Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

EXO3, 5/10 z nalepą nie polecam, jest bardzo dziwną oceną... przy 5/10 chyba już czegoś oczekujemy od filmu.

Natomiast jeżeli chodzi o samego Jumpera, efektów fakt dużo ich nie było, a te dwa z większym rozmachem są dla wprawnego oka niewystarczające, ale film w ciekawym świetle ukazuje pojęcie wolności jako takiej, czy bycie wolnym znaczy móc być wszędzie, czy bycie wolnym oznacza mieć z kim to wszędzie dzielić, co wiąże się z taką wolnością? Czy są jakieś konsekwencje? Czy wolność absolutna niszczy ludzi i stwarza im wrogów? Film jak dla mnie lekki, przyjemny daje 6/10. Z tego co wiem jest to na podstawie trylogii, następne części mają spore pole do popisu, możliwe, że dojdą także skoki w czasie... Nie będę czekał niecierpliwie na kontynuację, ale chętnie ją zobaczę.

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję obejrzeć nowego Rambo...

Zajebista sieczka, bez zbędnego owijania w fabułę :lol:

Ręka, noga, mózg na ściagnie...yeah 9/10 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po duńskiej kryminalnej trylogii Pusher. Znakomita produkcja. Zajebiście przedstawiony półswiatek przestepczy, bez żadnych super bryk i świecidełek. Poprostu pełen real głównych bohaterów. Mocne sceny, dobre dialogi poprostu film trzyma poziom. Bardzo dawno nie widziałem tak dobrej produkcji mimo, że pierwsza część wyszła dobre 10 lat temu. Naprawde obejżcie warto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingdom

Temat w sumie ciekawy i na dodatek na czasie.Całkiem spoko ujęcia arabskiego miasteczka.Jednakże fani wartkiej akcji mogą być nieco zawiedzeni, sensacyjne momenty możemy wyliczyć na palcach jednej ręki.Momentami po prostu powiewa nudą (film trwa coś koło 2h). Nie jest to film wybitny ale można obejrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Step Up 2

[8/10]

Naprawdę wspaniałe widowisko dla oczu i uszu, fabuła zagmatwana nie była, ale to w końcu film o tańcu, więc jeżeli tego właśnie oczekujemy, to na pewno się nie zawiedziemy. Bardzo przyjemnie się oglądało... Film trzyma się na poziomie części pierwszej, więc osoby zastanawiające się czy nie spartaczyli kontynuacji mogę uspokoić. Pozostaje mi tylko polecić :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John Rambo - Od początku jak się tylko dowiedziałem że będzie Rambo 4 - śmiać mi się chciało. Niestety ale Rambo jest filmem kultowym (wszystkie 3 części) i specyficznym dla lat '80. I nie można tego ruszać. Prawde powiedziawszy S.Stallone się bardzo nudzi i próbuje wskrzeszać kolejne produkcje z jego udziałem.

Film jest nudny, nie ma tego dramatycznego klimatu a dialogi są tak sztuczne że mogłyby być z plastiku (i nie chodzi mi o RAMBO bo on zawsze mało mówił). Oprócz jednej głównej sieczki (3/4 filmu) nic się nie dzieje. Dla mnie totalna kicha. -2/5

 

Golden Compass - -2/5 niestety ale to bajka dla dzieci, w dodatku te efekty... nie rozumiem jak mógł za nie dostać oskara

 

Into the Wild (Wszystko za życie) - Pierwsze co denerwuje to czas trwania: 140min! Za długo, moim zdaniem można było wyciąć pare niepotrzebnych scen. Ogólnie myślę że niezła reżyseria Seana Penna oraz aktorstwo Emile'a Hirscha. Przepiękne zdjęcia, scenerie - widoki. Muzyka skomponowana przez wokaliste Pearl Jam - cud miód (polecam OST). Dam -4/5 (minus za długość)

 

Diving Bell and the Butterfly, The (Motyl i skafander) - Niesamowite emocje oraz aktorstwo. Przeżywa się i doświadcza ten film. Niecodzinna perspektywa uczuć. Mocne 4/5

 

Michael Clayton - Cieńki film. Nudny i beznadziejny bełkot spiskowo-prawniczy. 2/5

 

There Will Be Blood (Aż poleje się krew) - Mega niesamowity film. Powiedziałbym nawet arcydzieło. Genialna rola D.D. Lewisa. Klimat, scenariusz, akcje - religia, rodzina, ropa... Ode mnie 5/5. POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwat - 8.5/10

Into the wild - 6.5/10

The Air i breathe - 7.5/10

Outpost - 5/10

Fałszerze (The Counterfeiters) - 7/10

Sleuth - 6/10

No country for old men - 5.5/10

Awake - 6.5/10

Steel trap 4/10

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Persepolis - animowany film na podstawie komiksu irańskiej autorki. Wielce autobiograficzny.

Dobrze przybliża obcą nam nieco kulturę. Miejscami zimno-smutny, miejscami ciepło-autoironiczny.

 

Doskonały, polecam. A ja postaram się przeczytać komiks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straz Dzienna - powiedzmy tak - jesli pierwsza czesc przypadla komus do gustu dwojka bedzie o wiele przyjemniejszym widodwiskiem. Fabula i wykonanie naprawde potrafi trafic do widza.

Tylko czy mi sie wydawalo czy to mialabyc trylogia :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coutry for old men - fajny film, gdyby nie cały wątek/historia z Tommy Lee Jones'em to film byłby dla mnie wybitny

edit: przespałem sie i minelo troche czasu od obejrzenia tego filmu, zmieniam zdanie, film wybitny

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Day of the dead ( wersja 2008). 3.5/10. Można obejrzeć- kolejny film o radosnym masakrowaniu speed-zombie. W miarę solidne zrobione kino, oczywiście nie ma w nim nic, co można było zobaczyć w setkach innych tego typu filmów.Szkoda, że nie ma właściwie żadnego klimatu, a wersja z 1985 jest o niebo lepsza i właściwie poza tytułem nie mają ze sobą nic wspólnego ( pare nawiązań), a do klasy Dawn of the dead 2004 nie ma nawet jak porównać.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4rch0n - masz rację - note dałem gdzieś o 2 za wysoką :)

Muszę chyba się przejść na Step Up 2 :) - fabuła z pewnością nie będzie powalająca ale jeśli muzyka będzie przynajmniej tak dobra jak w 1ce to kasy na bilet napewno żałował nie będę.

Dziś obejrzałem po raz wtóry Tożsamość Bourne'a - kto nie widział (jakimś cudem) to zachęcam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

step up 2 dla mnie jest bomba :D. Naprawdę konkretny film, daję 8/10, taki lekki, nie za długi, w sam raz na wiosnę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwat - zaje***ty :) wreszcie jakaś dobra polska komedia :D można powiedzieć - obyczajowa. Rzygać mi sie chce gdy patrze jak powstają kolejne *&*^&^&^* gnioty typu "tylko mnie kochaj" czy "nigdy w życiu" itp. na wzór amerykańskich komedii romantycznych :/

Nie mieszkam w Wawie i nie będę oceniał czy rzeczywiście życie i ludzie na Pradze wyglądają podobnie, ale to nie o to chodzi. Film ma niesamowity klimat, autentyczne postacie i genialną muzykę (i nie chodzi mi tu tylko o piosenkę o kwiatach Marka Romana). Naprawdę wybija się ponad to szambo, które do tej pory jest nam serwowane przez reżyserów wypranych z pomysłów i talentu powielających tylko schematy. W filmie troszkę irytował mnie główny bohater, co jest dziwne ponieważ scenariusz powstał na podstawie jego doświadczeń z mieszkania na Pradze, a wydawał się grać jakoś tak bez zaangażowania.

Edytowane przez pain.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fałszerze (The Counterfeiters) - farsa. że takie filmy dostają Oskara. Naprawdę nie wiem czym ma zachwycać ? No chyba, że reżyser wzorował się na polskim serialu "Fałszerze- powrót sfory" i wkleił ludność żydowską jako głównych bohaterów. Spodziewałem się filmu na miarę oskara... na oczekiwaniu się skończyło... 4/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż poleje sie krew - film dobry, podobał mi się, ale trochę "rozwleczony" jak dla mnie, parę razy spojrzałem na zegarek :? dobry był wątek religijny a zakończenie świetne. 9/10

 

Jumper - lekki, przyjemny, miło się ogląda, chociaż ostatnio troche za dużo tych filmów o superbohaterach :/ 7/10

 

Awake - film nie bazuje na oklepanym schemacie, w końcu coś mnie zaskoczyło pod koniec filmu :) 7/10

 

PS

 

"dreeeeeenaaaaaaaaaż!!!" hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Mist (Mgła) - o łoooooo... Tak powiem :) Przez pierwszą godzinę ciągle doszukiwałem się elementów horroru i kompletnie mi się nie podobał film, natomiast w drugiej godzinie coś mi przeskoczyło i zacząłem rozumieć sens filmu. Zakończenie rzuca na kolana, chociaż trochę przewidywalne. Muzyka w ostatnich minutach przyprawia o palpitację serca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American Gangster - świetna fabuła, równie dobra obsada, po prostu świetny ;] (trwa prawie 3 godziny !)

8/10

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejdis - niemal się poszczałem w kinie. Łzy płynęły po policzkach. Świetna zabawa, bardzo dobry polski film - 8,5/10

John Rambo - nie umywa się do żadnej z poprzednich części. Wyróżnia go jedynie dość przesadnie pokazane oddziaływanie kul wielkiego kalibru na ludzką głowę, nogi, ręce i części korpusu. Taki sobie Soldier of Fortune trwający 1h i 15minut - 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Mist Mgła- film ten pokazuje ludzkie słabości, gdy zagrożone jest nasze własne życie szybko potrafimy wpaść w panikę, działać nieracjonalne oraz jak łatwo w tym momencie nami manipulować.

 

wątek główny (tak naprawdę poboczny) opisuje pewne wydarzenia z half life 1 ;), nawet identyczne jeśli chodzi o przyczynę, potworki też podobne :)

 

co do końcówki, tragiczna, ściska za gardło, nie wiem jak można coś zarzucić zakończeniu, jest bardzo realistyczne i przykre.

ps

dzieciaczkom podobać się nie będzie,... nie ma tam tysiąca marines, atomówki Busha, mega efektów wgniatających w fotel bo tylko takie rzeczy dzieci potrafią zrozumieć.

 

9/10

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Mist Mgła- film ten pokazuje ludzkie słabości, gdy zagrożone jest nasze własne życie szybko potrafimy wpaść w panikę, działać nieracjonalne oraz jak łatwo w tym momencie nami manipulować.

 

wątek główny (tak naprawdę poboczny) opisuje pewne wydarzenia z half life 1 ;), nawet identyczne jeśli chodzi o przyczynę, potworki też podobne :)

 

co do końcówki, tragiczna, ściska za gardło, nie wiem jak można coś zarzucić zakończeniu, jest bardzo realistyczne i przykre.

ps

dzieciaczkom podobać się nie będzie,... nie ma tam tysiąca marines, atomówki Busha, mega efektów wgniatających w fotel bo tylko takie rzeczy dzieci potrafią zrozumieć.

 

9/10

realistyczne ?? hmm spojler - wytlumacz mi porsze dlaczego on ich zabija w tym swoje dziecko bo dlamnie jest to nie pojęte , instyktem czloweika jest walka o przetrwanie , chocby mialo przezyc tylko jedno z nich to lepsze niz takie perfidne tchorzostwo jak samobujstwo, ba nie wiedzial z czym ma do czynienia na jaką skale te potwory sie rozprzestrzenily , wiec powinien miec nadzieje ze uda sie komus przetrwac, lub pomoc nadejdzie lada chwila . Mialo byc ladnie dramatycznie , a koncowka wyszla przekomicznie i nielogicznie . gdyby nie koncowka bylo by 7+/10 a tak 5 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mark Wahlberg jako Max... moze cos z tego bedzie...

I John Moore zamiast Uwe Bolla :gitarzysta2:

 

 

Wczoraj obejrzałem "To nie jest kraj dla starych ludzi" : i nie ma co komentować, film zasłużył na Oscara -> 10/10 ;)

Edytowane przez eragonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

realistyczne ?? hmm spojler -

jak zwykle mądrzy jesteśmy do póki sami nie znajdziemy się w podobnej sytuacji ;] ...wydaje nam się wszytko takie racjonalne.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
sam chyba widziałeś że po tych wszystkich wydarzeniach byli wręcz śmiertelnie przekonani że gdy wejdą w mgłę zginą, reasumując, chciał oszczędzić synowi i pozostałym bólu, bo chyba lepiej dostać kule w łeb niż być rozrywanym przez jakieś stwory

 

za dużo filmów z happy endem... i wszyscy się przyzwyczaili do tego że zawsze jest jakieś [pozytywne] rozwiązanie

 

 

Zeitgeist [napisy PL]

nawet jeśli w to nie wierzymy lub nie chcemy wierzyć warto przynajmniej zapoznać się z innymi teoriami opartymi o naukę z którą na codzień styczność mamy w szkołach, na studiach, na temat religii chrześcijańskiej, bo nie wszystko złoto, co się świeci

http://video.google.com/videoplay?docid=-5...19947&hl=pl

choć oczywiście mam swój rozum i powyższy film dok traktuję jedynie jako ciekawostkę/trochę wiedzy/rozwinięcie własnych opinii na dany temat.

 

cz II filmu

11 września 2001, zaczynam mieć wątpliwości co do oficjalnego przebiegu wydarzeń, zbyt dużo jawnych faktów zostało zatuszowanych/uznanych za nieistotne.

 

czIII

nie mam pytań, włosy się jeżą, ... wojna to pieniądze, "atak" na WTC > terroryzm >wojna = pieniądze ...II WŚ> Japonia jako "agresor"> pearl harbor> wojna > pieniądze .

instytucja (BANK CENTRALNY) która stoi za tym wszystkim jest tak potężna że nie ma szans by cokolwiek działać przeciwko niej.

okropieństwo...

 

--------------------

 

dokument Alexa Jonesa, rzeczy opisywane w Zeitgeist naprawdę mają miejsce i nie ma co sie łudzić że to bzdury.

http://video.google.com/videoplay?docid=-5739634563260751371

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...