Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Rekordowe zainteresowanie publiki to nie jest żaden argument, że film jest dobry. Rewolucja 3D może i owszem, ale najlepszy film musi chyba pokazać coś więcej niż tylko zrewolucjonizować 3D. Póki co nie oglądałem ani Avatara, ani Hurt Lockera, więc konkretnie nie powiem co o tym myślę, to tylko odniesienie do Twoich argumentów. Natomiast zdecydowanie nie zgodzę się, że Bękarty Wojny zasługują na malinę. To jeden z lepszych filmów jakie oglądałem ostatnimi czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Avatar swoje dostał - nagrodę za efekty..sam opad szczęki wywołany nimi w kinie to za mało..

A co do Bękartów jeszcze - problem w tym, że Tarantino jest jak Hideo Kojima, albo się go kocha, albo nienawidzi, jemu jest bardzo ciężko zjednać zdecydowaną większość oceniających co potwierdza nawet ostatnie kilka postów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alice in Wonderland - właśnie wróciłem z seansu, film bardzo przypadł mi do gustu. Rewelacyjny Depp, można powiedzieć że na nim oparto ten film ;] Historia wszystkim znana, przedstawiona w inny sposób + przyjemne 3D. Polecam, ale raczej nie dla dzieciaków ;)

 

To pewnie będzie następny film, jaki obejrzę :D

Bardzo też jestem ciekawa Hurt Locker... Wiadomo, po otrzymaniu statuetki, zainteresowanie murowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triage - 8/10 - dobry dramat wojenny z Collinem Farrelem jako reporterem. Wraz z przyjacielem wyjeżdża do Kurdystanu w poszukiwaniu dobrych zdjęć walczących Kurdów. Wróci tylko jeden...

 

Alicja musi poczekać do weekendu :)

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Descent 2 - 5.5/10 - popłuczyny po niezłej jedynce. Jedyne co mnie złapało za serducho, to powrót uczucia klaustrofobii w zalanym tunelu :D

 

Wlasnie skonczylem ogladac. Jak dla mnie zenua i delikatne nieporozumienie. Nie wiem dlaczego, ale ostatnio strasznie zwracam uwage na brak logiki w filmach czy wpadki typu wchodzi do wody i wychodzi suchy. Film pod tym wzgledem jest tragiczny. Wlasciwie to uwazam ze stracilem czas, wiec gdybym mial wystawic cyferke to napewno nic wiecej niz 4/10 (chociaz i to jest chyba zbyt laskawe dla tego "dzieua" ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hachiko - Ot pies znalazl wiasciciela (bo nie odwrotnie), zzyl sie z nim, wlasciciel z nim i nagle.. patrzac na wasze opisy obawialem sie ze bede ryczal jak baba, ale udalo mi sie powstrzymac, film dobry, ale na 10 nie zasluzyl 8/10

 

From Paris With Love - Glowny bohater gra i wyglada jak francuski gej, zeby nie powiedziec pedal. Jest chlopcem na posylki w ambasadzie, ale potem ma szanse zablysnac gdy przydzielaja mu za zadanie wozic starszego amerykanskiego agenta o dzwiecznym imieniu Jan. Jan jest lysiejacym starszym panem ktory nie cacka sie z bandytami i wyznaje zasade "Jak panom tak bardzo zalezy, to moge wam spuscic przyslowiowy wp.erdol" i tak tez robi. Paryz, slumsy, terrorysci... po Lucu Bessonie spodziewalem sie o wiele wiecej! 6/10

 

Legion - Co sie stanie gdy upadnie ostatni aniol? - koniec swiata sie stanie, ale chyba mu sie uda co? W koncu taki film bez happy endu... 6/10

 

The Hurt Locker - I znowu dobrzy amerykanie jada walczyc z niedobrymi terrorystami. I znowu pomagaja lokalnej ludnosci rozbrajac bomby, krzycza i strzelaja do nich gdy ci ida sobie ulica zbyt blisko ich hammerow. I znowu kolejny kotlet z troche innej patelni. Czy najlepszy film roku? To chyba jakis zart, film dobry, ale do najlepszego mu baaaardzo daleko. 7.5/10

 

The Blind Side - tró story. Warto. Czy rola Sandry warta oskara.. hmm zagrala bardzo dobrze, ze wszystkich nominowanych jej rola podobala mi sie najbardziej, ale dziury w mozgu moim pokrywaja sie miejscami z pamiecia o wszystkich filmach ktore widzialem i nie mam pelnego porownania. Patrzac na jej dotychczasowe role - nalezalo jej sie. Film 8/10

 

An Education - No coz, takie zycie 7/10

 

A Serious Man - nominacja tego filmu to chyba jakis zart... 5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kilka scen zostalo potem "zerznietych i wprowadzonych" w lotr (jest kilka w sumie identycznych momentow) 8/10

 

Nie sądzę, by Peter Jackson w ogóle wiedział, że istnieje taki kraj jak Polska, a tym bardziej film "Ogniem i mieczem".

 

Trade - sroga rzecz o handlu ludźmi, konkretniej różanolicymi lachonami i dziećmi. Sprzedawcy to Rosjanie i Meksykanie, kupcy to zwyrolskie dziadki z US & A. Jest Alicja Bachleda-Curuś-Farrel, jest uparty gliniarz, jest energiczny pastowany chłopaczek. Żarty żartami, ale film oparto o prawdziwy proceder, co śmieszne wcale nie jest. 8/10

 

Recep Ivedik, Recep Ivedik 2 - specyficzne u nas, bo tureckie dziełka o zarośniętym niczym małpa grubasie. Kilka śmiesznostek, sporo fizjologii, masa wulgaryzmów (przynajmniej jeśli wierzyć napisom, bo z tureckiego nie rozumiem ani słowa), ale ogólnie oba filmy niewysokich ambicji. 3/10 i 3/10

 

Daybreakers - niebanalny zamysł: ludzkość masowo przechodzi na wąpierzyzm, jako sposób na nieśmiertelność. Wady są dwie - nie można wychodzić na słońce i trzeba żywić się ludzką krwią. Zapasy owej substancji są spożywane szybciej, niż są w stanie się rozmnażać, więc wąpierze kombinują i knują nad syntetykami. Z knucia wychodzi niewiele, jeden z głównych oberwąpierzy postanawia więc sprawę rozwiązać przy pomocy lachona o męskiej budowie ciała (szerokie bary, biust A, niski głos). Od strony fabularnej niegłupie, ale wykonane z jankeskim patosem i dobite fatalnym warsztatem aktorskim. Brak biustów i bobrów, nieco juchy i mlaskania, w elektrycznie napędzanym Chryslerze jest zwykły obrotomierz, nie wiem po co. Nie lubię wąpierzy, są równie pedalskie jak elfy. Wolę wilkołaki/krasnoludy, to wesołe i swojskie stwory. 3/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH
Hachiko - piękna wzruszająca historia o psie i jego właścicielu. Ostatnie 30min to wyciskacz łez, sam a mało co bym się popłakał ale dzielnie się powstrzymywałem :D. Jeśli ktoś lubi tego typu filmy to musi go zobaczyć. 9/10 Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alicja 3D - byłem wczoraj w multikinie, no i wrażenia umiarkowane ale nie jest źle, taka miła bajka, trochę śmiechu też jest. Efekt 3D to bardziej kosmetyczny zabieg i wielkiego wrażenia nie robi.

 

Ale za to zapowiedź Starcia Tytanów w 3D wgniata w fotel :D Avatar się chowa ^^ To coś jak 300 (z cała oprawą, muzyką) w 3D.

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=qpZ5D_Wc4cA

 

Ten trailer w wersji 3D daje czadu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Descent 2 - przykład sequela dobrego filmu, który nigdy nie powinien mieć kontynuacji. OK jest momentami strasznie, wciąż przyglądanie się brzydkim Gollumom przynosi dreszczyk emocji podobnie jak hasanie ekipy przez jaskinie. Problem w tym, że to samo tle, że wówczas w nowatorskiej formie widzieliśmy w części pierwszej. Dlatego rozrywka na poziomie niedzielnego sensu rozluźniającego ale z pewnością nie film weekendu. 7/10

 

ps. końcówka w stylu "postaramy się wyciągnąć od was kasę jeszcze za 3 część"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brothers - Genialny dramat. Przedstawia kawalek zycia dwoch braci, jeden wlasnie wychodzi z paki, drugi musi opuscic rodzine i leciec na misje do Afganistanu. W niedlugim czasie zostaje uznany za zmarlego. Jak potocza sie dalsze losy braci i zony jednego z nich zobaczcie sami. Polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę oryginalny:

 

brothers - bardzo mocna pozycja w gatunku dramat. Nie trzeba robić filmu o saperach w okupowanym państwie by nie dostać oskara ukazać jak chora jest wojna. Kapitalna gra głównej trójki aktorów Gyllenhaal-Portman-Maguire. Godny pochwały scenariusz. I to tyle po prostu obejrzyjcie. 8.5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie miałem zamiaru piać tutaj do avatara ot taka ciekawostka, brothers przeszli kompletnie bez echa, a w porównaniu do hurt lockera, który również traktuje o wojnie jest imho o niebo lepszy.

Płakać to ja bym mógł jakby 5/7/10 Oskarów dostała Hana montana czy film z paris hilton i to tylko z żalu nad bezkresem głupoty ludzkiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twilight: New Moon - i po magii. Byłem w opozycji do prześmiewczych komentarzy względem części pierwszej, nie widziałem tam kultu emo i innego <span style='color: red;'>[ciach!]</span>a. Miałem nadzieje, że ta całkiem zajmująca, chłodna atmosfera dotrwa do tej części. Myliłem się. 125 minut drogi przez mękę. Film nie ma żadnej akcji, ciągu przyczynowo-skutkowego w zasadzie to jest zlepek scen, które gdyby scenarzyście rozsypały się po podłodze to bez instrukcji można by to było zmontować jak leci i efekt byłby podobny. Cała obsada gra tu jakby miała kij w tyłku, stękają coś, marszczą się, czy w USA już nie uczą w szkołach czy przedszkolach mówić? Czy nie przewidywano niemej wersji? Niestety nie mogę go polecić nikomu bo niby na co? Zatwardzenie? Damn, dawno już nie widziałem takiego spadku jakości pomiędzy 1, a 2 częścią. 5/10 Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH
Brothers - bardzo dobry dramat, bardzo dobra gra aktorska, te dwie dziewczynki też zagrały super ;). Polecam 8.5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Descent 2 - przykład sequela dobrego filmu, który nigdy nie powinien mieć kontynuacji. OK jest momentami strasznie, wciąż przyglądanie się brzydkim Gollumom przynosi dreszczyk emocji podobnie jak hasanie ekipy przez jaskinie. Problem w tym, że to samo tle, że wówczas w nowatorskiej formie widzieliśmy w części pierwszej. Dlatego rozrywka na poziomie niedzielnego sensu rozluźniającego ale z pewnością nie film weekendu. 7/10

 

ps. końcówka w stylu "postaramy się wyciągnąć od was kasę jeszcze za 3 część"

 

Za co ten film u Ciebie dostał aż 7 punktów???!!!! Ten film to jedna wielka żenada, banda łośków biega po jaskini, z czego sam wiem ze pewnie jedna osoba albo nikt nie przeżyje. Stwory takie same jak w 1. Nic nowego. Nuda nuda nuda !!!!!! Nie oglądac.

 

Apeluje do bardziej srogich ocen.

 

2/10

Edytowane przez qbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba "o" bardziej srogie oceny jak już ...

 

Każdy ma prawo wyrazić własną opinię, dla mnie ten film był przeciętny w gatunku stąd 7ka; 2/10 to dla mnie kompleks rzucenia łopatką czyli albo jest zajebiście i jest 10/10 albo do [gluteus maximus] i 2/10 tylko, że w mojej skali jest rzeczywiście aż 10 stopni, z których skrzętnie korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skazani na Shawshank / Shawshank Redemption - 9+/10

 

wstyd sie przyznac, ale dopiero teraz go obejrzalem :/

film absolutnie genialny, mimo ze trwa 2h20 ani przez sekunde mnie nie nudzil, a koncowka, koncowka mnie totalnie zaskoczyla, must see

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shutter Island - nie pamiętam kiedy oglądałem tak świetny thriller. Masakra. Dwie godziny ze szczeną na podłodze. A końcówka to już czysty geniusz. Niby wszystko ładnie się wyjaśnia ale....obejrzyjcie sami. POLECAM!!. 10/10
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...