Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Daybreakers - 4/10 .. Uwielbiam takie klimaty a ten film bardzo mnie zawiódł.. Jak dla mnie, trzeba się jednak trochę nudzić, by to obejrzeć..

 

Sherlock Holmes - 6/10 - IronMan jednak trochę wpuścił humorku do tego filmu, ale jak dla mnie aż za bardzo.. mimo, że starał się mówić po angielsku, był jednak za bardzo amerykański aż nie reallny na tamte czasy.. ale można go sobie obejrzeć dla zabicia nudy i w sumie zapomnieć..

 

Planeta 51 .. 7/10 - miałem dobry humorek gdy to oglądałem i mi przypadł do gustu.. głównie ze względu na zajefajny podkład głosowy.. Nie tak dobry jak w Shreku, ale mimo wszystko bardzo udany

 

Wszyscy mają się dobrze - 8,5/10 - daje do myślenia.. i w sumie o to chodzi.. trzeba uważać na ten film - przedstawia relacje w rodzinie, gdy członkowie wybierają tylko wygodne informacje. W każdym bądź razie nie na piątkowy czy sobotni wieczór .. Nie ukrywam, że same 2 punkty, film zyskuje, za to, że zagrała w nim Kate Beckinsale

 

Julie I Julia - 7,5/10 - coś na fazę progesteronową Waszych Ukochanych Pań (no chyba że jest ona zagorzałym fanem horrorów czy sieczek teksańską piłą mechaniczną).. Mi przy 2 piwie zaczął się już podobać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zombieland- 2/10 Dobry w tym filmie był sam początek- do końca napisów w zasadzie. Ostatnie pół godziny to bzdura jakich mało.

 

Brakuje mi naprawdę czegoś niezłego w gatunku horrorów. Już dawno nic mnie nie ruszyło, a o dobry film z zombie (z choćby dreszczykiem) naprawdę trudno :(

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avatar (w 3D) - niezłe efekty, średnia fabuła. Do oglądnięcia z dziewczyną - z brakuj zajęcia.

 

Oszukać przeznaczenie 4 - po raz kolejny odgrzewany kotlet. Najlepsza w filmie jest chyba... muzyka na zakończenie. Mimo to można obejrzeć. Dużo lepszy pomysł, niż Avatar w 2D.

 

Transformers 2 - niezły film. Nawet moje dziewcze, które na początku mówiło "głupia bajka dla dzieci", zmieniło potem zdanie. Lepsze od 2 powyższych razem wziętych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow :)

 

W polemikę wdawać się nie będę bo jeżeli oszukać przeznaczenie 4 to lepszy pomysł niż avatar ...

 

Daybreakers - chciałem iść na to do kina ale sądząc po opiniach jednak lekka lipa aż dziwne może zabrzmi to naiwnie ale na prawdę trailer mnie przygniótł klimatem :/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam - nie zdradzając wiele z fabuły napiszę tylko, że jest to film obyczajowy o budowaniu związku pomiędzy 'zagubioną' kobietą (Rose Byrne), a facetem z zespołem Aspergera (pewna odmiana autyzmu generalnie brak odczytywania, a co za tym idzie reagowania; uczuć u innych osób, osoby bardzo inteligentne). Dobrze poprowadzona fabuła, gra dwójki aktorów szczególnie Dancy'ego godna wyróżnienia. Całość ogląda się nadzwyczaj przyjemnie są sceny chwytające za serce i trochę śmiechu. Zakończenie również godne pochwały. Tak rozmyślając nad tym filmem tknęło mnie dlaczego nasi rodzimi twórcy nie potrafią skroić czegoś takiego zamist częstując nas kolejnym pseudo-śmiesznym filmo-podobnym tworem około-walentynkowym. 8/10 Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hachiko: A Dog's Story - polecam , piekny , wzruszajacy, dajacy do myslenia, czegos takiego poporstu sie nie spodziewałem , 9/10 (bez efektów , bez 3d , bez super aktorów) musicie to zobaczyc.....:(((((((((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Fourth Kind 3/10 Niska ocena za całkowicie nie prawdziwe, zmyślone i wprowadzające w błąd 13-to letnich i tak zdebilałych Amerykanów. Pozuje na thriller, co nawet dobrze wychodzi, ale "pseudo dokumentalne" nagrania psują film. Jeszcze ta brzydka jak noc, koścista o szarej skórze aktorka. Co za durna moda na filmy nastała....Jeszcze Ci obcy huhu, huhu ala sowa...Masa głupoty. 3 punkty właściwie za Millę Jovovich i jakąś tam tematykę UFO. Wydaje mi się, że zamiast przybliżyć tematykę, film wypaczył ją doszczętnie ośmieszając jeszcze bardziej tych, co mają chociaż troszeczkę wspólnego z tematem UFO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję filmu i nie wiem jak się nazywa z góry mówię, że to trudny rebus:

 

- widziałem go z 13/14 lat temu i był to film fantastyczny, pamiętam go jak przez mgłę: byli tam obcy/kosmici zdaje się, że jeden z głównych bohaterów był człowiekiem, który przemieniał się w takiego, część akcji działa się w jakiś wąwozach w usa. Chyba jeden gatunek obcych walczył z drugim. Thx, z góry bo chodzi mi to pogłowie już nie wiem ile i za cholerę nie mogę rozkminić jak film się nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Changeling (Oszukana) - za co się złapie Clint Eastwood to robi to na najwyższym poziomie.

Majstersztyk na faktach, końcówka trzyma za fraki i nie puszcza aż do napisów - 9/10

Świetna rola Angeliny Jolie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planeta 51 - lata mijają a ja dalej te animacje oglądam.. ;) - w sumie bez fajerwerków (no ale to nie produkcja tego kalibru co Shrek czy Epoka lodowcowa), fajny pomysł z tym odwróceniem ról (zielone ludki żyjące w stylu amerykańskich lat 50', plejbojowaty astronauta w roli kosmity), wszystko oczywiście ładnie zdubbingowane (Adamczyk, Stuhr, Boberek...i Muniek Staszczyk jako hipis jeżdżący kosmiczną wersją ogórka :P , trochę fajnych tekstów i nawiązań do innych filmów..i pies który wygląda jak zminiaturyzowany alien sikający kwasem :D - rozbroił mnie totalnie, szkoda, że tak mało go w tej produkcji ;) Ogólnie dzieciakom spodoba się na pewno, ja w sumie tej 1,5h nie żałuję - 7,5 w porywach do 8.

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boondock Saints 2 - Jednak da się zrobić niezłą kontynuację po 10 latach :) Polecam wszystkim, którym spodobała się pierwsza część. Pierwowzoru nie przebije, ale klimat zachowany. No i kroi się trylogia.

 

8.5/10

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dear John (Wciąż ją kocham) - 6/10

Taki wynik otwarcia mógł być tylko i wyłącznie w USA w tym specyficznym czasie jakim jest superbowl oraz wątek z WTC.

Na świecie nie zbliży się do Avatara nawet 2D.

Fabuła jest okrutnie płytka, płaczliwa gra aktorów.

Bardziej mnie poruszyła zżycie syna z ojcem niż wątek miłosny Johna z Savanną.

Jest 100 lepszych romansideł na rynku.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edge of Darkness - 7.5/10 Mel Gibson powraca w dobrym kryminale w stylu lat 80/90. Córka odwiedzająca ojca detektywa zostaje zastrzelona w drzwiach jego domu. Mimo podejrzeń iż celem był właśnie ojciec, niebawem na jaw wychodzą intrygujące fakty na temat pracy dziewczyny. Zatrudniona była w ośrodku badawczym produkującym miedzy innym paliwo nuklearne dla USA, ale jednocześnie realizującego zamówienia dla DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency). Oczywiście przed śmiercią chciała coś przekazać ojcu... Fabuła trochę sztampowa, ale całość jest nieźle nakręcona i trzyma się kupy. Niewiele scen akcji wynagradza niezła gra Mela - ma doświadczenie chłopina w rolach tatuśków desperatów :)

 

Autor widmo - 8.5/10 - Polański "popełnił" bardzo sprawny political thriller. Nawet nie zauważyłem kiedy zleciało ponad dwie godzinki. Rzecz opowiada o autorze biografii byłego premiera UK. Problem w tym że jego poprzednik niedawno został znaleziony martwy na plaży, a on sam wkrótce odkrywa niepokojące fakty dotyczące przeszłości ex-premiera i sam zostaje wplątany w ponurą intrygę z CIA w tle... Fajne, ironiczno-przewrotne zakończenie. Dobra gra McGregora, niestety Brosnan robi tylko za postać drugoplanową. Akcji niewiele, skupiono się na prowadzeniu intrygi. Wart obejrzenia.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boondock Saints 2 No nie powiem... potrafili pociagnac dalej cala historie, na dodatek szykuje nam sie kolejna czesc ;]

Film ogolnie fajny, a zona Dextera w tym wypadku jest naprawde HOT! ;]

Razilo mnie tylko te 213 naboi w desert eagle, ale to juz taki maly szczegol... 7/10 do pierwowzoru jednak troszke brakuje, ale sorio jest dobrze!!

 

 

Planeta 51 Bardzo mila animacja... do zobaczenia z kobita badz dzieciakami... Ja poprostu miejscami malo nie ryczalem ze smiechu. Pies alien rulezzzzz 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avatar 3D - 8/10 film ma to coś co rzeczywiście przyciąga. Fabuła przeciętna lub lekko ponad to ale klimat bardzo chilloutowy. Jak wyszedłem z kina, zobaczyłem szarość naszego świata to mi się chciało wracać. Ten film trzeba obejrzeć w 3d i ze stilnoxem na bani ;]. Wrażenia wizualne będą baardzo rozszerzone.

Czas Apokalipsy - psychodela i ogólnie klasyk. Oceny nie wystawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

It's compicated / To skomplikowane / Seks z eks* - Mama z kolezanka bawily sie zaj!#@@ z tego co opowiadaly

 

*Spotkalem sie takze i z takim tlumaczeniem tego tytulu w prasie ...

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boondock Saints 2 No nie powiem... potrafili pociagnac dalej cala historie, na dodatek szykuje nam sie kolejna czesc ;]

Film ogolnie fajny, a zona Dextera w tym wypadku jest naprawde HOT! ;]

Razilo mnie tylko te 213 naboi w desert eagle, ale to juz taki maly szczegol... 7/10 do pierwowzoru jednak troszke brakuje, ale sorio jest dobrze!!

No i ta muzyka :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

Do pierwszej części oczywiście brakuje, ale cieszy fakt, że utrzymali klimat ;) Swoją drogą Sean Patrick Flanery strasznie dziwnie się starzeje / za dużo botoksu użył (w przeciwieństwie do Reedusa - ten się niewiele zmienił ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2012 (2009) - w końcu zdobyłem się na oglądnięcie tego długiego filmu... noż kur** co za kicz, fabuła totalnie z [gluteus maximus] nic nie trzyma się ze sobą, latające limuzyny, samoloty wyprawiające cuda, film tak przeładowany efektami, że aż śmieszny, jednyne co się mogło podobać to właśnie te efekty chociaż czasami wyglądało to wszytko sztucznie i plastikowo... dla mnie przesada 3/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avatar - Jedyne co mi przychodzi do glowy aby okreslic ten film to poprostu PRZESLICZNY. Pierwszy film, ktory naprawde zrobil na mnie wrazenie pod wzgledem wizualnym. Pewnie bylo sporo filmow w ktorych efekty byly ekstra, moze nawet przed obejrzeniem Avatara powiedzialbym ze fantastyczne ale po obejrzeniu go wszystko pozostale przechodzi na poziom nizej. Tak naprawde zamiast dialogow mogliby czytac ksiazke telefoniczna i tak nie popsuloby to klimatu. Naprawde niesamowite jest to ze sama otoczka graficzna, 3d i Pandora daje taki klimat i efekt. Naprawde NIESAMOWITE, jestem w szoku ze taka bajeczka zrobila na mnie takie wrazenie (nie lubie tego rodzaju filmow)

A fabula... poprostu nie psuje calosci.

 

a ogladalem wersje cyfrowa w cinema city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boondock Saints 2 - 5,5/10 ten film to chyba jakaś żartobliwa rozprawka na temat 1 części. Klimat ? W oryginale było go więcej w pierwszej scenie niż tutaj w całym filmie, do tego nietrafione żarty, karłowaty meksykaniec zamiast Rocco i drewniana gra aktorów bez polotu. Proponuje przypomnieć sobie pierwsza część. Ja tak zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...