Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie! - polecam :) dziewczyne pod ręke i do kina, świetnie się ogląda, muzyka przyjemna, lubie tych aktorów lubie takie coś i choć nie jest to kino ambitne, po którym myśle tydzień dlaczego tak a nie inaczej tylko zapominam to ogląda sie po prostu znakomicie :) 8/10

Tylko mi powiedz jedno. Czy rozni sie czyms od "Tylko mnie kochaj" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na TVP1 lecial Pierwszy Milion - super film, polecam obejrzec jezeli ktos nie widzial jeszcze. Mnie sie podobalo [;

W tym samym czasie na TVN lecial Austin Powers II - klasyk juz. Lachane zapewnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie dziś (23:50) w tv The Thing [Coś] Carpentera.

Must see. Klasyk.

 

A skoro już o tym co leci w TV, to we wtorek na TVP2, o 22:40 będzie można obejrzeć film Zhanga Yimou Hero (Bohater, org. Ying Xiong). Polecam film szczególnie tym, którzy lubią ambitne kino. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Crosis za info o Hero. Film widziałem dawno temu i zrobił na mnie wrażenie, z chęcią bym sobie go nieco odświeżył a sam bym raczej sie nie zorientował o tej emisji.

To end all wars- Historia mówiąca o pojmaniu szkockiego oddziału przez wojska japońskie podczas WWII, życiem pisana. Film nie przedstawia zadnych scen batalistycznych, natomiast duzo w nim o przebaczeniu i pomocy dla drugiego człowieka. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres różni ;) W sumie chyba tylko 1 aktor jest ten sam, zaś fabuła całkiem inna, reżyser owszem i ten sam ale nie powtórzył filmu tylko zrobił coś fajniejszego ;) a mi Tylko Mnie Kochaj osobiście się podobało a tym bardziej Dlaczego Nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Epoka Lodowcowa 2 - totalna lipa. Z 3 razy sie zasmialem a tak to ogladalem i sie zastanawialem "CO TO MA BYC?!" - akcja z Sidem i

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
leniwcami, ktore go czcily, byla zalosna (chodzi mi o powtarzanie dzwiekow) :lol:
. Ogolnie to mozna obejrzec ale polotu do pierwszej czesci NIE MA. Dodam, ze nie ogladalem tego sam [; Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres różni ;) W sumie chyba tylko 1 aktor jest ten sam, zaś fabuła całkiem inna, reżyser owszem i ten sam ale nie powtórzył filmu tylko zrobił coś fajniejszego ;) a mi Tylko Mnie Kochaj osobiście się podobało a tym bardziej Dlaczego Nie!

Nie pytalem o fabule tylko o rodzaj filmu. Jezeli mozna porownac te dwa filmy to ja juz mam o nim zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Prestige (Prestiż) - Genialny! świetnie zrealizowany, diabelski klimat - diabelskie show. W sumie niepotrzebnie wciągneli historię Tesli ale ogólnie nie zakłóca to akcji.. Iluzjoniste oceniłem na 4, w tym przypadku nie pozostaje mi nic innego ja dać -5/5 ;] aż muszę obejrzeć to jeszcze raz... "Abrakadabra"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epoka Lodowcowa 2 - totalna lipa. Z 3 razy sie zasmialem a tak to ogladalem i sie zastanawialem "CO TO MA BYC?!" - akcja z Sidem i

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
leniwcami, ktore go czcily, byla zalosna (chodzi mi o powtarzanie dzwiekow) :lol:
. Ogolnie to mozna obejrzec ale polotu do pierwszej czesci NIE MA. Dodam, ze nie ogladalem tego sam [;

Oglądałem dwa dni temu...wrażenia jak wyzej :? Myślałem, ze bedzie smiesznie, a tu taka lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na TVP1 lecial Pierwszy Milion - super film, polecam obejrzec jezeli ktos nie widzial jeszcze. Mnie sie podobalo [;

Film widziałem już pare razy ale moim zdaniem lepszy jest serial "Pierwszy milion". Dalsze losy bohaterów są ciekawsze :)

 

Harsh Times - film ciekawy, ładnie obrazuje co wojna/wojsko robi z ludźmi... pranie mózgu. Tak pozatym to koleś fajnie szukał pracy :) 8/10 oni wszędzie mieli ziomków, nawet jak popijali piwko w samochodzie to znalazł sie ziom-policeman

 

Symetria - po obejrzeniu tego filmu zastanawiam się czy w IV RP jest możliwe takie bezprawne wsadzenie do pierdla. Film ciekawie pokazuje życie w więzieniu, końcówka mnie zaskoczyła.9/10

 

The Departed - trzeba zobaczyć, zaskoczyło mnie zakończenie... Przynajmniej niczego się nie można domyślić

8/10

 

Rollin With The Nines - must see, jak komuś sie podobały filmy typu : Running Scared, Lucky Number to polecam 10/10

 

13 Tzameti - odgrzewany kotlet, troche inne zasady ale prawie jak rosyjska ruletka 5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epoka Lodowcowa 2 - totalna lipa. Z 3 razy sie zasmialem a tak to ogladalem i sie zastanawialem "CO TO MA BYC?!" - akcja z Sidem i

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
. Ogolnie to mozna obejrzec ale polotu do pierwszej czesci NIE MA. Dodam, ze nie ogladalem tego sam [;

Mnie rozlozyl na lopatki

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Poza tym rzeczywiscie do pierwszej czesci nie ma startu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszej czesci moze i jest trochę słabsza ale poziom trzyma. Tak samo Shrek 2 był troche gorszy ale nie mozna powiedziec, ze nie był smieszny. Co do Prestizu to jest to najgorszy pełnometrazowy film Nolana - masa oklepanych juz bolu zabiegow i fabuła zbyt skomplikowana (nie chodzi o to, ze jest niezrozumiala, tylko ze jest skomplikowana na siłe po to tylko, zeby widz chcial obejrzec film jeszcze raz i sobie wszystko poukladac). Nie mowie, ze film jest zły (wszak dałem 7/10), ale mogł byc znacznie lepszy (wystarczylo skupic sie bardziej na psychologii bohaterow, a nie na ciąglym "zaskakiwaniu"). Iluzjonista lepiej wypada w tej konfrontacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renaissance - francuski (!) film animowany (!) z akcją rozgrywającą się w połowie 21 wieku.... Wykonanie a'la A scanner darkly, tylko że czarno-białe. Niby zwykła opowieść o policjancie/detektywie, ale fabuła i główni bohaterowie trafili w moje gusta. Mimo trudności z przetrwaniem pierwszych pięciu minut (sposób realizacji rozwala, jeszcze bardziej kreskówkowy niż Sin City), potem jest na prawdę nieźle. 8,5/10. Solidnie przygotowanie S-F bez udziwnień, cyberspace'u itp.

 

A Painted Veil - chyba się starzeję, bo zaczynają mi się podobać filmy obyczajowe :) Niby dość poważny, aczkolwiek kilka razy parsknąłem śmiechem mając ubaw z sytuacji w jakich znaleźli się bohaterowie. Specyficzny klimat walki o połączenie nadszarpniętego małżeństwa w klimacie chińskiej prowincji nękanej epidemią cholery. Brzmi strasznie, ale ku mojemu wielkiemu zdziwieniu film podszedł na raz, bez ziewania i nudzenia się. Przypuszczam, że dzięki niezłej grze aktorskiej głównych bohaterów. Edward Norton znany choćby z iluzjonisty stworzył tu kolejną przekonywującą kreację aktorską. Z czystym sumieniem 8/10 - film dla tych którzy maja ochotę na coś poważniejszego i lubią klimaty azjatyckie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blade runner (Łowca androidów) - przypomnialem sobie ten genialny film. Moze nie robi takiego wrazenia jak te 15 lat temu kiedy to pierwszy raz go widzialem (po wydaniu wersji rezyserskiej) ale nadal klimat, klimat, klimat i gra aktorska. Koncowka miazdzy. Kult, klasyka - 9,5/10 !

 

PS. Nie widzialem nigdy wersji kinowej. Podobno rozni sie brakiem jednorozca, oraz byla tam koncowka z monologiem Deckarda. Z ciekawostek dodam, ze ogladalem wersje Divx z napisami polskimi tworzonymi przez fanow i nie bylo takich durnych bledow w tlumaczeniu jak ze slynnym father/fucker - co nasi rodzimi tlumacze spartolili na maxa w kazdej edycji jaka wyszla.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pachnidło - film nakręcony na podstawie książki Suskinda. Oczywiście czytałam to wcześniej - książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Cóż się dziwić, że jak tylko weszło to do kin, popędziłam na seans. I co? - No no no - cmokam z uznaniem. Tykwer porwał się na niełatwą rzecz i dobrze sobie poradził. Przedstawił świat zapachów za pomocą obrazu i dźwięku. Kolory jak u Rembrandta, muzyka też niczego sobie.

No i aktorzy! Główny bohater (bliżej mi nieznany, nic dziwnego, to aktor teatralny) gra wspaniale, bardzo oszczędnie, a jednocześnie sugestywnie. Do tego Dustin Hoffman, Alan Rickman w pomniejszych (ale ważnych!) rolach. Pięknie.

Dodam, że odrobinę irytowała mnie na początku instytucja narratora - ale zdałam sobie sprawę, że dzięki temu chwytowi film stał się spójny i zwięzły, wielu rzeczy dowiadujemy się w locie, a do tego możemy się skupić na obrazie.

Film wiernie trzyma się oryginału książkowego, tu reżyser nie pozwolił sobie na odskocznię, no, może jedną malutką. Ja wyłapałam, bo książkę dobrze pamiętam, no i nie powiem, zgrzytnęło mi. Ale ogólnie historię mordercy o fenomenalnym węchu polecam, i to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Film wiernie trzyma się oryginału książkowego, tu reżyser nie pozwolił sobie na odskocznię, no, może jedną malutką.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

wyglad glownego bohatera? czy cos jeszcze. u mnie w kinie ciagle tego nie graja :| trace powoli cierpliwosc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

wyglad glownego bohatera? czy cos jeszcze. u mnie w kinie ciagle tego nie graja :| trace powoli cierpliwosc :(

Nie, nie. Nie o wygląd chodzi, a o psyche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnes, jak w ksiazce byla opisana koncowka...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
...razem z zejsciem gl. bohatera ?
Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El Laberinto del Fauno (Labirynt Fauna) - nie każdemu spodoba się ten film; na pierwszy rzut oka wydaje się być jakąś baśnią, przeplataniem się świata realnego z fantastycznym podczas faszystowkiego reżimu II wojny światowej w Hiszpanii. Jednakże jest to głównie film psychologiczny, genialnie ukazujący psychikę małej dziewczynki... i nie jest to żaden świat fantasy. Co więcej docenić go można jeszcze bardziej na samym końcu. Mi się cała ta otoczka kojarzy jedynie z debeściarskim Donnie Darko. Daję mocne +4/5.

 

Statyści - podobnie jak palimpsest, za wszystko 0/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnes, jak w ksiazce byla opisana koncowka...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
...razem z zejsciem gl. bohatera ?
Ano, nie mam jej pod ręką, ale

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
... opisano rozszarpanie głównego bohatera. Na strzępki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cypher

Dołączona grafika

Raczej mało filmów oglądam i zazwyczaj mam do nich spore wymagania, nie lubie filmów typu "to już było i wiadomo co będzie dalej". A ten film dla mnie to 10/10.

Oglądałem go już dawno temu, ale jest wart aby do niego wrócić. Opowiada o wywiadzie potężnych korporacji, ich brudnej grze za pomocą prania (dosłownie) ludziom mózgu i uwikłanego w to głównego bohatera. Ale w rzeczywistości fabuła jest bardzo wciągająca, zawiła i ciągle zmieniająca nasze rozumienie filmu, do tego świetne zakończenie.

 

Film wart obejrzenia i to nie raz.

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres - twoja sprawa.

 

Hollywoodland - najbardziej podobała mi się gra A.Brodey'a - reszta...? hmm.. B.Afleck jak drewno, B.Hoskins jak wół, D.Lane - może jeszcze być. Co więcej mam już potąd takich filmów. Niestety ale dam 2/5 bo się zawiodłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...