Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Rise of the footsoldier - 9/10 Mi się tam film podobał.Mocne męskie kino , dawno nie widziałem takiego filmu , toteż ten spełnił moje oczekiwania.Serdecznie polecam

ps. masa przemocy/wulgaryzmów/seksu więc nie każdemu przypadnie do gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Brave One - 8/10 W temacie nie zrobili chyba niczego lepszego. Ciekawe, ze dwa filmy o podobnej tematyce wyszly w tym samym czasie. Jednak o ile Death Sentece ciezko nazwac filmem o tyle tutaj mamy kino przez duze K (oczywiscie w ramach gatunku). Jodie Foster wspaniale pokazuje emocje i zlozonosc osoby w takiej sytuacji (w odroznieniu od pustego od poczatku do konca Kavina Bacona). Terrance Howard - co tu duzo pisac: Crash, Hustle & Flow; ma facet talent, niech go lepiej nie zmarnuje. Zdjecia idealne, muzyka stonowana. Emocje i zagadnienia etyczne w odpowiedniej dawce i miejscu, a zakonczenia podobny film nie mogl miec lepszego.

Jeden z najbardziej udanych filmow jakie dane mi bylo ogladac przez ostatnie dwa miesiace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good Luck Chuck.

Film ma wszystko czego by tylko nie oczekiwać od komedii romantycznej, mówiąc więcej nawet ludzie nie lubiący tego gatunku film będzie się podobał.

Kawał dobrego kina , masę humoru od pierwszej do ostatniej minuty, dobry wątek romantyczny,- mimo że trochę przewidywalny, (ale nie można było tego zrobić inaczej.

Jestem bardzo miło zaskoczony grą Jessicy Alby, szczerze mówiąc to gdy zobaczyłem ją na zwiastunie pomyślałem że nic z tego filmu nie wyjdzie... A tutaj zaskoczenie, zagrała świetnie.

Dawno nie oglądałem tak dobrej komedii czy komedii romantycznej, bo tak jak mówiłem wcześniej film można zakwalifikować do obydwu gatunków.

9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bucket List, The (Choć goni nas czas) - Ciekawa propozycja muszę przyznać. Świetny duet charakterów (choć większe brawa imho należą się J.Nicholsonowi). Fajnie opowiedziany i zrealizowany (czasem "kłują" w oczy te efekty sfx, aczkolwiek skok z samolotu wyglądał całkiem realnie). Raz wesoły, raz smutny; raz rozrachunek z przeszłością, raz z życiem teraźniejszym. I moim zdaniem, fajnie się kończy. 4/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda z Piły warto zobaczyć tylko jedynkę i odpuścić sobie resztę aby nie psuć sobie smaku.

"Szósty Zmysł" sobie zobacz, "Requiem dla snu". Te filmy świetnie się sprawdzą bo wiem czego szukasz.

Jeszcze popatrz na "Shutter" - genialny horror z takim klimatem, ze szok.

"Oldboy" to jedno z najlepszych kin ostatnich lat.

5 minut temu skończyłem oglądać Requiema i jest to świetnie zrealizowany film, ale pozostawia uczucie podobne jak po anime School Days. Odechciewa się żyć, ale przyznam że rzadko zdarza się film tak trzymający klimat, napięcie (choć zupełnie inaczej niż w kolejnych filmach z Seagalem :D ). Byłem aż bliski łez przy zakończeniu. W mojej ocenie 9/10.

Jutro zrobię sobie szerszy seans z wszystkich filmów, które wymieniłeś. Świetny gust ;)

 

A ktoś może powiedzieć coś o "To nie jest kraj dla starych ludzi"? Film świeżutki, a już w IMDB#250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Country for Old Men 7.5/10 - dobre kino, swietna gra aktorow, szczegolnie Javier Bardem w roli Anton`a (nie zdziwie sie jak dostanie oscara)... film nie kazdemu sie spodoba, moze wydawac sie troche nudnawy, do tego specyficzne i dosc niespodziewane zakonczenie... Jezeli mam sie domyslac co rezyser chcial przekazac widowni, to moze: "starosc nie radosc", "zycie to suma przypadkow", "bezsensowna pogon za pieniadzem" itd... :wink:

RaKLeZ moze cos powiedziec ;) opinia z poprzedniej strony

 

-------------------

 

Mala educación (AKA Bad Education) - Ale hardcore, ciezki klimat :wacko: Pranie mozgu na poziomie Requiem for a Dream, nie wszystkim sie moze podobac, porusza tematyke molestowania seksualnego przez ksiezy i homoseksualizmu. Nie powiem, niektore sceny byly troche... moze nie tyle ostre co wywolujace niesmak. Polecam.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialem sie dowiedziec co myslicie o filmie cloverfield jego polska nazwa hmm jest chyba jeszcze niznana, narazie sa trailery zapodaje jakby ktos nie widzial

http://youtube.com/watch?v=ufYF0f-zMgY

wedlug mnie film moze byc zaj... ale co wy o nim myslicie? jak podchodzicie do tego ze jest krecony ''z reki''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@login666 nic o nim nie sądzimy, póki nie obejrzymy :-P Choć powiem, że po trailerach zapowiada się ciekawie. Z pewnością nie omieszkam przejść się do kina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, niezle g.wno

to samo co kazdy inny azjatycki horror.

wiecej juz takich nei bede ogladal.

Nie mow ze gowno tylko, ze ci sie nie podobal bo to jest zasadnicza roznica. Zakladam, ze wolisz horrory typu Hostel czy Hills Have Eyes, wiec dalsza dyskusja nie ma sensu.

 

Hunting Party - Fundamentem dla fabuly tego filmu byly prawdziwe wydarzenia, jednak nie mozna powiedziec ze film jako calosc jest oparty na faktach. Ciekawa historia opowiedziana w rownie ciekawy sposob. Poczatkowe zdjecia sa super, operator kamery i reporter biegajacy po polu walki, a wokolo az gesto od olowiu. Przyjemnie sie ogladalo. Polecam.

 

ps. komentarze na koncu sa najlepsze :lol:

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beowulf - gdybym miał 12 lat i pół mózgu, zapewne byłbym zachwycony. Ponieważ jednak 12 lat miałem w 1995, a we łbie nie ubyło stanów magazynowych, miałem po projekcji ochotę wydłubać sobie gałki oczne szydełkiem. Przez odbyt. Do komputerowej animacji zdążyło nas Hollywood przyzwyczaić (boć taniej), do słabych pomysłów, beznadziejnego scenariusza, kiepskich FXów, nielogicznych bohaterów i brzydkich kobiet też. To wszystko jest świetnie skompilowane w tym "dziele". Womit i nawóz. 0/10

 

Underworld 2: Evolution - dużo biegania, strzelania, gryzienia, nieco juchy, biusty (3), brak bobrów. Fabuła jakaś tam jest, ale niezbyt nachalna :> Nie trzeba oglądać pierwszej części, żeby wiedzieć z grubsza, o co chodzi - Główny Zły uprzejmie wszystko wyjaśnia niczym przewodnik turystyczny. Kino "do kotleta" dla plebsu, fetysz dla miłośników mrocznych klimatów i tak dalej. 5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialem sie dowiedziec co myslicie o filmie cloverfield jego polska nazwa hmm jest chyba jeszcze niznana, narazie sa trailery zapodaje jakby ktos nie widzial

http://youtube.com/watch?v=ufYF0f-zMgY

wedlug mnie film moze byc zaj... ale co wy o nim myslicie? jak podchodzicie do tego ze jest krecony ''z reki''

zgadzam sie z Yeamick trudno cos konkretnego powiedziec o tym filmie ale z samych zajawak wyglada na ciekawy.mnie najbardziej ciekawi jak wyglada ten potwor no i generalnie chcialbym zobaczyc jak wyszedl film nakrecony jedna kamera.kiedy jest jego premiera w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mow ze gowno tylko, ze ci sie nie podobal bo to jest zasadnicza roznica. Zakladam, ze wolisz horrory typu Hostel czy Hills Have Eyes, wiec dalsza dyskusja nie ma sensu.

jest gowno, to samo co w innych azjatyckich horrorach ( ring ( ten akurat najlepszy ), dark water, tale of two sisters, grudge, cośtam z eye )

We wszystkich jakas dziewczynka nawiedza glownych bohaterow ktorzy potem odkrywają jej cierpienie.

 

Źle zakładasz jakie lubie horrory. Jesli Cie interesuje jakie, to powiem, że podobały mi sie takie jak Blue Velvet, Eraserhead , Shining, Lost Highway, Blair Witch Project. Ja zakładam ze Ty wolisz takie horrory jak Shutter, Ring, Seven, Saw, więc dalsza dyskusja nie ma sensu.

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj serial ze znajomą.Taki mini serial.Trzy odcinki miał.Pierwszego nie oglądałem.Obejrzałem drugi na trzecim zasnąłem ;P Reżyserował go ten sam typ co Prison Break'a.Tytuł to Lost Room.Znajomej baardzo się spodobał.Wiec mysle ze moge polecic ;]

Oglądnąłem także film Z Odzysku..Nie mówiąc o czym byl film i kto grał szczerze Polecam!

 

P.S Kiedy wychodzi kolejny odcinek Prisona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada ten potwor no i generalnie chcialbym zobaczyc jak wyszedl film nakrecony jedna kamera.kiedy jest jego premiera w Polsce?

tego jak wygląda potwór jeszcze nikt nie wie bo film startuje w stanach 18stycznia a u nas 2lutego.powstała nawet jakaś polska strona specjalnie pod ten film na której w wybranych miastach sa pokazane jakies sławne zabytki które mówiąc krótko sypią się

http://01-02-08.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, niezle g.wno

to samo co kazdy inny azjatycki horror.

wiecej juz takich nei bede ogladal.

Może Tobie się przjadły bo wcześniej naoglądałeś się podobnych.

Ja japońskich horrorów nie oglądam i ten mi się bardzo podobał jak zresztą większości.

A końcówka musisz sam przyznać, że gniecie klatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest gowno, to samo co w innych azjatyckich horrorach ( ring ( ten akurat najlepszy ), dark water, tale of two sisters, grudge, cośtam z eye )

We wszystkich jakas dziewczynka nawiedza glownych bohaterow ktorzy potem odkrywają jej cierpienie.

 

Źle zakładasz jakie lubie horrory. Jesli Cie interesuje jakie, to powiem, że podobały mi sie takie jak Blue Velvet, Eraserhead , Shining, Lost Highway, Blair Witch Project. Ja zakładam ze Ty wolisz takie horrory jak Shutter, Ring, Seven, Saw, więc dalsza dyskusja nie ma sensu.

Dobrze zakladasz, rownie zlosliwie co przypadkowo :lol: Shutter - fajny, klimatyczny horror. Ring - to samo co poprzednik. Seven - owszem, podobal mi sie. Ale nie powiedzialbym ze to horror ;) Saw - jedynka jak najbardziej ok. Oczywiscie to nie sa jedyne horrory jakie obejrzalem, jest ich troche wiecej ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Tobie się przjadły bo wcześniej naoglądałeś się podobnych.

Ja japońskich horrorów nie oglądam i ten mi się bardzo podobał jak zresztą większości.

A końcówka musisz sam przyznać, że gniecie klatę.

spoiler do filmu Shutter

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

to ze ona wisi na jego karku caly czas ?

moze troche zaskoczyło, myslalem ze aparat zrobil zdjecie sufitu, na zdjeciu bedzie pokazane ze ona wisi na suficie i mu zkoczy na głowe lol.

ale nie pasowało to z tym karkiem:

1. Jak sie mu pojawiała i go goniłą to co ? zchodziła z jego karku ?

2. Jak duch może ważyc ? jezeli mialby jakas wage to ten koles musiałby to odczuwac ze wazy wiecej.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwat - 8/10

 

Po trailerach spodziewałem się więcej śmiechu itp. tymczasem film był dość mało śmieszny... Ładnie pokazuje warszawską Pragę i jest taki życiowy :). Polecam, tylko nie nastawiajcie się na śmiech :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o horrorach i przy okazji o blair witch to nie rozumiem co ludzie widzą w tym filmie O_o Jak dla mnie to szmira jakich mało, albo podręcznikowy przykład jak zarobić na filmie miliony wydając jak najmniej. Uprzedzając 'znawców' - to, że film został nakręcony zwykłą kamerą z ręki i jest czarno-biały wcale nie oznacza, że jest zajebisty. Najbardziej irytowali mnie aktorzy, łeb pęka od tych durnych, kiepsko udawanych krzyków. Scenariusz też jest 'genialny' - dobrze zapowiadająca się historyjka o jakiejś miejscowej wiedźmie, a dalej to już totalny niewypał - trójka nieudaczników kręci się bez sensu po lesie, co jakiś czas znajdując fajnie poukładane kamyczki czy też wiszące na drzewach symbole z patyków, cały czas pokrzykując i płacząc. Niedobrze mi sie robi jak patrze na takie coś. Podczas oglądania czekałem z niecierpliwością na coś co miało się wydarzyć, niestety zawiodłem się.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Finalna scena z wiedźmą(czy tam rustinem parrem jak kto woli) poniżej oczekiwań, zrobiona tak jakby od niechcenia, sorry - ponad półtorej godziny męczyłem się oglądając to arcydzieło, żeby zobaczyć jak jakaś głupia panna biega z kamerą po opuszczonym domu i widzi kolegę stojącego przy ścianie, a potem wszyscy giną i naprawdę wieje grozą :lol:
Nie kupuje tego sztucznego klimatu. Film zrobiony dla kasy, specjalnie stylizowany na dokument, tak, że połowa ludzi idących do kin myślała, że to się działo naprawdę :lol: Cała kampania reklamowa była sprytnie zrobiona, ludzie połknęli haczyk i teraz sprzedają masę gadżetów związanych z filmem, a miejscowość, o której mowa w filmie się bogaci na turystach ;) Edytowane przez pain.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o horrorach i przy okazji o blair witch to nie rozumiem co ludzie widzą w tym filmie O_o (...)

moze to ze film jest straszny ?

nooo dla innych straszny horror to film w ktorym są 3 momenty w ktorych wyskoczy coś niespodziewanie, jakaś ręka że zaczną krzyczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good Luck Chuck - po pochlebnych recenzjach tutaj, skusiłem się i żenua. Beznadziejna komedia romantyczna, te sytuacje niby komiczne są tak sztywno grane przez aktorów i na siłę wymyślane żenada... 2/10 tylko za to, że Alba tam gra i można na nią zawiesić oko :). Np. taki The Heartbreak Kid bije na łeb ten film :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good Luck Chuck - po pochlebnych recenzjach tutaj, skusiłem się i żenua. Beznadziejna komedia romantyczna, te sytuacje niby komiczne są tak sztywno grane przez aktorów i na siłę wymyślane żenada... 2/10 tylko za to, że Alba tam gra i można na nią zawiesić oko :). Np. taki The Heartbreak Kid bije na łeb ten film :).

Hmm, specyficzny gust masz. Wszystkim znajomym którzy oglądali bardzo się podobał. Z resztą w tym temacie też były same pozytywne opinie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o horrorach i przy okazji o blair witch to nie rozumiem co ludzie widzą w tym filmie O_o Jak dla mnie to szmira jakich mało, albo podręcznikowy przykład jak zarobić na filmie miliony wydając jak najmniej. Uprzedzając 'znawców' - to, że film został nakręcony zwykłą kamerą z ręki i jest czarno-biały wcale nie oznacza, że jest zajebisty. Najbardziej irytowali mnie aktorzy, łeb pęka od tych durnych, kiepsko udawanych krzyków. Scenariusz też jest 'genialny' - dobrze zapowiadająca się historyjka o jakiejś miejscowej wiedźmie, a dalej to już totalny niewypał - trójka nieudaczników kręci się bez sensu po lesie, co jakiś czas znajdując fajnie poukładane kamyczki czy też wiszące na drzewach symbole z patyków, cały czas pokrzykując i płacząc. Niedobrze mi sie robi jak patrze na takie coś. Podczas oglądania czekałem z niecierpliwością na coś co miało się wydarzyć, niestety zawiodłem się....

Powiadasz podrecznikowy przyklad :lol: Chyba rzadko zdarza sie zeby film na ktory wydano xx.xxx$ zarobil miliony ;] Jak dla mnie ten horror jest "nr.1" w swojej kategorii. I nie ublizaj ludziom ktorym sie ten film podobal nazywajac ich 'znawcami'. Przyczepiasz sie do sztucznosci ich krzykow, placzu itpz a nie wiem czy wiesz ze wiele z tych sytuacji bylo zaaranzowanych przez rezysera o czym aktorzy nie wiedzieli, ich emocje i reakcje byly spontaniczne i naturalne :wink: np.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
(scena w ktorej leza w namiocie i nagle cos zaczyna trzepac namiotem)
Po prostu nie wczules sie w klimat, nie wiem, moze ogladales w poludnie albo "w kilka osob". Film byl tylko (albo az) bodzcem, wyobraznia miala dopisac reszte ;) Jak juz napisalem, dla mnie to jest najlepszy horror jaki obejrzalem.

 

ps. Jak mozesz to wrzuc czesc wypowiedzi w spoiler bo psujesz zabawe tym co jeszcze nie ogladali.

 

ps2. Ogladal ktos He Was a Quiet Man ??

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Blair Witch Project to jeden z najlepszych horrorów jakie oglądałem, byłem sam, było ciemno, oglądałem w słuchawkach, klimat niesamowity. Niestety za drugim razem juz nie straszy.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, specyficzny gust masz. Wszystkim znajomym którzy oglądali bardzo się podobał. Z resztą w tym temacie też były same pozytywne opinie ;]

A moze to wy po prostu macie "specyficzny" gust? Cook dobrym komikem jest, ale w filmach gra beznadziejnych i nawet nie stara sie ich ratowac, bo po co? Wytwornia i tak mu zaplaci, wiece ja tez bym mial w [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...