Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Co do filmów wojennych to wypadałoby wspomnieć o Enemy at the Gates (Wróg u bram). Ten film dla gry Call of Duty jest tym, czym dla Medal of Honor był Saving private Ryan.

 

Kompanię Braci również polecam. Świetny serial.

Wróg u Bram to imo jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku o tematyce WWII.

Zainteresowani wiedza, ze Vassili Zaitsev to postac autentyczna, Erwin König - takze.

 

Vassili Zaitsev:

 

Dołączona grafika

 

 

Szeregowiec Ryan, piekny film, o przyjazni, braterstwie i oddaniu.

Pomimo, ze trwa 3 godziny i miejscami troche 'zwalnia' zawsze do niego wracam.

 

Kompania Braci, wlasnie stalem sie jej szczesliwym posiadaczem.

Jesli ktos chce, moge zakupic i przywiezc po kosztach. Koszt - 26Ł.

 

Band Of Brothers - Asda [box]

 

Sceny w tym serialu sa po prostu rewelacyjne, technika - niesamowita.

Calosc - nie ma slow, by opisac wrazenia.

 

Edit:

 

Podtrzymujac jeszcze tematyke...

Czy ktos z Was ogladal juz moze Katyń ?

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszczają go często...zwłaszcza tvn jak im się filmy ze Stvenem Seagalem kończą ;p

 

imho Kompania Braci najlepsza z wymienionych...+Szeregowiec/Wróg/BHD

 

jeszcze można dorzucić Cienką Czerwoną Linię, chociaż mi osobiście tak średnio ten film podszedł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj obejrzalem Transformers. Efekty specjalne wgniataja w fotel :blink: Nie widzialem filmu z FX na tak wysokim poziomie od czasow Matrixa i LOTR, masakra. Poza tym nie moglem sie powstrzymac od smiechu kiedy Sam wpadal w zaklopotanie (np. dyskusja z rodzicami albo poczatkowe rozmowy z Mikaela) :lol: polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bys byl w jego skorze to pewnie by Ci nie bylo tak do smiechu ;p

 

Tez dopiero 2 dni temu obejrzalem Transformers i w pelni mnie zadowolil. Nie podchodzilem do niego jak do ambitnego kina, bo wiedzialem ze takim nie bedzie. Liczyla sie czysta rozrywka i jesli o to chodzi to film stanal na wysokosci zadania. Komiksu tez nie czytalem, wiec nie przejmuje sie niezgodnosciami. Jak dla mnie to kawalek dobrego kina na odprezenie. Humor robotow tez byl w deche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

War - szykuje sie niezle kino akcji :D Jet Li i Jason Statham, z nimi sie nie mozna nudzic, http://youtube.com/watch?v=57pXsjfMhgg

Tak jak przypuszczalem, Jet Li i Jason Statham = porzadne kino akcji. Polecam ;)

 

Perfect Stranger rowniez polecam.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1408- zawód, po niezłym poczatku nie wiem, jakoś mnie nie porwał

Transformers, dawno nie ogladałem filmu z opuszczoną koparą podczas niektórych scen. Niesamowite efekty, świetna muzyka, fabuły nie ma ale efekty wynagradzaja wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Knocked Up (Wpadka) - ależ się przednio uśmiałem. Taki kanon komedii o luzakach i miłości z dużą dawką humoru ale tutaj jest to zrobione jakby lepiej. Film świetny i do obejrzenia i z dziewczyną i nawet z kupą kumpli - 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Die Hard 1, 2, 3... 4

Osatnio sobie odswierzylem starsze czesci i musze powiedziec ze ta saga jest genialna! Przez to jeszcze bardziej pokochalem Bruca. Historyki moze nie za realne, ale swietnie sie je oglada. Do tego dochodzi jeszcze spora dawka humoru i mamy najlepszego przedstawiciela amerykanskich filmow akcji. Ocena calkosztaltu:

10/10

Yupi-Ka-Yey MotherfuNker

 

Disturbia

Kolejny nieudany horror. Naprawde cieniutki. Nie wiem kto, po co i dla kogo towrzy takie filmy. Sto kroc lepsze byly Ringi i inne rimejki.

3/10

 

Battle Royale

Po wielu uslyszanych przychylnych ocenach tego filmu, spodziewalem sie czegos mocnego, czegos pokroju Odlboya. Niestey sie rozczarowalem. Bezsensowna jatka, ktora chciala zostac czyms ambitnym. Nawet Saw na tym polu wypada lepiej ;) ... a i jeszcze jedno: beznadziejna muzyka.

5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem ze szkoly na filmie Katyń i jak dla mnie 5/10. Szczez mowiac to spodziewalem sie troche ciekawszej historii. Gdzies do polowy jest nawet ciekawie ale pozniej bylo juz nudno. Jakos nie wciagnelo mnie interpretowanie portretow matek, zon i corek/synow oficerow pomordowanych przez ruskich. Moze dlatego ze nie jestem filozofem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem niedawno na filmie Katyń i się rozczarowałem. Zawiódł moje oczekiwania, spodziewałem się zupełnie innego kształtu wydarzeń i innej fabuły. Oczywiście film pokazał prawdę, ale... jakoś czuję niedosyt. 6/10 ode mnie, ale mogło być lepiej. Sam nie wiem, może się czepiam. Wydaje mi się, że to nie jest film na Oskara. I na pewno inny reżyser mógłby go zrobić lepiej, bez urazy dla wielkiego reżysera, jakim jest pan Wajda.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Messengers: Posłańcy - ten film to chyba jakaś kpina. Jeżeli Dark Water dało sie obejrzeć, to tego filmu juz nie. Moja panna siedziała z zasloniętymi oczami, a ja ziewałem. Wiec jeżeli to miał byc horror to ja rezygnuje z chodzenia do kina... 2/10 za zaskakującą końcówke, bo jedynie to im sie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Battle Royale

Po wielu uslyszanych przychylnych ocenach tego filmu, spodziewalem sie czegos mocnego, czegos pokroju Odlboya. Niestey sie rozczarowalem. Bezsensowna jatka, ktora chciala zostac czyms ambitnym. Nawet Saw na tym polu wypada lepiej ;) ... a i jeszcze jedno: beznadziejna muzyka.

5/10

spoko, muzyki nie zapamietalem wiec pewnie była słaba, było troche nierealnych rzeczy ( np. z tymi hakerami ) koniec był słabiuteńki.

Nie wiem dlaczego spodziewalem sie filmu pokroju Oldboya, bo są koreańskie ? nawet nie, bo Oldboy jest koreański a BR japoński.

W filmie podobało mi sie zachowanie tych uczniów, naturalne, każdy inaczej podchodził i miał inną taktyke, zastanawialem sie nad sobą jak ja bym robił na tej wyspie.

Najfajniejsze było rozmawianie z kolegą co kto źle robił, jakbym ja to zrobił albo w jakiej sekundzie filmu koleś prawie sie nie wypieprzył przypadkowo na błocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In The Land Of Women - "W świecie kobiet" - 8/10

 

Ciekawy, poruszający, nie nudzi no i gra w nim Meg Ryan ;)

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siedze az tak w temacie, zeby rozrozniac kino koreanskie od japonskiego, czy tam wietnamskiego, jednak Oldboy jak i Battle Royale są produkcjami ogonie mowiac azjatyckimi - poznalem po wygladzie aktorow ;)

Rzeczywiscie, taktyki poszegolni uczniowe mieli dosyc odmienne. Nielze na tym polu wypadala panna "modliszka", jak ktos ogladal to chyba wie o kogo chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem chory więc się nie zdziwcie jakimi teraz polecę starociami. Z żoną tego bym w życiu nie zobaczył więc musiałem czekać właśnie na taką okazję, że w domu będę sam.

 

Spiderman - Nie, że nie znoszę takich filmów o ludziach bohaterach połączonych z przyrodą i przypadkowo wzmocnionych. Jakoś pierwszy Batman czy ten ostatni Batmans Return potrafią trzymać poziom i wiem, że te Marvelowskie koofna nie mają nic wspólnego z oceną tego filmu jako kiczu - 4/10

 

Spiderman 2 Ups obraziłem poprzedniego Spidermana. Myślałem, że większego koofna nie można stworzyć. Jednak tak - 3/10

 

Spiderman 3 No coś jakby drgnęło. Więcej bohaterów/antybohaterów można się pogubić ilu ich jest, no ale dla ppubliczki wszystko. boje się ilu może być w Spidermanie 4 i 5. No ale niezły pomysł z tymi przemianami charakteru. Amerykanie pewnie zajarzyli pod koniec. Powiem, że najlepszy z trylogii - 6/10

Ale za dobranie głównego aktora to brał się jakiś cieć. Takiego przy[gluteus maximus]sa wzięli, że ja nie mogę się otrząsnąć.

Generalnie Spiderman to słabizna na maxa.

 

X-men - dobry film już go dawno widziałem ale nuda kazała mi zobaczyć jeszcze raz bo nie pamiętałem zbyt wiele, a chciałem się wziąć za Bastion. Trzyma poziom - 7/10

 

Xmen 2 - Ostatni Bastion Przekombinowane wzmartwychwstanie (przyznaje, nie znam komiksów o X-menach). Możliwe, że zrozumiałe tylko dla fanów. Dla mnie za banalne. Hmm, najmocniejszy X-men miał farta, że go ktoś kochał bo inaczej by pozostał na wieki pod wodą ;)

Nyga plis. Ale rozpierduchę zrobili niezłą - 7,5/10

 

Kroniki Riddicka Zacząłem od drugiej części bo tak jakoś wyszło ale już wiem, że muszę zobaczyć pierwszą. Nie sądziłem, że to może być takie dobre kino - 8/10

 

Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka Stare dobre kino przygodowe o piratach już nie wróci. Straszna kupa z bezsensownymi stworami z przy[gluteus maximus]sowatym Bloomem no ale nie miałem zbytniego wyboru i sobie zobaczyłem. Gorszy od i tak słabej jedynki - 5/10

 

Dżungla Wiem, bajeczka ale całkiem fajowa. Na pewno lepsze kino od Piratów i Spidermana (dwoch pierwszych części) - 6,5/10 bo uśmiałem się z tego koala i wiewióra, że hej.

 

Mój brat niedźwiedź Eleganckie bajeczki jednak tworzy diesney jak chce. Ciekawe nawet familijne kino. Trochę humoru dodają dwa łosie i ogólnie jest fajnie - 6/10

 

 

Ogólnie rzecz biorąc nie żałuję, że zobaczyłem Spidermana trylogii. Mogę mieć swoje zdanie w tej chwili na jego temat. Czasami warto zobaczyć takie szmiry aby później docenić choćby średniaki, a podniecać się na wyjątkowo dobrych filmach.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kroniki Riddicka Zacząłem od drugiej części bo tak jakoś wyszło ale już wiem, że muszę zobaczyć pierwszą. Nie sądziłem, że to może być takie dobre kino - 8/10

po pitch blacku możesz obejzec film animowany łaczący 1 z 2

tutaj masz trailer:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-men - dobry film już go dawno widziałem ale nuda kazała mi zobaczyć jeszcze raz bo nie pamiętałem zbyt wiele, a chciałem się wziąć za Bastion. Trzyma poziom - 7/10

 

Xmen 2 - Ostatni Bastion Przekombinowane wzmartwychwstanie (przyznaje, nie znam komiksów o X-menach). Możliwe, że zrozumiałe tylko dla fanów. Dla mnie za banalne. Hmm, najmocniejszy X-men miał farta, że go ktoś kochał bo inaczej by pozostał na wieki pod wodą ;)

Nyga plis. Ale rozpierduchę zrobili niezłą - 7,5/10

Sorry ale The Last Stand to nie X-men 2 tylko X-men 3. Ostatni Bastion jest trzecią częścią filmów z serii X-men. Sam film różni się od tego co było w komiksie i to bardzo, a samych wątków poruszonych jest imho zbyt wiele. Niemniej jednak świetnie się ogląda trzecią cześć, a widok rozpędzonego Juggernauta jest bezcenny.

 

Kolejne części X-Men to: X-men, X-men: United i X-men: The Last Stand. To tak gwoli ścisłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...