Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem dzisiaj najnowsze dzieło Sylwestra Stallone i w sumie się nie rozczarowałem - po trailerach wiadomo było czego się trzeba spodziewać.

Jednak na zakończenie kultowej serii mógłby się bardziej postarać i popracować trochę nad scenariuszem - parę rzeczy bym dodał, trochę wywalił. John Rambo to dla mnie genialny film akcji, ale zabrakło jakiegoś uwieńczenia, podsumowania. Oprawa audiowizualna jest bardzo dobra, genialne zdjęcia Glena MacPhersona, wreszcie mamy litry krwi, efektowne rany, dekapitacje, amputacje ;) latające wnętrzności - to niewątpliwy plus dla filmu.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
wg. mnie zupełnie niepotrzebni w filmie byli najemnicy, wyjątkowo mnie irytowali, poza tym Rambo radził sobie doskonale sam w poprzednich częściach ;) nawet z nimi to nie będzie realistyczny film wojenny tylko kino rozrywkowo-polityczne tak jak pozostałe części moim zdaniem nie trzeba było zmieniać koncepcji ;)

 

Ostatnia scena bitwy jest świetnie zrealizowana, a zarazem przesadzona (generalnie cały film jest odrobinę przekolorowany). Do realizmu daleko, ale wiadomo, że nie o to chodzi w tego typu filmach.

8,/10 film może bez problemu może dołączyć do pozostałych kultowych już części o weteranie z Wietnamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Into The Wild super film, polecam, nie chcialem zeby sie konczyl. 10/10 Wspaniale sceny , wspaniala muzyka i wspaniala gra Emile'a Hirsch'a naprawde polecam milo spedzone dwie i pol godziny.

Mieszane mam uczucie po obejrzeniu tego film. Z jednej strony jestem "podjarany" podejściem do życia głównego bohatera, pokazania, że można żyć inaczej, a nie codziennie brać udział w wyścigu szczurów. Z drugiej strony wydaje mi się, że Christopher McCandless trochę był nienormalny wybierając życie na Alasce. To nie "Cast Away" gdzie banany i kokosy rosną na drzewach. Kolejnym uchybieniem tego filmu są niektóre sceny pokazywane w retrospekcji. Kompletnie nic nie wniosły do fabuły filmu... oj przepraszam, wnosiły, straszliwą NUDĘ. Film można by spokojnie skrócić o 30-40 min i nic by nie stracił na wartości, ba nawet by zyskał i to bardzo dużo.

 

Wydaje mi się, że film posiada w sobie to coś, ma ukryte przesłanie. Ogólnie 8/10

 

Na koniec coś co się poniekąt nadaje to topicu śmiechu. Mianowicie tłumaczenie tytułu filmu.

 

Into the Wild to chyba znaczy " W dziczy" ? Polskie tłumaczenie to " Wszystko za życie". Eh, ten angielski, wiele ma jednak twarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sweeney Todd - Demoniczny golibroda z Fleet Street

OMG, co za pomysł na film. Niech mi nikt nie mówi, że amerykanie nie potrafią już robić filmów. Może nie najlepszy jaki ostatnio widziałem ale górna półeczka.

Cieszę się, że kompletnie nic nie wiedziałem o tym filmie i radzę nie czytać kompletnie nic temu kto zamierza go obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American Gangster - 8/10

Film na pewno warty obejzenia, dobre nawiazanie do starych filmow gangsterskich, ktorych coraz mniej na dobrym poziomie sie robi niestety. Troche zbyt 'cukierkowe' zakonczenie jak dla mnie lecz ogol oceniam dosc wysoko, dodatkowo ocene podnosi bardzo dobra rola Denzel'a, ktory jak zwykle nie zawodzi. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sweeney Todd - Demoniczny golibroda z Fleet Street

OMG, co za pomysł na film. Niech mi nikt nie mówi, że amerykanie nie potrafią już robić filmów. Może nie najlepszy jaki ostatnio widziałem ale górna półeczka.

Cieszę się, że kompletnie nic nie wiedziałem o tym filmie i radzę nie czytać kompletnie nic temu kto zamierza go obejrzeć.

Film świetny, jak to już ktoś napisał "Tim Burton dał czadu".

 

 

The Big Nothing - świetna czarna komedia, polecam 8.5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Into the Wild - Film faktycznie troszke za dlugi ale ogladalo sie go przyjemnie, jakos wczułem się w niego. Sceny zabawne i odwrotnie. Podejscie do zycia itp. Ogolnie pozytywny film mocne 7/10

 

The.Devil.Wears.Prada - ogladalem sam , bez drugiej polowki i mi sie podobal :D Sliczna glowna aktorka i ogolnie fajny temat. mile spedzony czas 8/10

 

Vexille - jedno z lepszych anime jakie ostatnio widzialem. Moze akcji nie ma za duzo ale fabula byla swietna 9/10

 

Beowulf - ogladalem na kompie wiec pewnie stracilem 90% klimatu filmu jednak bylem pod wplywem i mi sie podobal filmik :D Czasami nawet zastanawialem sie czy to animacja czy prawdziwe sceny/aktorzy. Mila historia, ciekawe sceny - i ten ""grubiański" klimat imprezek :D:D 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jumper - film lekki i przyjemny, chociaz jednak dość banalny, więc nie ma co się nastawiać na coś ambitnego. Ze względu na efekty warto zobaczyć w kinie. Dobra rola Samuela L. Jacksona.7/10

 

John Rambo - mocne kino z dużą ilością trupów i hektolitrami krwi - taki właśnie powinien być Rambo. Prosty scenariusz, żadnego wyrzucania scen, gdzie trup ściele się gęsto i dość szczegółowe przedstawienie postrzałów itp. Ogląda się fajnie a dla mnie dodatkowym smaczkiem jest Barrett M82 :mrgreen: . 8,5/10

 

Awake - bardzo dobry film, w którym mamy okazję zobaczyć Jessicę Albę z innej strony niż zwykle. Jak widać, nie musi być tylko ładnym dodatkiem do filmu. Przyjemny scenariusz, trzyma w lekkim napięciu do końca. 8,5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Into the Wild

Zaskoczenie. Jak z pozornie dennej historyjki można zrobić kawał dobrego filmu, jestem w lekkim szoku. Główny bohater idealny do tej roli. Mi film oglądało się świetnie i wcale nie mam wrażenia że był za długi. Dobre zakończenie, a byłem przekonany że film skończy się zupełnie inaczej.

8/10

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Praktycznie do końca wierzyłem/wydawało mi się że jakiś turysta, strażnik lub ktoś w tym stylu go uratuje...

Aaa, i w reszcie miałem okazje oglądnąć Godfather'a. Jestem pewnie w zdecydowanej mniejszości, ale film mnie nie porwał. Dobry film ale IHMO nie zasługuje na 1st pod względem światowym. Tak czy tak oglądało się miło i niedługo zabiorę się za II część.

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vexille - jedno z lepszych anime jakie ostatnio widzialem. Moze akcji nie ma za duzo ale fabula byla swietna 9/10

O, a to ciekawe, bo ogolnie wyglada, ze powinno byc dokladnie odwrotnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

American Gangster - 8/10

Film na pewno warty obejzenia, dobre nawiazanie do starych filmow gangsterskich, ktorych coraz mniej na dobrym poziomie sie robi niestety. Troche zbyt 'cukierkowe' zakonczenie jak dla mnie lecz ogol oceniam dosc wysoko, dodatkowo ocene podnosi bardzo dobra rola Denzel'a, ktory jak zwykle nie zawodzi. ;]

Przecież to jest oparte na prawdziwej historii to jakie chciałbyś zakończenie? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rambo (2008)

kawał dobrego kina akcji,

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
rzeź ludności w wiosce była okropna
(w tym momencie jedyne co przychodziło mi do głowy to że Rambo im za to w[ciach!]... :lol2: )

akcje realistycznie przedstawione bez zbędnych efektów specjalnych, Stallone pomimo swojego wieku nadal kawał byka B-) (nie wiem czy mi się tylko wydaje ale jeszcze dwa lata temu jego twarz była bardziej pociągła (czyli taka jak zawsze) a teraz jakby miał spuchnięta, operacja plastyczna ? )

kiedyś eksperymentował z hormonem wzrostu, normalnie miał 173cm, teraz 178, a podobno tego nie można brać gdy już nie rośniemy ..skutki to nadmierny rozrost tkanki, kości .... coś w tym stylu :P

 

 

ocena filmu 8/10

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rambo (2008)

kawał dobrego kina akcji,

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
rzeź ludności w wiosce była okropna
(w tym momencie jedyne co przychodziło mi do głowy to że Rambo im za to w[ciach!]... :lol2: )

akcje realistycznie przedstawione bez zbędnych efektów specjalnych, Stallone pomimo swojego wieku nadal kawał byka B-) (nie wiem czy mi się tylko wydaje ale jeszcze dwa lata temu jego twarz była bardziej pociągła (czyli taka jak zawsze) a teraz jakby miał spuchnięta, operacja plastyczna ? )

kiedyś eksperymentował z hormonem wzrostu, normalnie miał 173cm, teraz 178, a podobno tego nie można brać gdy już nie rośniemy ..skutki to nadmierny rozrost tkanki, kości .... coś w tym stylu :P

ocena filmu 8/10

True, film brutalny, te sceny też wywołały u mnie podobną reakcję :)

Dla Stallone naprawdę wielki szacunek.

 

 

****************

 

Run Fat Boy Run.

Taki lekki filmik, ma trochę błędów, trochę naciąganych dialogów, ale generalnie fajnie się oglądało. Tak... motywująco nastrajał :P

7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Królowie nocy - nic nie wiedziałem o tym filmie i dobrze. Czytałem później opinie i porównują go z Infiltracją. Mnie się bardziej podobał niż film Scorsese.

8/10

 

PS. Scena ucieczki w deszczu jeszcze mi siedzi przed oczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beowulf no no no. Podchodzilem dwa razy bo jakos mnie ta animacja na poczatku odrzucala. Ostatecznie jednak musze przyznac ze historia ukazana w sposob fajny. Kolejny raz opowiedziana w inny sposob. Jak dla mnie 7,5/10

 

In The Name Of King Uwe chyba powoli sie wyrabia :lol: Gdyby bardziej sie postarac to moze nawet porzadny film by z tego wyszedl... A tak... kolejny chyba najlepszy film stworzony przez tego matolka. Ogolnie niezla obsada, lipne efekty (no moze poza teleportacja ktora mi sie podobala akurat), scenariusz jak z bajeczki. Koncowo 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michael Clayton.

Ło mamo, przeczucie mnie nie myliło. Wysiedziałem prawie godzinę i czekam wciąż aż się rozkręci ????

4/10.

Tylko za to że na 30 minut do końca, zaczęło się jako tako coś dziać.

Generalnie wkurzyłbym się gdybym poszedł do kina i stracił za bilet.

 

Królowie nocy

Fajnie sie oglądało, ale miejscami raziły mnie błędy.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Komendant policji którego ma zamiar sprzątnąc mafia i jego syn na którego wymierzono karę śmierci przez tych samych ludzi, jedzie w obstawie 1 samochodu :lol:

Ale generalnie nie było źle. 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michael Clayton.

Ło mamo, przeczucie mnie nie myliło. Wysiedziałem prawie godzinę i czekam wciąż aż się rozkręci ????

4/10.

Tylko za to że na 30 minut do końca, zaczęło się jako tako coś dziać.

Generalnie wkurzyłbym się gdybym poszedł do kina i stracił za bilet.

Racja, za co ten film dostał nominację do Oskara to chyba nawet komisja akademii filmowej do końca nie wie. GNIOT 1/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sleuth z Cainem. Świetny film. Po obejrzeniu zacząłem przeczesywać filmweb i trafiłem na starą wersję tego filmu z 72' roku. Ciekawostka: Caine, grał wtedy kochanka arystokraty Andrew Wyke'a, teraz gra tego drugiego. Czyli z młodego 35 lat temu, stał się tym starym w nowej wersji filmu.

Dodatkowo posłuże się komentarzem z weba. Coś w tym stylu:

Trudno uwierzyć, że film w ktorym występuje dwójka aktorów potrafi trzymać widza w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. A jednak "Detektyw" taki właśnie jest. Polecam, jak dla mnie 10/10, tym bardziej, że żadnego filmu samemu sobie jeszcze tak nie oceniłem.

 

Najnowszy "Rambo" też daje czadu, ktoś napisał że Stalone się wypalił...a skądże znowu?! Staruszek daje wciąż nieźle radę. Co do najemników...denerwowali ale też, przynajmniej nie przedstawiono Johna jako tego jedynego który sam wygrywa wojny.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Nie załatwił by tej akcji w wiosce samemu, i w dodatku jako jedyny nie zdążył na czas, czyt. zawalił sprawę. I gdyby nie studencik nie byłoby dalej filmu ;]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMBO no powiem ze spodziewalem sie czegos innego. Wszystko pieknie zajebiscie gdyby nie ten M82 strzelajacy ciezarowkami [;

Ogolnie niezla kontynuacja starej serii. Tym razem jednak leje sie sporo juchy, przeciwnicy zamiast tancowac po serii padaja jak nalezy, no ale czasami odlatuja ;/

Ogolnie jak ktos lubi serie jest to kolejny film MUST SEE ocena koncowa 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jumper (5/10) - czyli jak zrobić dobry trailer z kiepskiego filmu. Po 30 min miałem ochotę wyjść z kina. Momentami nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Ogólnie film banalny, a efekty które zastosowano w dzisiejszych czasach zaskoczyć nie mogą. Ot kolejna Hollywoodzka produkcja o 'super hero'. Jeśli się wybieracie do kina to nie bierzcie zegarka bo będziecie na niego częściej zerkać niż na ekran [; Ogólnie: nie polecam . Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John Rambo

Świetne kino akcji.Stawiam go na równi z poprzednimi częściami (mimo fabularnej pustki). Akcje z Barretem M82 i Browningiem wymiatają,aż chciało by się postrzelać z tych zabawek

Dawno nie widziałem tak radosnej rozpierduchy ;) krew , ludzkie kończyny aż się łezka w oku zakręciła ^^

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista Schindlera

Z cyklu: nadrabiam nie oglądnięte klasyki

Wstrząsający 3 godzinny film pokazujący największą zbrodnię przeciwko ludzkości. Po obejrzeniu naprawdę dociera do człowieka skala tego mordu, nawet nie przez drastyczne sceny bo tych nie ma znowu bardzo dużo. Przekaz jasny i klarowny. Film przytłaczający, skłaniający do refleksji.

10/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...