Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Cargo - coś w stylu The Island i The Moon. Język niemiecki nie razi, fabuła niby niczym nie zaskakuje, ale ogląda się bardzo przyjemnie. 7+/10

 

Wielkie dzięki za ten cynk, zaciekawiło mnie to porównanie do The Island(gdzie jest fenomenalny pościg za bohaterami) ale wiedziałem że chodzi o ludzi w "odosobnieniu/zamknięciu" i coś więcej. Film wyjedwabisty bardzo mi podszedł bo jest kosmos, statki kosmiczne i daje rade.

Będę musiał obczaić tego Moon-a jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na TVN właśnie dobiegł końca Jestem Legendą kurcze oglądałem już 3ci raz kawał dobrego kina... fajnie się to ogląda gdyby nie te 20 minutowe przerwy reklamowe... po raz kolejny wystawiam 8/10

ciekawe czy będzie 2ga część

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Machete - 5/10, przez pierwszy kwadrans było Ok, dobra obsada - choćby znajomi z Losta :) Niestety potem to już copy-wklej. Expendables przynajmniej nadrabiał zabawnymi dialogami i rozpierduchą. Styl stylem, ale film jest po prostu męczący na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Knight And Day - 7/10 w zasadzie to temat przewijał się już parokrotnie, szczególnie w ostatnim czasie (Killers czy Mr. and Mrs. Smith) ale ta komedia sensacyjna bardzo przypadła mi do gustu i dostarczyła wiele rozrywki-może dlatego, że oglądałem w niedzielę ;). Polecam

 

Machete - 5/10 nie będę się oszukiwał. Wiele oczekiwałem od tego filmu i po prostu się zawiodłem.

Edytowane przez Yearman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resident Evil Afterlife - nuda, ze starego dobrego residenta niewiele pozostało (podobnie jak z nowymi odsłonami tej gry). Reżyser tego filmu to idiota, nawymyślał pełno niepotrzebnych tandetnych efektów.

Na plus Alice i jej koleżanka ^^, fajny też jest soundtrack z filmu.

 

5/10

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predators - prosta jak konstrukcja cepa i w zasadzie bezsensowna fabuła, postaci sztampowe i nieciekawe, przykuwającej do ekranu akcji tudzież dobrych efektów specjalnych brak... Daje się obejrzeć ale w gruncie rzeczy - strata czasu. 4/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

After Dusk They Come - tłumaczenie tytułu jakieś beznadziejne, niestety film również. Schemat goni schemat, kalka kalkę, nuda, dłużyzny, nieco juchy. Jedynym odejściem od tej całej sztampy są laski, z których jedna jest zezowata, druga głupia jak stołowa noga, a do tego żadna nic nie pokazuje. No i tak zwana fabuła, czyli grupka gajsów z US & A rozbija się łódką z dykty w niegościnnym regionie zamieszkanym przez Onych, całkowitym zbiegiem okoliczności żywiących się ludziną. Na Jowisza, co za ciach!o. 2/10

 

Shutter Island - momentami przynudzająca, ale jednak mocna historyjka, jest straszno, jest porąbanie, jest tak, jak być powinno. Leonardo w formie, on jeszcze nam niejedno pokaże. 9/10

 

Repo Men - w niedalekiej przyszłości zaciąga się hipotekę na nową, sztuczną wątrobę czy odbyt, z czego skwapliwie korzysta Zła Firma, taki hamerykański ZUS z uprawnieniami poszerzonymi o chirurgię mocno inwazyjną. Polecam wytrzymać do końca, nawet jak kogoś znudzi początkowe pół godziny. 7/10

 

Machete - nigga, please. Początek kick-ass, a potem równia pochyła i swobodne spadanie połączone z chlustającymi wymiotami. Oczekiwałem większego jaja, zwłaszcza że można było od twórcy wymagać. 4/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Millennium - trylogia - filmy na podstawie książek S. Larssona, o ile książki świetne to ekranizacje już nie do końca, 1 część jeszcze w miarę wierna i całkiem dobrze się ogląda, natomiast 2 następne to widoczne skrócenia i mogą być ciężkie do "połapania się" bez wcześniejszej leORT: ORT: ktury, po części wynika to z objętości i ilości wątków w powieściach, aktorstwo nie najwyższych lotów, może to wina języka (?), dla mnie byli nieco drewniani, natomiast główni bohaterowie całkiem nieźle dobrani w moich oczach :)

ogólnie dobre filmy, dla ludzi, którzy ukończyli trylogię - 7/10, 5/10 dla nieznających fabuły.

 

Podobno Amerykanie planują nakręcić film łączący wątki z całej trylogii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predators - mi się podobał, była akcja, był jakiś klimat i była siekana. Brody zagrał całkiem dobrze, może do roli wielkiego twardziela trochę mu brakuje, ale nie było źle. 7/10

 

Koszmar z ulicy Wiązów (2010) - słaby, nawet bardzo. Nie polecam, szkoda czasu. 3/10

Edytowane przez MaRuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest film typu wchodzisz i rozwalasz wszystkich na jednym magazynku i na taki film trzeba sie nastawic, przelom lat 80/90, wiec nie rozumiem krytycznych glosow.

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi sf w wydaniu statki kosmiczne i kosmos to może sprawdzić Pandorum, coś jak Moon i Cargo.Czyli to taki Dead Space ale w filmie, dużo podobieństw.

 

Oprocz tego Sunshine z genialnym klimatem albo pilotowy odcinek serialu Virtuality (wiecej odcinkow nie wyszlo a szkoda) w ktorym klimacik tez jest niezly.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sunshine z genialnym klimatem.

 

Pod warunkiem że z nazwy gatunku tego filmu wywalimy "Science", ten film dla mnie nie ma racji bytu, główny wątek filmu miażdży brakiem szacunku dla obecnego stanu wiedzy o fizyce naszego świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że z nazwy gatunku tego filmu wywalimy "Science", ten film dla mnie nie ma racji bytu, główny wątek filmu miażdży brakiem szacunku dla obecnego stanu wiedzy o fizyce naszego świata.

 

W takim razie zaszufladkuj film do gatunku fantasy i ciesz sie swietnym klimatem... Nie rozumiem zupelnie takiego podejscia do filmow sci-fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zupelnie takiego podejscia do filmow sci-fi.

 

To znaczy jakiego? Rozumiem, że można mieć fantazję i lekko naginać zasady, ale kiedy w filmie z gatunku "fantastyka naukowa" pojawia się kretyńskie zaprzeczenie najbardziej podstawowych praw rządzących życiem gwiazd, to ja wysiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jakiego? Rozumiem, że można mieć fantazję i lekko naginać zasady, ale kiedy w filmie z gatunku "fantastyka naukowa" pojawia się kretyńskie zaprzeczenie najbardziej podstawowych praw rządzących życiem gwiazd, to ja wysiadam.

 

Ale sam pierwszy człon "fantastyka" sugeruje, że nie będzie to w pełni zgodny z nauką/wiedzą obraz... Jak chcesz stricte Sci-Fi, to masz Discovery od tego... Nie czepiajmy się na siłę czegoś, co z założenia jest filmem ROZRYWKOWYM a nie DOKUMENTALNYM... Idąc tym tokiem rozumowania, to np: Brian De Palma (misja na marsa) powinien spalić się ze wstydu ;)

 

No ale... w Sunshine najlepsza jest muzyka - a dopiero później cała reszta...

 

Predators - eee... co tu robi Brody ? Lepiej mu wyszła rola Żyda i pisarza u Jacksona, zresztą sam film do jakiś wybitnych nie należy i spokojnie można poczekać do czasu pojawienia się DVD w wypożyczalni...

 

Resident Evil: Afterlife - ten film ma dwie niezaprzeczalne zalety: Milla Jovovich i Ali Larter... Reszta niestety dużo gorsza nawet od poprzedniej części RE... Od biedy można obejrzeć...

Edytowane przez Wreq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święci z Bostonu II - WTF :blink: :mur: 1/10, to nie druga czesc a REMAKE pierwszej części, na siłe wciskane sceny, gra aktorska Julie Benz jako Agentki specjalnej Eunice Bloom żenująca, nie polecam, szczególnie fanom pierwszej części

 

 

DING DONG MOTHERFUCKER, DING DONG :lol:

 

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sunshine - film przeciętny co najwyżej. Sama historia mało wciągająca, bardzo schematyczny (awarie jak w kazdym tego typu filmie). Ktoś kto nie lubi SF niech omija z daleka, ktoś kto lubi - od świeta może obejrzeć 5/10

 

Predators - początek zapowiadał się dobrze ale im dalej tym było gorzej. Niewykorzystany potencjał moim zdaniem. Fabuła mogła by być bardziej zawiła, ani to film akcji ani "do myślenia" ani horror.6/10

 

Maczeta - im dalej tym film stawał się coraz bardziej absurdalny i coraz gorszy. Wiem że to rodrigez ale więcej oczekiwałem od tego reżysera. Tak czy siak moim zdaniem film dobry, fajne efekty, nie nudziłem się na nim w ogóle tylko z biegiem fabuły jakby "moc" filmu powoli przygasała a to powinno być na odwrót chyba. 7/10

 

Matrix - welcome to the desert.... of the real. Robiąc projekt obejrzałem a właściwie wysłuchałem film po raz "setny" chyba. Dla mnie klasa sama w sobie, nawet nudne jest już pisać o nim. 10/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 Days of Night: Dark Days jezeli komus podobala sie czesc pierwsza, niech nawet nie zasiada do ogladania. Debilizm pogania debilizm...Pomijam juz fakt ahmerykanskich wampirow-kretynow ktore gryza z prawej strony... Nie i juz!!! 3/10

 

Predators Nie wiem nawet jak to oceniac... z jednej strony postac filmowa ktora uwielbiam, z drugiej kijowe wykonanie. Wspomnienie o wojnach klanowych predatorow, szkoda ze takie nikle... Czuc ta nadchodzaca kolejna czesc 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transformers 2: Zemsta Upadłych - myślałem, że fabularnie jedynka to dno. A jednak można jeszcze w mule kopać. Technicznie nie lubię jak się te roboty składają. Ani składu ani ładu.

Gra aktorska - nie ma co oceniać bo jej nie ma.

2/10

 

Żółwik Sammy 3D - efekty 3D KOPIĄ ZAD ! Avatar leży i kwiczy machając nóżkami.

Fabularnie oczywiście bajki oceniać nie będę ale mój synek bawił się przednio więc uznaję, że świetnie - 9/10 (oczywiście tylko za efekty 3D)

Sama bajka bardzo fajna, lekka i przyjemna.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transformers 2: Zemsta Upadłych - myślałem, że fabularnie jedynka to dno. A jednak można jeszcze w mule kopać. Technicznie nie lubię jak się te roboty składają. Ani składu ani ładu.

Gra aktorska - nie ma co oceniać bo jej nie ma.

2/10

 

Efekty i Megan Fox B-) nic więcej...

 

Prorok - jeśli ktoś lubi kino made in france - to polecam. Mocny i brutalny film o mafii i życiu we francuskim więzieniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Splice - zapowiadal sie jak kolejny film o jakichs eksperymentach ale potem... moj mozg juz nie mogl tego ogarnac, pozniejsze wydarzenia no wiecie, dwa zwierzatka... nie nie to nie dla mnie. Nie potrafie tego ocenic ./10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Splice - zapowiadal sie jak kolejny film o jakichs eksperymentach ale potem... moj mozg juz nie mogl tego ogarnac, pozniejsze wydarzenia no wiecie, dwa zwierzatka... nie nie to nie dla mnie. Nie potrafie tego ocenic ./10

 

Splice

 

Dokładnie, początek był ciekawy i wciągający, ale to co było potem było żenujące i śmieszne. Końcówka jako tako jeszcze dodała klimatu. Sam nie wiem jak ten film ocenić, początek dobry, środek żenujący, końcówka OK, 4,5/10 to będzie chyba sprawiedliwa ocena.

Edytowane przez MaRuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Splice

 

Dokładnie, początek był ciekawy i wciągający, ale to co było potem było żenujące i śmieszne. Końcówka jako tako jeszcze dodała klimatu. Sam nie wiem jak ten film ocenić, początek dobry, środek żenujący, końcówka OK, 4,5/10 to będzie chyba sprawiedliwa ocena.

 

a ja myślałem, że mam dziwne zdanie :D

 

Akcja w laboratorium - bdb i taki być powinien cały film mianowicie klimatyczny, tajemniczy, wzbudzający ciekawość. Niestety po opuszczeniu laboratorium równia pochyła :/ W pewnych momentach to już nie wiedziałem co oglądam - film familijny, zmierzch, jakiś chory erotyk czy horror klasy C. Przed wzgląd na dobry początek 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...