Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Stranger Than Fiction (Przypadek Harolda Cricka) - ciekawy film, muszę przyznać; choć moim zdaniem zakończenie mogłoby wyglądać nie co inaczej to jednak chyba całość wymusiła takie jakie jest. +3/5

 

Ghost Rider - DNO dno i jeszcze raz dno! zjeb*li ten film totalnie, miała być ekranizacja komixu Marvela - wyszła kiepska parodia; wszystko w tym filmie jest żałosne; dialogi, efekty sfx, N. Cage - cieńkooo; nawet nie zauważyłem że tam była wogóle muzyka ;o 0/5 i koniec! NIE POLECAM

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni król Szkocji - filmy o Afryce ostatnio dosc popularne. Zawsze dobrze sie sprzedaja i tym razem jest nieinaczej. Reklama reklamą i nagrody nagrodami ale Forest Whitaker zagral tutaj nadzwyczajnie. Juz w Ghost Dog byl genialny a tutaj tylko potwierdzil swoj talent. Sam film mniej dynamiczny niz np. Hotel Ruanda ale nadrabia to gra aktorska Whitakera, naprawde. Akcja z zona Amin`a pod koniec miazdzy - 8/10 (w glownej mierze dzieki grze Foresta).

Dokładnie tak jak kolega wyżej, ale warto. Swoją drogą dyktatorzy XX wieku to jednak byli nie obliczalni*

 

Pasowało by tu inne słowo no ale wiecie. :wink:

 

Flight of Fury nie no porażka na całej lini co sie dzieje z tym Segalem, mało akcji, nic nadzwyczajnego. Szkoda tracić czas. :mur:

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scanner Darkly - świetny film, dosyć nowatorsko nakręcony, książka lepsza (efekty specjalne warte miliony dolarów tworzone w czasie rzeczywistym :) ale film dosyć wiernie oddaje powieść Dicka, włącznie z "listą" na końcu. Edytowane przez BeerdMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Queen - 8/10 i oskarowa świetna rola Helen Mirren

Ostatnio widziałam ją w innym filmie, w tv puszczali "Dziewczyny z kalendarza". Cóż to za przesympatyczny film! Humor nienachalny, bez gagów, a przecież niejeden raz zdrowo się zaśmiałam. Widok mężów siedzących w pubie nad piwem, gdy żony (nie pierwszej młodości) pozują do rozbieranych zdjęć - BEZCENNY.

Serdecznie polecam.

A tak przy okazji - z tego samego typu, no, może już nie tak humorystycznego, to niebawem będą w tv "Gusta i guściki". Pamiętam, że bardzo mi się podobało.

 

Absolutne co musisz zobaczyc to:

1. Siedmiu samurajow

2. Zabójca Shogunów (Shogun assassin)

Po prostu klasyki, jeden lepszy od drugiego i na odwrot ;)

Słabo się znam, ale może by jeszcze dołożyć Rashomona? Uwielbiam ten film. Tylko nie wiem, czy się wpisuje w kanon samurajowaty. Edytowane przez Agnes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Copying Beethoven (Kopia Mistrza) - Świetnie zrealizowany i wyreżyserowany film przez A. Holland. Genialna rola Ed'a Harris'a. W pewnym momencie przeszły mnie ciarki po plecach; co dziwne czytając recenzje na necie - nie tylko u mnie ;o Bardzo mi się podobał. 4/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytlumaczcie mi cel zmieniania tytulow przy tlumaczeniu jezeli sens sie nie zmienia ?

Może teraz napisze głupote, ale słyszałem że by przetłumaczyć tytuł kropka w kropke to trzeba zapłacić za licencje... Możliwe że teraz walnąłem gafe, ale co mi tam : P

 

 

W Pogoni za szczesciem - wczoraj byłem na tym w kinie. Podobno Will Smith miał pokazać że umie też grać filmy poważne. Wg. mnie udało mu się to. Oczywiście końcówka przesłodzona jak to bywa w filmach produkcji amerykańskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sleepers - bardzo dobry dramat, poruszajacy trudna tematyke. Swietna gra aktorow, szczegolnie ksiedza w ktrorego wcielil sie Robert DeNiro.

8/10

 

K-Pax - Swietny filmik z wciagajaca historia. Mimo iz planete z ktorej pochodzil Prot, znamy tylko z jego opowiesci, probujemy sobie ja wyobrazic. Nie potrzeba do tego zniewalajaych efektow specialnych ani komputerowej grafiki. Wszystko dzieje sie w naszej glowie. Momentami tak jak ludzie z psychiatryka, chemy dostac sie na K-Pax, by poznac zyjacy w prawie i sprawiedliwości swiat oraz ich osiagniecia, jednak gdy dowiadujemy sie o tym ze nie ma tam rodzin, przyjazni i wiezi takich jakie panuja na Ziemi, przestaje sie nam to tak podobac. Do samego konca nie wiadomo czy Prot rzeczywiscie pochodzi z odleglej planety, ale odpowiedzi jednoznacznej i tak nie ma. Ja stawiam na to ze K-Pax istnieje ;) Goraco polecam.

9/10

 

Confidence - Przekręt doskonały - przegladam sobie filmu jakie mam na plytkach i natknalem sie na ten bardzo udany film układankowo-sensacyjny. Bardzo ciekawy sposob narracji łaczacy prawie koniec z poczatkiem. Sama koncowka dosyc zaskakujaca, jak to w takich filmach bywa. Kto nie widzial niech poszuka i obejrzy bo warto.

7.5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadek Koronny - Nie wiem dlaczego wszyscy tak najeżdżają na ten film. Mi osobiście przypadł do gustu, o niebo lepszy niż ostatnie polskie pseudo-produkcje, a to że akcji w nim za dużo nie ma nie przeszkadzało. Duży plus za SEC 500 :) 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deja Vu - LOL LOL LOL! Co za film! ;o Historia wyssana z palca - od momentu pokazania pewnego urządzenia film przechodzi w gatunek SCI-FI; połączenie motywów z filmów takich jak "Strażnik czasu (z J.C.VanDamem)" czy "Terminator 2". Z drugiej strony ciekawe kino akcji, choć bardzo przewidywalne. No ale najlpeszy moment w całym filmie to chyba jak Denzel popier**la Hummerem z tymi gadżetami ;ooo Dam takie -3/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Oczywiście końcówka przesłodzona jak to bywa w filmach produkcji amerykańskiej.

A jaka ma byc skoro to film na faktach ? ;].

btw. 7/10 Pursuit of Happyness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K-Pax - Swietny filmik z wciagajaca historia.

Zgodzę się, znakomity. Zaczęłam od filmu i przyznam się, że odczucia miałam podobne do Twoich. Potem kupiłam sobie książkę, przeczytałam, wrażenie pozostały niezmienne. Czy K-Pax istnieje, czy prot jest stamtąd - takie pytania się tłuką w głowie po skończeniu książki.

A potem kolega mnie namówił na dwie kolejne części tejże historii, które napisał Brewer, czyli "Na promieniu światła" i "Światy prota". No i ta ostatnia wywróciła mnie do góry nogami. Przy okazji rozstrzygnęła dla mnie kwestię istnienia bądź nieistnienia K-Pax.

Przepraszam, że tak nie na temat, w sumie wepchałam się z książkami w temat filmowy...

 

 

jakie byście polecili filmy na romantyczny wieczór?

Zarowno w kinie jak i z "videoteki" ;)

"Przed wschodem słońca", "Zakochany bez pamięci", "Nikita".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie byście polecili filmy na romantyczny wieczór?

Zarowno w kinie jak i z "videoteki" ;)

"Pod sloncem Toscani" sobie zobaczcie. Towarzyszce na bank sie spodoba, Tobie mysle, ze tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Hills Have Eyes nowa wersja fajna , podobal mi sie poczatek ,prawie jak w falloutcie i to miasteczko post nuklearne z mutantami miodzio no i piekna Emilie de Ravin, szkoda ze nie pokazali dalszych losow bohaterow ale druga czesc za pasem.

 

The Hills Have Eyes stara wersja z 1977 nie ktore motymy bardziej mi sie podobaly niz w wersji nowej ale koncowka troche denna no i nie bylo miasteczka tylko jakas jaskinia , i mutanci wcale nie wygladali na mutantow no moze ten lysy tylko :)

 

http://www.itsonlyamovie.co.uk/COVERS%209/...HAVE%20EYES.jpg

 

http://z.about.com/d/horror/1/0/m/Q/hills_...erryman1977.jpg

 

Ogolnie polecam nowa wersja 8/10, stara wersja 6/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadek Koronny - Polski film sensacyjny, o mafii, o gangsterach. Podszedłem do niego z dobrym nastawieniem, myslac ze cos sie przełamie w polskiej kinematografii. Niestety tak sie nie stalo. Film garściami bierze z Hollywodzkich produkcji. Moze to wina tego iż wczoraj ogladalem Przekręt Doskonały, w ktorym sposob narracji byl bardzo podobny. Tutaj były gangsta opowiada poszegolne epizody z jego przestepczego zycia, ktore jakos skladaja sie w calosc. Wyglada to tak jakby kilka scen wrzucono do jednego worka i polaczono historia. W przerwach pomiedzy poszczegolnymi opowiastkami mozemy podziwiac mega poważne głebokie spojrzenia Pawła Małaszyńskigo, jak dla mnie troszke mu nie wyszlo. Co innego Robert Więckiewicz, ktory zagral bardzo dobrze. Wkońcu to jeden z lepszych polskich aktorow majacy juz doswiadczenie w tego typu filmach (vinci ;)). Zreszta w samym filmie moglismy zobaczyc cala smietanke polskiej sceny filmowej. Glownie z serialu Na Dobre i Na Zle (moze dostali bonus za wystapienie razem ;>). Muzyke momentami slychac, jednak nie jest ona zbyt ciekawa, jedynie motyw gitarkowy podczas podrozy Mnicha byl dosyc dobry. Nalezy tez wspomniec o zakonczeniu, ktore jest bardzo slabe. Myslalem ze mnie czyms zaskoczy (takie juz mam przyzwyczajenia), np. kropnieciem swiadka czy cos, a tu pogawedka. Slabutko. Gdyby nie "Blacha" byłoby nizej o oczko.

5/10

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umyka, nie umyka. Średnio raz w tygodniu odpalam sobie trailer w HD i syce się ;]

Właśnie zobaczyłem że film będzie także w kinach iMax...

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...