Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

The Number 23 - założenie wyjściowe jest proste: jeśli weźmiesz słowo "kościół", kilka liter dodasz, kilka odejmiesz, a kilka przestawisz, to wyjdzie ci "szatan". Czy coś takiego. Generalnie chodzi o liczbę 23, która chodzi za głównym bohaterem w postaci książki opisującej z dużym podobieństwem jego życie. Szczegóły się nie zgadzają, ale ogół tak, co zatrważa Jima Carrey'a (notabene niezła rola, podobnie jak w "Truman Show", choć ciężko jest postrzegać faceta inaczej niż przez pryzmat głupkowatych kreacji w rodzaju Ace'a Ventury. Cezary Pazura ma ten sam problem po "13 posterunku".) - biega, krzyczy, straszy żonę i syna, boi się dużego białego psa. Zakończenie pokręcone jak cały film, ale ogólne wrażenie jak najbardziej pozytywne. Niektóre sztuczki z cyferkami są tak naciągane, że aż trzeszczy. Jeśli to prawda z tym kalendarzem Majów i końcem świata w 2012, to wychędożę bank na 20 lat i kilkadziesiąt tysięcy złotych :> 7/10

 

Bone Dry - ładny pan, śmigając przez pustynię samochodem, napotyka nieładnego pana w terenówce zawierającej węże i naboje. Nieładny pan sprawia ładnemu panu ostrą lekcję survivalu pustynnego, znęca się nad nim za pomocą szyderczych komentarzy (sprytnie wyposaża go w krótkofalówkę i kompas) i wymyślnych tortur, a przy numerze z kaktusem aż mnie krocze zabolało. Niemal do samego końca nie wiadomo, o co dokładnie chodzi, a pytania ładnego pana pożyczone z "Krzyków" ("why are you doing this to me?!") pozostają bez odpowiedzi. Do czasu. Jak już się dowiadujemy o co chodzi, pojęcia "sadyzm" czy "zemsta" obnażają swą względność z całą bezwzględnością :> Kawałek dobrego g...na, choć miejscami rozwleczony jakby na siłę. Film jest jeszcze jednym dowodem na to, że z pięcioma aktorami na krzyż i trzema rekwizytami da się wyczarować coś zacnego. 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Number 23 - założenie wyjściowe jest proste: jeśli weźmiesz słowo "kościół", kilka liter dodasz, kilka odejmiesz, a kilka przestawisz, to wyjdzie ci "szatan".

Które konkretnie litery przestawiasz? :lol:

 

Piorun 3D - 8/10

Spostrzegawczy zauważą, że ocena taka sama jak dla Pioruna bez 3D, co nie jest przypadkiem, bo efekty nie są jakieś świetne (tylko rozpadająca się strzykawka na końcu robi wrażenie). Na pytania po co poszedłem na 3D, będąc wcześniej na 2D, nie znam zadowalającej odpowiedzi ;)

 

Ps.

Mimo wszystko polecam 3D, bo nie męczy i nie przeszkadza w odbiorze filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Mirrors - o jakie to było... no nie, słabe to może nie było, ale wybitne też nie. Ot standardowy amerykański horror który bardziej śmieszy niż straszy, choć koncepcja z lustrami nawet ciekawa. +1 za klimatyczną muzyczkę, -3 za totalnie beznadziejną końcówkę. Ogólnie 5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Alphabet Killer - Kryminał jakich ostatnio wieleeeeee, kolejne morderstwa dziewczynek, zaangażowana pani detektyw dostaje świra od nawiedzających ją wizji. Nic nowego 3/10;

Passengers - Kolejna kalka opowieści o traumie pourazowej, przechodzeniu na drugą stronę itp. bzdety - 3/10;

In Bruges - Bardzo specyficzny kryminał, który łącząc w sobie elementy czarnej komedii obiecuje wiele, jednak końcówka rozczarowuje. Dość zakręcony klimat, karły, urzekające miasteczko :P. Do tego kilka scen dosadnej przemocy, zupełnie niepotrzebnej moim zdaniem. 6/10;

Eagle eye - Nie wiem o co to całe halo - toż to jest prawie tak naciągane jak szklana pułapka 4 :) Nie wiem po co szukać w holyłódzkim kinie rozrywkowym głębszego sensu. Akcja pchana non stop, przynajmniej bez abstrakcji a`la Wanted. Jak ktoś chce poważnej fabuły, to niech sobie poogląda kino europejskie, albo włączy jakiś kanał historyczny. 6/10 przy piwku;

Open Season 2 - druga część mało popularnej u nas animacji o misiu i spółce. Da się obejrzeć w niedzielę do południa - 6/10

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taken [...] Miałem ciągle dziwne wrażenie, umieszczone gdzieś w ciemnych zakamarkach mózgu, że widziałem to już albo grałem w coś podobnego.

Commando z Arnim? Dołączona grafika

 

Bone Dry - ładny pan, śmigając przez pustynię samochodem, napotyka nieładnego pana w terenówce zawierającej węże i naboje. Nieładny pan sprawia ładnemu panu ostrą lekcję survivalu pustynnego, znęca się nad nim za pomocą szyderczych komentarzy (sprytnie wyposaża go w krótkofalówkę i kompas) i wymyślnych tortur, a przy numerze z kaktusem aż mnie krocze zabolało. Niemal do samego końca nie wiadomo, o co dokładnie chodzi, a pytania ładnego pana pożyczone z "Krzyków" ("why are you doing this to me?!") pozostają bez odpowiedzi. Do czasu. Jak już się dowiadujemy o co chodzi, pojęcia "sadyzm" czy "zemsta" obnażają swą względność z całą bezwzględnością :> Kawałek dobrego g...na, choć miejscami rozwleczony jakby na siłę. Film jest jeszcze jednym dowodem na to, że z pięcioma aktorami na krzyż i trzema rekwizytami da się wyczarować coś zacnego. 8/10

Dla mnie film był raczej słaby.
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Klik"
Po pierwsze widzę w nim tylko marną kopię Oldboy'a. Po drugie amnezja głównego bohatera była naciągnięta do granic możliwości. Nie dość, ze panowie znali się osobiście, to jeszcze okres czasu od zdarzenia był stosunkowo krótki - bardzo rażące IMO.
Za to film ma świetny klimat - kolorystyka obrazu i miejsce akcji tworzą naprawdę wyjątkową całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disaster Movie powiem tak, ogladalem po kilku kroplach. Usmialem sie troche mimo iz film plytki ;] Lecz nalezy spojrzec na to tak... jest to parodia "hitow" ostatnich lat. Tylko dla koneserow ;]

 

 

 

Transporter 3 odradzam, dzizas ale szmire z tego zrobili.... Moze powiem jedna mala wpadke. Kolo jest w stanie dogonic BMXem Audi W12, robiac to w mistrzowski sposob :| Po czym wskakuje do samochodu wybijajac okno, koles ktory dostaje w morde podczas uderzenia zdaza oczywiscie otworzyc drzwi by przez nie wyleciec. 3 minuty pozniej wybita szyba jest juz wstawiona a kolo dalej popierdziela Audiolka. Super ;/ 4/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare filmow, moim zdaniem wartych uwagi.

 

Plac Zbawiciela (AKA Saviour Square) (2006) - link - ogladnalem przypadkiem na Polonii 1 - mocny!

 

Życie na całego Puff, Puff, Pass (AKA Living High) (2006) - link - lekka komedyjka

 

Przypadkiem wcielony Guy X (2005) - link - momentami nudnawy ale nie zalowalem poswieconego czasu ;)

 

Martwa strefa Dead Zone, The (AKA Strefa śmierci) (1983) - link - na podstawie Stephena Kinga + Christopher Walken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Commando z Arnim?

wołałeś mnie ?;) mam gigaszita a nie asusa :P

 

wracając do tematu

 

ostatnio wydany bond lub jak kto woli Quantum of solace hmm dośc dziwnie ... z jednej strony nudzić się nie można a z drugiej fabuły brak film pewnie znajdzie swoje miejsce hipermegasrarketach jako prezentacja łokitoki ala kino domowe

 

naciągane 6 /10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie film był raczej słaby.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Klik"
Po pierwsze widzę w nim tylko marną kopię Oldboy'a. Po drugie amnezja głównego bohatera była naciągnięta do granic możliwości. Nie dość, ze panowie znali się osobiście, to jeszcze okres czasu od zdarzenia był stosunkowo krótki - bardzo rażące IMO.
Za to film ma świetny klimat - kolorystyka obrazu i miejsce akcji tworzą naprawdę wyjątkową całość.
Według mła

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "mlask"
"Oldboy" to coś zupełnie z innej beczki, tylko motyw zemsty się zgadza. Dlaczego amnezja naciągnięta? Cyngiel do wynajęcia (ładny pan) kropnął dwa lata temu przypadkowego kolesia z rodziną (nieładny pan), którego widział raz w życiu przez kilka sekund, po czym ich zakopał i zapomniał, bo takich spraw miał wiele. Co tu jest naciąganego?
dlategom zachwycon.

Klimat - cycki z masłem.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "mlask"
"Oldboy" to coś zupełnie z innej beczki, tylko motyw zemsty się zgadza.
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Hrszt"
No masz rację, kopia to złe słowo, ale motyw zemsty jak sam napisałes jest analogiczny - stąd moje nawiązanie do Oldboy'a, dostrzegam podobieństwo.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "mlask"
"Oldboy" to coś zupełnie z innej beczki, tylko motyw zemsty się zgadza. Dlaczego amnezja naciągnięta? Cyngiel do wynajęcia (ładny pan) kropnął dwa lata temu przypadkowego kolesia z rodziną (nieładny pan), którego widział raz w życiu przez kilka sekund, po czym ich zakopał i zapomniał, bo takich spraw miał wiele. Co tu jest naciąganego?
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Hpstsz"
Jeśli tak na to spojrzeć również masz rację, jednak ja odniosłem wrażenie, że panowie się znali. Nie mam w tej chwili pod ręką ów filmu, więc nie obejrzę jeszcze raz tej sceny, ale pamiętam, że mówili sobie po imieniu. Pan nieładny znał imię pana ładnego a to chyba nie powinno mieć miejsca jeśli iść twoim tropem. Było tak? Bo nie pamiętam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transporter 3: najgorsza część... główny bohater jest jeszcze bardziej wyje&@ny, czarny charakter to idiota (norma w tego typu filmach), pomysł z bransoletkami poroniony, laska fajna, ale w kilku scenach wypadła strasznie... ogólnie fabuła jest głupia, jakby pisana na kacu na klopie z 3-dniową pizzą w ręku...

 

2/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Will Smith ma taką fajną przeplatankę: The Pursuit of Happyness, później Hancock i I Am The Legend no i teraz Seven Pounds. Ten najnowszy znowu wzrusza i jest głebszym filmem tak jak W Pogoni Za Szczesciem, no i jak dla mnie ma on mocne 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dawono temu oglądałem film na tvp2 o taksówkarzu, któremu co chwila urywała sie klamka w dzwiach a cały film pokazuje jego prace. Akcja dzieje się chyba w dniu wigilii. Ktoś może zna tytuł tego filmu?

Jeśli jeszcze nie znalazłeś - Piekielna taksówka (Chicago Cab). Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to akurat jest taki typowy dokument oparty na biografii, więc po prostu pokazuje jak było, bez zbędnych upiększeń i przeinaczeń. Ciężko też się w tym przypadku czepiać realizacji. Polecam ze względu na samą historię - warto wiedzieć kto to był (to samo tyczy się Steve'a Irwina np.). Co do pretensjonalności - reżyser pokazuję po prostu swój pogląd na sprawę - niekoniecznie trzeba się z nim zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.imdb.com/title/tt1213644/ - może ktoś oglądnie i potwierdzi czy takie dno, jak widać po ocenach :lol: Recka jonasa byłaby na miejscu :)

Właśnie jestem po oglądnięciu tego...

Więc tak.. zależy jak dla kogo jeśli ktoś lubi parodie tego typu to w sumie jest do zobaczenia. Chwilami przynudza ale niektóre scenki są bardzo pozytywne

Jako że od czasu do czasu lubię zobaczyć coś mniej ambitnego dam 7/10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seven pounds - klasa sama w sobie. To trzeba zobaczyć i poczuć. Will jak zawsze świetny choć tym razem imo fabuła lepsza niż sam aktor. Polecam szczególnie jako wyciskacz łez i przemyśleń

Jak dla mnie kozak film. Najlepszy jaki widziałem w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Religulous - Bill Maher jeździ i rozmawia z religijnymi ludźmi na temat wiary, robiąc przy tym z nich idiotów (to znaczy sami z siebie robią idiotów). Uśmiałem się co nieco. :) Polecam, ale osobom religijnym może się zdecydowanie nie spodobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...