Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Zgon na pogrzebie(Death at a funeral) mega angielska komedia. Pełna polewa naprawde plecam!

zasmialem sie moze ze dwa razy reszta to nuda i porazka

jesli bym poszedl na to do kina poprosilbym o zwrot kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgon na pogrzebie(Death at a funeral) mega angielska komedia. Pełna polewa naprawde plecam!

OMFG :lol2: Wlasnie skonczylem ogladac... masakra. TO mial byc zwyczajny pogrzeb a wyszedl totalny chaos i cyrk na kolkach. :lol: Plakalem ze smiechu przez caly film. Masa czarnego humoru.... Dawno sie tak nie usmialem :lol2: :lol: Zdecydowanie polecam.

 

ps. jesli film cie nie rozbawi ani razu przez pierwsze ~15min to mozesz sobie darowac dalsze ogladanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identity

Taki sobie horroro-thrillerek. Szkoda tylko ze rozwiazania zagadki mozna domyslic sie po polowie filmu... Ogolnie nie jest zly, jak nie ma nic lepszego pod reka to czemu nie.

6/10

 

The Sting

Nielzy gangsterski film, z niezlymi gangsterami. Bardzo dobra rola Redforda. Niestety klimat lat '30 nie zostal w pelni oddany, tak jakby czegos brakowalo... a do godfathera brakowalo bardzo duzo ;)

8/10

 

American History X

Mocny film to malo powiedziane. Przedstawia problem nazizmu, ktory wydaje sie juz dosyc odlegly, jednak znow powracajacy (albo ciagle jest ? ;)). Nie ocenia jednoznacznie zadnej ze stron, bo kazdy ma troche racji, kazdy broni wlasnych interesow. Edward Norton swietnie wcielil sie w role neonazisty, na poczatku bezwzglednego, z czasem jednak widzacego swe bledy.

9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resident Evil - Extinction

 

Powiem tylko tyle że poprzednie częsci były lepsze bardziej trzymały w napięciu aczkolwiek 3 cześć nie była zła a końcówka najlepsza :P

 

mocne 6+/10

 

Godziny Szczytu 3

 

Duża dawka humoru i zabawne akcje 8/10

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mroku zła ( Broken )

http://www.filmweb.pl/,Film,id=273071

Rozwódka Hope pewnego dnia budzi się w lesie w trumnie z zaszytą w brzuchu żyletką, dzięki której może się wydostać z opresji. Kiedy udaje jej się oswobodzić, zostaje uwięziona przez tajemniczego mężczyznę mieszkającego w szałasie, który poddaje ją wyrafinowanym torturom psychicznym. Hope przetrzymuje wszystkie upokorzenia, lecz wkrótce odkrywa, że najprawdopodobniej jej córka padła ofiarą porywacza i postanawia się zemścić...

 

Opis mnie zaciekawił, do tego film podobno oparty na faktach, więc pomyślałem że może być coś dobrego. Ocena na filmweb 6/10...

 

Film jest tak żałosny że przechodzi to ludzkie pojęcie. Żeby zrobić takiego gniota to trzeba się już naprawdę postarać. Średnio rozwinięty amator wymyślił by coś lepszego.

 

Właśnie przez takie filmy od pewnego czasu chodzenie do kina to czyta ruletka i to stawiając na liczbę nie kolor smilies/wink.gif

 

1/10

1, za to że w kilku momentach beznadziejność scenariusza aż mnie rozśmieszyła.

Na przykład

- Kobieta przykuta łańcuchem, szarpie się próbuje rozszarpać kłódkę , a łańcuch ... ? przymocowany do drzewa na małym gwoździku..

- Kobieta przez 10 minut próbuje dosięgnąć wbitego noża, jest na łańcuchu, rozciąga jak jak może, od noża dzielą ją centymetry, jest wręcz na wyciągnięcie palca. Koło kobiety leżą różne narzędzia jak np. Garnek. Oczywiście zamiast z czegoś skorzystać kobieta odchodzi zrezygnowana smilies/szczerbaty.gif

- Kobieta podczas gdy oprawca śpi próbuje ukraść mu klucz, to nic że ma koło siebie masę różnych rzeczy jak np. łańcuch którym mogła by go udusić, nieugięcie Sztura oprawcę i ten śpiąc wyjątkowo twardo oczywiście nic nie czuje. Kradnie klucz chwyta za nóż po czym nagle przeżywa jakąś 10 minutową chwilę zawahania smilies/szczerbaty.gif Po dłuższym momencie zamiast poderznąć gardło psycholowi który ją torturował godzi go w ... ? Nogę smilies/szczerbaty.gif

 

Takich perełek jest naprawdę dużo, i .. potrafią rozśmieszyć.... smilies/smile.gif

 

To by było na tyle, sorry że może chaotycznie napisane ale jeszcze jestem pełen emocji smilies/szczerbaty.gif :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi obok-dla mnie świetna produkcja skandynawska.Film powala budowaniem mrocznego a nawet chorego klimatu. Mocny film. Polecam

Więcej na Filmweb.

Potwierdzam. Ciezki klimat, fajna muzyka i przede wszystkim ciekawy pomysl. Polecam

 

ps. mozna porownac do Boite Noire i The Jacket ;) Czy ktos z was wie moze kto tworzy taka muzyke jaka jest w tym filmie (next door, pomijajac oczywiscie autora sciezki dzwiekowej ktorej nie idzie znalezc)? Szukam pod haslami dark ambient ale to nie jest raczej to, ta jest bardziej mroczna i tajemnicza. Przeszukuje last.fm i dalej nic nie moge znalezc. Bede wdzieczny jak ktos mnie chociaz nakieruje jak szukac...

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadysta 2/10

w wielu forach porównywany jest z piła :? beznadzieja 0 przemocy 0 brutalości

dobra komedia dla dzieci :mur:

2 na wyrost za gre pieknej aktorki

Jeśli oczekiwałeś po tym filmie kina gore to faktycznie mogłeś się zawieść, sam film jednak jest duzo mądrzejszy i bardziej interesujący niż ta śmieszna piła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rescue Down

Nudny film o wietnamie. Bez polotu i tego czegos, co dobry wojenny film powinien zawierac.

4/10

 

Open Your Eyes

Pierwowzor Vanilla Sky, rownie dobry. Pewnie lepiej bym go ocenil, gdybym go pierwsze zobaczyl. Amerykasnka produckja wygrywa aktorami, efektami, samochodami i klimatem.

9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eastern Promises - Polecam. Swoja droga to juz drugi film Davida Cronenberga, w ktorym gra Viggo Mortensen. I trzeba dodac, ze jest rownie dobry co poprzedni (Historia przemocy).

 

The Kingdom - Dobre kino akcji ale po obejrzeniu stwierdzilem ze przez najblizszy rok nie spojrze na zaden film zwiazany z: Irakiem, "arabami", zamachami, islamem, allahem, ropa i innymi podobnymi rzeczami. Po prostu czuje przesyt, az do odruchow wymiotnych.

 

Sixth Sense - Az wstyd sie przyznac ale dopiero wczoraj mialem przyjemnosc (i to duza) obejrzec ten genialny film. Co tu duzo mowic, pewnie wiekszosc kinomaniakow juz dawno go ogladala, wiec i ja bede kolejnym zachwyconym widzem. Koncowka mocna...

 

Premonition - Ciekawy, zakrecony, chociaz ogladajac chwilami mialem wrazenie, ze gdzies juz "to" widzialem. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafią zakręcić koło tego filmu.

Nagrody za najlepszy trailer i już sukces filmu murowany nawet gdyby miał być największą chałą świata.

Świetnie to robią.

Ja oczywiście nie mogę się doczekać tego filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Invasion, The (Inwazja) - Film już na początku zaczyna się strasznie słabo... Sceny nakręcone są w pośpiechu i wcale (podczas całego filmu) nie jest wyjaśnione czemu przybyli kosmici i jak to się dokładnie stało. Jeśli chodzi o metody "zarażania"... jezu.. ile już było podobnych filmów to głowa mała. Imho jest to najgorszy film N.Kidman w jej karierze, a D.Craig zagrał jak łajza ;] W sumie podobał mi się tylko sposób w jaki trzeba się ukrywać przed rozpoznaniem. Ogólnie -2/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butterfly on a wheel

 

Film ciekawy trzyma w napięciu a końcówki można było się od mniej więcej połowy filmu spodziewać. Brosmanowi nawet udało mu się zagrać swoją rolę 7/10

 

Brave one

 

Kapitalny film dobry scenariusz super się go oglądało ciekawe akcje i trzymał napięcie. 9/10

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarhead - 1:53 przerażającej, wstrząsającej, paraliżującej zmysły i anus ... nudy. Jasne, wojna to nie tylko masakra, krew, rzeź i gwałty, to również nużące wyczekiwanie na wroga, manewry, przemarsze, okopy, bla bla bla. Ale na Jowisza, zrobić tak nudny film o wojnie to naprawdę osiągnięcie. Bardzo blada kalka z Full Metal Jacket. 2/10

 

Full Metal Jacket - tajemnicą pozostanie tłumaczenie tytułu ("Pełny magazynek"), ale niech se tam. Niby to samo co zawsze - szkółka dla żołnierzy, Odrażający Brudny Zły Sierżant, wojna w Wietnamie i takie tam. Ale w tym filmie jest to Coś, co pozwala nie zwracać uwagi na pasek postępu w Subedit Playerze (:>). Bohaterowie dają się zapamiętać, są jacyś autentyczni, niepapierowi, bo ja wiem. I na deser kwiatki w stylu "Only faggots and sailors names 'Lawrence'. Are you a sailor? No?! So you must be a faggot!". Zacne, zacne. 9/10

 

Braindead - każdy od czegoś zaczynał, nawet Peter Jackson. Kupa śmiechu z przewagą kupy, podobno klasyka gore-horrorów klasy F czy nawet Z. Świetna zabawa jak się wyłączy myślenie :> Nieobiektywne 7/10, obiektywne 1/10

 

Tripper - bandę hippisów A.D. 2005 goni po lesie i sukcesywnie anihiluje psychopata z siekierą. Ziew. Nawet golizny jakoś mało. 1/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, pomimo, że pacyfistą nie jestem to Full Metal Jacket mam w swojej kolekcji i często do niego wracam :)

Sierżant Hartman to jedna z moich ulubionych postaci z filmów wojennych (w tym przypadku anty-wojennych ;) ) Genialna rola Ronalda Lee Ermey'a, rewelacyjnie zagrał drill instructora z krwi i kości.

"How tall are you, Private?

-Sir, five foot nine, sir!

-Five foot nine? I didn't know they stacked shit that high! You trying to squeeze an inch in on me somewhere, huh?" :lol:

 

Pierwsza połowa filmu (szkolenie rekrutów) - 9/10

Drugiej wolę nie oceniać, bo jest to czysta propaganda anty-wojenna, ale mimo wszystko ten film warto obejrzeć choćby dla samego Hartmana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trylogia z Bournem Filmy całkiem dobre, ale tylko dla tych co nie czytali książek. Film poza głównym bohaterem i nazwą organizacji nie ma nic wspólnego z książkami. Ocena 7/10 film, 3/10 po przeczytaniu leORT: ORT: ORT: ktury.

 

Fantastyczna 4 - Narodziny srebrnego surfera Lekkie kino na popołudnie. Ocena 5/10.

 

Joyeux Noël (Wigilia) Z początku trochę mało akcji, ale później jest coraz lepiej. Najlepsza jest tytułowa wigilia. Podobał mi się szacunek oficerów do dowódców wrogich oddziałów. Dalszą akcję można przewidzieć. Koniec lekko pesymistyczny. Ogólnie film bardzo dobry, 8-/10

 

Pani zemsta Jak dla mnie wieje nudą przez cały film, ale nie w negatywnym tego słowa znaczeniu :wink: Jest w nim coś co pozwala dotrzeć do końca. Sceny tragiczne przeplatają się z wesołymi jak to we wschodnim kinie.

Fani Parka będą zachwyceni. Ode mnie 5+/10

 

Next Dawno nie oglądałem tak dobrego filmu. Cage jak zwykle świetnie zagrał. Końcówka to balet na ekranie. 9-/10.

 

Premonition Uwielbiam takie shizowate filmy. Nie ma nudnych fragmentów, choć nie trzyma tak jak np: "Final Destination". Zawsze się zastanawiałem co bym zrobił na miejscu Sandry (Albo Bila M w innym podobnym filmie).

8/10.

 

Redline Film pokroju Torgue. Fabuła płyciutka, ale jeśli ktoś lubi popatrzeć na laski i bryki to bez obaw może oglądać. 4/10

 

Wojownicze Żółwie Ninja Klasyka, choć niektórych może drażnić "kreska" postaci. Wyglądają trochę dziecinnie. Ogólnie jest całkiem przyjemnie. 5/10

 

X-Man Last stand Film jak cała reszta x-manów. Nic dodać nic ująć. No, może dodać... mi pazury Logana. 6/10

 

Trzystu Całkiem niezły choć posoka leje się strumieniami. Ładnie sfilmowane sceny bitew, choć niektóre zrobione trochę komiksowo-komputerowo. 7/10

 

Schooter To powinien obejrzeć każdy komu serce przyspiesza na widok karabinu snajperskiego. Może spodziewałem się po nim trochę więcej, może niektóre akcje są mało realne, ale film nie jest zły. 6+/10

 

Doom Coś jak Resident Evil, ale tylko pierwsza połowa filmu. Dalej zaczyna trochę przynudzać. Końcówka ala gra, spaprana. Gdyby twórcy się postarali byłby całkiem fajny film. 4-/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...