, zmieniajacych cos w dziedzinie, jaka reprezentuja. a teraz kolejny NFS dostaje 8, kolejne Tokio Drift tak samo, ludzie szafuja bardzo wysokimi ocenami. troche obiektywizmu i nie zanizania swych gustow. bo wybaczcie wszyscy - moze i to Szybcy i Wsciekli z Tokyo w tytule jest i filmem wybitnym w swej dziedzinie - filmow bez fabulki o samochodach - ale dawanie takim filmom ocen na poziomie dziel wybitnych w kinematografii w ogole... i w ogole stawianie ich na rowni z filmami o czyms...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SamoDobro: ale wlasnie chodzi o to, ze on nie stawia go na rowni z 9ta kompania tylko ty silnie chcesz wszystkich przekonac, ze to zrobil.

A ze ludzie wystawiaja oceny z [gluteus maximus] w stylu: "taki sobie film, moze byc 8/10"... Dlatego nigdy nie stawiam cyferek przy opisie filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SamoDobro wydaje mi sie ze oceny poszczegolnym filmom przyznaje sie w ich kategoriach a nie wrzuca wszystkie gatunki do kupy i pozniej sie rozchodzi dlaczego taki klasyk ma taka sama ocene jak "film o samochodach". moim zdaniem z serii F&F tylko pierwsza czesc byla ciekawa, 2 i 3 obejrzalem w sumie tylko zeby popatrzec na furki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

SamoDobro: ale wlasnie chodzi o to, ze on nie stawia go na rowni z 9ta kompania tylko ty silnie chcesz wszystkich przekonac, ze to zrobil.

A ze ludzie wystawiaja oceny z [gluteus maximus] w stylu: "taki sobie film, moze byc 8/10"... Dlatego nigdy nie stawiam cyferek przy opisie filmu.

wybacz, ale jesli ktos w jednym poscie ocenia dwa filmy i jeden dostaje "8" a drugi "7" to oznacza, ze wdg niego film, ktory dostal "8" jest lepszy od tego, ktory dostal "7". proste, logiczne, bez zbednego filozofowania.

jesli ja ocenilem dwa filmy na "9" a jednen na "8" to dlatego, ze uwazam, ze te dwie "dziewiatki" sa jednak lepsze niz ta "osemka" - mimo, ze wszystkie sa IMO przejawami geniuszu niemal w czystej postaci. gdybym mial oceniac filmy tylko w ramach ich kategorii, to wygladaloby to tak:

 

Blade Runner - jako sci-fi z przeslaniem 10/10

Lot nad kukulczym gniazdem - jako film o wolnosci 10/10

Oczy szeroko zamkniete - jako film o zwiazkach pomiedzy dojrzalymi ludzmi 10/10

 

albo:

 

Blade Runner - jako efekciarskie sci-fi 4/10

Lot nad kukulczym gniazdem - jako komedia o wariatach - 4/10

Oczy szeroko zamkniete - jako erotyk - 8/10 ;)

 

oceniam je jednak jako filmy. nie szufladkuje do kategorii, nie porownuje.

 

no offence.

 

P.S.

zeby uprzedzic pytanie o moja ocene 8/10 dla Borata. podtrzymuje ja. z tym, ze wdg mnie jest to film o Amerykanach a nie o Boracie ;)

Edytowane przez SamoDobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c.d. Bond (nie nudzi Wam sie ? ) :)

The world is not enough (Swiat to za malo) - albo mi sie wydaje albo po prostu gusta ida z czasem ale te Bondy z Brosnanem mialy najlepsza muzyke z calej serii 007. Tutaj nie ma wyjatkow, juz tytulowy utworek Garbage jest swietny. Sam film jest super az do czasu koncowki. Boooze, to wsadzanie i wyjmowanie rdzenia z reaktora jak w tanim filmie akcji kategori B - 7/10

 

Stay tunned. Za niedlugo ostatni odcinek z Brosnanem ze slynnym baletem samochodowym.

 

P.S.

zeby uprzedzic pytanie o moja ocene 8/10 dla Borata. podtrzymuje ja. z tym, ze wdg mnie jest to film o Amerykanach a nie o Boracie icon_wink2.gif

Dla pelnej wiadomosci. Amerykanie tego niestety nie wiedza i mysla, ze koles sie nabija z Kazachow ;) Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa.... ludzie widząc Borata który mówi "I support your war of terror" śmieją się z głupka który wyszedł na środek stadionu, a nie z amerykanów którzy go gromkimi brawami nagradzają :? Zresztą i tak Borat z Ali G Da Show jest lepszy. Był lepszy. I Bruno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no - ocena jest ocena. i jesli Szybcy i Wsciekli TD dostaja wiecej puntkow niz 9 Kompania, to oznacza ni mniej ni wiecej tyle, ze jest to film lepszy. 8/10 to nadal BARDZO wysoka ocena w mojej opinii - ale rozumiem, ze mlodziez wychowana na pismach o grach komputerowych - w ktorych byle badziew dostaje 6/10,

jestem taką samą młodzieżą jak Ty SamoDobro :lol2: stano-wojenną i przed czarnobylową, a kryteria oceny dotyczą konkretnej kategorii. 9 kompania rozczarowała mnie trochę jako film wojenny, czułem niedosyt po obejrzeniu. Natomiast F&F Tokyo Drift jako film akcji sprawił, że żyłem tym co widziałem na ekranie. Poprzednim częściom F&F jakoś się to nie udało...

 

Aby nie było OT…

 

Helikopter w ogniu - jak dla mnie niedościgniony ideał, piekło walki w mieście, klasyczny przykład jak to myśliwy staje się ofiarą... warto oglądnąć... tylko nie w telewizji (np. na Polshicie) przerywany reklamami, bo one psują klimat. Żaden film wojenny nie wzbudził we mnie tylu emocji co Black Hawk Down - 10/10

Szeregowiec Ryan - jak pamiętam miał więcej Oskarów niż Black Hawk Down :) był moim nr 1 póki nie zobaczyłem wcześniej wspomnianego, myślę że tu opis jest zbędny... sceny na plaży Omaha długo pozostają w pamięci. 9/10

 

Kompania Braci - serial nie film, ale jest uzupełneniem Szeregowca Ryana, tak samo dobry nawet lepszy ponieważ w sumie zajmuej 10 godzin :) - 9/10

 

Oraz klasyki których nie trzeba chyba przedstawiać: „O jeden most za daleko” czy „Najdłuższy dzień” nie są może tak naturalistyczne jak w/w ale i tak kawał z nich dobrego filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem taką samą młodzieżą jak Ty SamoDobro :lol2: stano-wojenną i przed czarnobylową, a kryteria oceny dotyczą konkretnej kategorii. 9 kompania rozczarowała mnie trochę jako film wojenny, czułem niedosyt po obejrzeniu. Natomiast F&F Tokyo Drift jako film akcji sprawił, że żyłem tym co widziałem na ekranie. Poprzednim częściom F&F jakoś się to nie udało...

 

Aby nie było OT…

 

Helikopter w ogniu - jak dla mnie niedościgniony ideał, piekło walki w mieście, klasyczny przykład jak to myśliwy staje się ofiarą... warto oglądnąć... tylko nie w telewizji (np. na Polshicie) przerywany reklamami, bo one psują klimat. Żaden film wojenny nie wzbudził we mnie tylu emocji co Black Hawk Down - 10/10

Szeregowiec Ryan - jak pamiętam miał więcej Oskarów niż Black Hawk Down :) był moim nr 1 póki nie zobaczyłem wcześniej wspomnianego, myślę że tu opis jest zbędny... sceny na plaży Omaha długo pozostają w pamięci. 9/10

 

Kompania Braci - serial nie film, ale jest uzupełneniem Szeregowca Ryana, tak samo dobry nawet lepszy ponieważ w sumie zajmuej 10 godzin :) - 9/10

 

Oraz klasyki których nie trzeba chyba przedstawiać: „O jeden most za daleko” czy „Najdłuższy dzień” nie są może tak naturalistyczne jak w/w ale i tak kawał z nich dobrego filmu.

Polecam jeszcze "Byliśmy żołnierzami". Film dla mnie bomba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little Miss Sunshine - z góry powiem że spodziewałem się czegoś lepszego (227 miejsce na imdb); rozumiem cały film i ciekawe podejście do wielu życiowych spraw, jednak że moim zdaniem nie jest to nic rewelacyjnego; wielki plus za muzykę i aktorów. jak dla mnie -4/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flags Of Our Fathers - Przymierzając się do tego filmu, nie wiedziałem o nim nic. Poza tym, że jest to film wojenny, gdzie fabuła kręci się wokól zdjęcia, na którym żołnierze zatykają amerykańską flagę, na wyspie Iwo Jima. Co się okazało; dostajemy porcję efektów, po trochu z Ryana i Pearl Harbor, trochę krwi i mięsa. Do tego trzeba było dodać jakąś fabułę, ta również jest. Ale widać, że Clintowi zabrakło talentu aby poprowadzić wątek fabularny. Chciał zrobić niezłe widowisko, a przy tym film wzruszający i pouczający. Wyszło mu tak pół na pół, byłem na to przygotowany ;). Po "Dziecince za milion baksów" wiedziałem czego się spodziewać.

Nie olśniło mnie, ale też nie czuję się rozczarowany...

Oceniam na 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piła 3 - właśnie obejrzałem i sam nie wiem , czy we mnie jest taka znieczulica czy ten film to po prostu rzeźnia z kupą flaków bez żadnych specjalnych emocji. IMO najlepsza z całej serii była 2 część, a 3 przereklamowana aczkolwiek obejrzliwa - ode mnie 6/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO "Saw 3" dno, szkoda czasu, kompletnie nie trzyma poziomu 1 i 2 (jeśli w ogóle dla kogoś trzymały ;), dla mnie tak :P ). Za to "Texas Chainsaw Massacre: The Beginning" wypas :), gore :twisted: :twisted: kto lubi tego typu filmy to 9/10 ( Slayer chyba lubi ;) ). Ostatnio wysyp horrorów i w ogóle dobrych filmów. Zostały mi do obejrzenia "The Darkroom", "The Dark" i "The Unknown".

 

Ostatnio jeszcze obejrzałem "Blood diamond", też polecam 9/10 gra dicaprio jak zwykle b. dobra.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Zwłaszcza ten nalot pod koniec filmu, wypaśne zdjęcia! przypominało mi się Black Hawk Dawn.... Wiadomo to tylko mała wioska i nie całe wojsko :P ale naprawde zdjęcia wyśmienite!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...