Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

The Contract - John Cusak i Morgan Freeman, chyba nikt o tym filmie tu nie pisal, przynajmniej szukajka nic nie pokazuje. Pierwsze 5 min filmu zwodzi widza i sprawia wrazenie, ze bedziemy mieli doczynienia z niezlym filmem sensacyjnym, ale po godzinie ogaranial mnie juz tylko pusty smiech. Beznadziejny scenariusz, beznadziejni aktorzy drugoplanowi, beznadziejna kreacja Cusaka, po prostu beznadziejny film. Wyglada jakby 80% budzetu poszlo na duet Cusak/Freeman, a to co zostalo na reszte filmu. Btw, rezyserem tego dziela jest czlowiek od "Wożąc panią Daisy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shoot 'Em Up (Tylko strzelaj) - Jeden z bardziej beznadziejnych filmów jakie oglądałem. Od początku do końca jednym słowem MEGA QPA. Kiepsko kręcony (akcje są sklejane z 2000 ujęć, wszystko pomieszane i wymieszane) żałosne role Clive'a Owena (jak zwykle zresztą) i Monici Bellucci która (jak zwykle zresztą) gra rolę kobiety lekkich obyczajów. Katastrofa jednym słowem. -1/5

 

Kingdom, The (Królestwo) - Powiem tak, ogólnie jest niezły (ciekawe ujęcia, akcje, aktorzy ;o o dziwo) ale oglądając ma się wrażenie, że nie jest to nic nowego. Trochę z Helikopter w ogniu, trochę ze Sleeper Cell i jeszcze innego. Dałbym -4, ale raczej skłaniam się ku +3/5.

 

Things We Lost in the Fire - Dobra produkcja, ciekawy scenariusz, aczkolwiek imho powinno to trochę w innym kierunku zmierzać. Dobre role H.Berry i B. Del Toro. +3/5

 

Eastern Promises - Film jest nudny jak flaki z olejem. W sumie oprócz jednej akcji przypominającej trochę A history of violence, kompletnie nic się nie dzieje. Ruskie dialogi które wypełniają 75% filmu są drętwe i totalnie beznadziejne. Viggo jak zwykle się nie popisał. Plus jedynie chyba dla Vincenta Cassela który świetnie się sprawdza w takich czarnych charakterach. Co więcej... trailer bardzo bardzo mnie zmylił bo tutaj w filmie wszystkie te rzeczy są pokazane zupełnie inaczej. Także +1/5 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1408

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Właśnie ta ostatnia scena z dyktafonem dodała tak mocnego kopa całej fabule że aż chciałem dalej oglądać. ;]

 

Jakie są inne zakończenia?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Inne jest takie, że koleś zostaje w pokoju, ginie w ogniu i film kończy się pogrzebem z "duchami" w tle

 

->dszywala

 

respect dla Twojego gustu

 

supersamiec imho dno totalne, nawet moja laska która nie przepada za ambitnym kinem stwierdziła że to chłam.

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Kingdom - Świetny film. Nie wiem dlaczego R.i.P. porownuje go do "Helikoptera w ogniu" (ktory byl jak dla mnie dnem w swoim gatunku). Ten film nie jest o wojnie. Na dobra sprawe nie jest tez filmem sensacyjnym, chociaz akcji w nim sporo. Pokazuje za to z cala sila bezsens konfliktu islam - świat zachodni. Biorac pod uwage, ze tyczy sie wlasnie tego moja praca magisterska, to ode mnie film otrzymuje wysoka note. Bardzo mile zaskocznie, bo spodziewalem sie wlasnie czegos w stylu "Helikoptera".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->dszywala

 

respect dla Twojego gustu

 

supersamiec imho dno totalne, nawet moja laska która nie przepada za ambitnym kinem stwierdziła że to chłam.

Okok , widocznie spaczony gust ma więcej osób poza mną, bo spotkałem sie z podobnymi opiniami Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Kingdom - Świetny film. Nie wiem dlaczego R.i.P. porownuje go do "Helikoptera w ogniu" (ktory byl jak dla mnie dnem w swoim gatunku). Ten film nie jest o wojnie.

a o czym :lol2: ? BHD wg mnie lepiej wypadł, ale znowu nie ma co porównywać ponieważ Helikopter to film głównie nastawiony na akcje i efekty taki "wojenny sensacyjny"

 

mi BHD podnosił adrenaline :] szczególnie jak ma się na czym ogladać (kino domowe)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o czym :lol2: ? BHD wg mnie lepiej wypadł, ale znowu nie ma co porównywać ponieważ Helikopter to film głównie nastawiony na akcje i efekty taki "wojenny sensacyjny"

Napisalem o czym. Jak mnie cytujesz to moze w calosci? Nie jest to film o konflikcie zbrojnym. USA nie sa w stanie wojny z Arabią Saudyjską. Helikopter w Ogniu to film wojenny, a ze tutaj 1/5 filmu dzieje sie w scenerii podobnej do BHD, to nie znaczy, ze to sa podobne filmy... tym bardziej, ze na dobra sprawe ta 1/5 to jedyna "akcja" w filmie. Inny kraj, inny gatunek filmowy, inny rodzaj bohaterow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twelve Monkeys

Bardzo, bardzo dobry thriller...hmmm psychologiczny. Oklepany temat, ale ciekawie przedstawiony i do tego zakrecony. Mam slabosc do tego typu filmow, nic nie moge na to poradzic. W tym wypadku dochodzi jeszcze swietna obsada, a raczej dwa nazwiska: Pitt i Willis. zagrali fenomenalnie, szczegolnie ten pierwszy. Najbardziej zeshizowany wariat jakiego bylo mi dane ogladac. A Bruce? A Bruce to do czego nas przyzwyczail - twardziel z chrypa i niezwykla wola zycia, przezycia.

8.5/10

 

Devil's Advocate

Kolejny niezły duet, stworzyl wysmienity filmik. Moze przesadzilem z tym "niezly", bo Pacino jak dla mnie to top5 aktorów, ale za Neo juz za bardzo nie przepadam. Interesujacy obraz diobua i zua, ktore gdzies w nas tam ciagle siedzi i kieruje do samozadowolenia ;D (hehe). Koncowka tez sie moze podobac, koncowe napisy, a raczej nutka tez. Paint it black!

8/10

 

Tak sobie mysle, ze wiecej jest dobrych aktorow niz aktorek. Dwa powyzsze filmy i juz mam 3 postacie, dla powiedzmy top10. Siedmiu kolejnych nie bedzie trudno znalezc, jednak zadna Pani pod wzgledem aktorskim do glowy mi nie przychodzi. Piekniutkich jest wiele, ale przypomniec sobie wybitnych rol zenskich nie potrafie.

Moje top10 aktorow:

Robert De Niro (za cały jego mafijno-gangsterski dorobek, poniewaz ostatnie filmy z jego udzialem srednio mi podchodza)

Al Pacino (za mafijno-gangsterski dorobek)

Brad Pitt (za se7en, fight club, zawod szpieg, 12 malp, oceansy)

Bruce Willis (za bycie najtwardszym z najtwarszych oraz za granie u Tarantino)

Morgan Freeman ( szanuje go i lubie, tak ogolnie )

Samuel L. Jackson ( za Pulp Fiction i reszte)

Johnny Deep ( za nutke orginalnosci, za to ze jest jaki jest)

Jean Reno ( taki francuski jebaka )

Anthony Hopkins ( milczenie owiec, joe black, fractue,...)

Jack Nicholson ( Lśnienie )

...

Sean Connery ( za caloksztalt i swe pochodzenie ;))

Tom Hanks ( Ryan, Gump )

Christopher Walken 9 za te jego piekne ... niebieskie oczy )

John Travolta ( Pulp Fiction )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I am Omega 0.1/10- zombie, laska, paru facetów i karate. Koszmarny do ogladania. Gł. bohater grał chyba w podróbce Predatora :D

Funny Games -( minus)100/10- jedyny film, który od 1 sekundy tak mnie wk... Nienawidzę takich filmów, gdzie "bohaterami" jest 2 nastoletnich psychopatów męczących bogu ducha winne małżeństwo.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superman Returns- 3/10. Typowe kino- obejżeć i zapomnieć. Scenariusz nie trzyma się to wogóle kupy, efekty oczywiście przyćmiewają logikę, aktorstwo dosyć mierne i mało wiarygodne dialogi. Był tylko 1 prawdziwy Superman, także jako zwykły człowiek- Christofer Reeve.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 Days of Night (30 dni nocy) - no no... w końcu coś dobrego, trzymającego napięcie i klimat... aczkolwiek jest to nadal survival-horror. Napięcia można doświadczyć aż do samego końca. I choć jest pare niedociągnięć i dziwnych wydarzeń to jednak zaryzykuję 4/5 ;] Polecam oglądać w nocy ;sss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THE KINGDOM - niezly. Bylby jeszcze lepszy gdyby nie byl tak 'zamerykanizowany'. Garstce amerykanskich kowbojow nic sie nie dzieje pomimo wypadku z dachowaniem, ostrzeliwania ze wszystkich stron z broni maszynowej przez terrorystow, ostrzeliwania z RPG i obrzucania granatami przez terrorystow w obcej, niebezpiecznej dzielnicy w jednym z miast Arabii Sudyjskiej... Saudyjscy policjanci i czlonkowie Saudyjskiej Gwardii Narodowej padaja jak muchy, ale amerykanscy superheros oczywiscie zabijaja wszystkich bandziorow i wracaja do usa z malymi zadrapaniami. Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saudyjscy policjanci i czlonkowie Saudyjskiej Gwardii Narodowej padaja jak muchy, ale amerykanscy superheros oczywiscie zabijaja wszystkich bandziorow i wracaja do usa z malymi zadrapaniami.

dokładnie, to jest po prostu śmieszne, chodz film nie byl zły to takie scenki działaja mi na nerwy, po tym dachowaniu (końcówka filmu) trudno było by odróżnić dupe od głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgon na cmentarzu - 3/10 nawet nie warto wlaczac , stracony czas

Wind Chill - poczataek troche moze nudny ale potem to juz czysta przyjemnosc ogladania 7/10

Edytowane przez qbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 Days of Night (30 dni nocy) - no no... w końcu coś dobrego, trzymającego napięcie i klimat... aczkolwiek jest to nadal survival-horror. Napięcia można doświadczyć aż do samego końca. I choć jest pare niedociągnięć i dziwnych wydarzeń to jednak zaryzykuję 4/5 ;] Polecam oglądać w nocy ;sss

Także polecam.

 

Co do niedociągnieć , to bardzo rzuciło się w oczy to wtrzykiwanie krwi od inne osoby , gdyby ta osoba miała inną grupe gościu byłby trupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Man from Earth - nigdy nie stawialem ocen, ale tutaj postawie 9.5/10 ( mogloby byc wiecej tej muzyki )

 

jeden z tych filmow ze dostajesz zakonczenie i jestes z niego usatysfakcjonowany a potem jednak jest jeszcze jedno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy american Pie. Liczyłem na totalną kichę i nawet tak się nastawiłem. Okazało sie że nie jest tak źle. Beta House jest porównywalna do ostatniej części. Ważne że dużo fajnych laseczek, dużo ładnych cycuszków :P Kilka sytuacji kilka dobrych tekstów , można się trochę pośmiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halloween (2007) - Film można definitywnie podzielić na 2 etapy, pomiędzy którymi środek wypada na ucieczkę Mayersa z wariatkowa. Pierwsza część jest wręcz klasyczna - klimat, napięcie a przede wszystkim pokazanie psychopatycznej osoby Michaela - świetnie! A druga połowa nie jest już tak ciekawa... może zrobię mały spoiler, ciągłe bieganie z nożem za nastolatkami jest po pewnym czasie nużące. Dodatkowo skupiono się tylko i wyłącznie na tym fakcie. Brak już tego fajnego napięcia... Muza jest w sumie dobra, nadaje pewne emocje, to co się wydarzy. Film jest brutalny (zwłaszcza pierwsza część), krwawy i czasami wulgarny. Zdecydowanie dla ludzi >18 lat. Gdyby całość była jak pierwsza połowa dałbym nawet 4, ale druga obniża zdecydowanie pułap... przez co mogę dać najwyżej 3/5, może nawet z minusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Touching the Void - polskiego tytułu nawet nie wymieniam, bo jego tłumaczenie zajmuje miejsce w czołówce na liście chrzanić_oryginał_wymyślę_swój_tytuł...

Film warto zobaczyć, nawet osobie niezwiązanej z górami będzie się podobać.

Sposób w jaki został nakręcony, świetnie oddaje to co dzieje się z głównym bohaterem. Film robi wrażenie.

Nie byłbym sobą, gdybym nie dodał, że książka jest lepsza. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1408 - jeszcze nie widziałem z Cusakiem dobrego filmu. Ten aktor mnie delikatnie mówiąc drażni bo to jak gra jest tak oczywiste, że niemal wyprzedzam jego ruchy jak na niego patrze. W każdym filmie tak samo.

Kilka razy się na tym filmie zaśmiałem - dlaczego ?

Raczej z politowania.

Nie czytałem książki, a już wiem że pewnie jest niezła a film jest jej marnym przedstawieniem - 4/10 a dlatego tak wysoko bo motyw z córeczką. Jakoś mnie takie kwestie ostatnio ruszają bo mam malutkiego synka.

 

Hannibal Rising - już lepiej. Spoczko się oglądało. Chyba lepszy od Hannibala czy Czerwonego Smoka. Oczywiście Milczenia Owiec nie przebija ale twarde kino, polecam - 7,5/10

 

Psy tego samego wieczoru obejrzałem jeszcze w TVP ten film. I się okazuje, że był najlepszy z całej trójki :P

Bezapelacyjnie jeden z najlepszych polskich filmów w historii - 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1408 - jeszcze nie widziałem z Cusakiem dobrego filmu. Ten aktor mnie delikatnie mówiąc drażni bo to jak gra jest tak oczywiste, że niemal wyprzedzam jego ruchy jak na niego patrze. W każdym filmie tak samo.

Kilka razy się na tym filmie zaśmiałem - dlaczego ?

Raczej z politowania.

Nie czytałem książki, a już wiem że pewnie jest niezła a film jest jej marnym przedstawieniem - 4/10 a dlatego tak wysoko bo motyw z córeczką. Jakoś mnie takie kwestie ostatnio ruszają bo mam malutkiego synka.

Hmmm...a ja się nie zgodzę. Oglodaliśmy razem z kobietą. Tak samo jak i Halloween. Oba filmy naprawdę bardzo dobre.

Ale wracając do 1408. Jeśli chodzi o Johna to jakoś nie czuję wstrętu, a wręcz żadko widzę go w dobrych filmach więc tu miła odmiana. Samuel L Jackson już w ogóle dodaje smaczku. Ale to był episod, cała historia skupia się na tym jednym jedynym pokoju i to jest najlepsze w tym filmie. Lekka doza psychodelicznych scen, do tego groza i szaleństwo głównego bohatera, świetna mieszanka co zresztą widać na filmie. O najwyższej ocenie nie ma co marzyć, ale polecam obejrzeć każemu kto chce przeżyć dreszczyk i oglądać film z niepewnością co do następnej sceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1408 - jeszcze nie widziałem z Cusakiem dobrego filmu. Ten aktor mnie delikatnie mówiąc drażni bo to jak gra jest tak oczywiste, że niemal wyprzedzam jego ruchy jak na niego patrze. W każdym filmie tak samo.

Kilka razy się na tym filmie zaśmiałem - dlaczego ?

Raczej z politowania.

Nie czytałem książki, a już wiem że pewnie jest niezła a film jest jej marnym przedstawieniem - 4/10 a dlatego tak wysoko bo motyw z córeczką. Jakoś mnie takie kwestie ostatnio ruszają bo mam malutkiego synka.

Cusak jest bardzo fajny, lubie jego wygląd.

gral tez w identity widziales ? fajny film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...