Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

To akurat fakt. Zastanawiałem się czy to tandeta, czy specjalnie jakiś cel to ma, bo raczej sie nie spotyka takich efektów w filmach (w serialach nawet rzadko), a w tej scenie z blokadą była sztuczna sztuczność.

 

Oceny są tyle warte co recenzje. Nigdy nie czytam i na nie nie patrze, bo szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceny na imdb najczęściej są zaniżone względem moich, jakby każdy kto tam ocenia film był wielkim krytykiem, który wynajdzie i wyeksponuje wszystkie najmniejsze wady. Z kolei z tego co widziałem filmweb to same 8-10, chyba tylko fani oceniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie do ocen z imdb warto dodać +1 na starcie; w każdym razie są miarodajne wszystko poniżej 5 to chłam, a przy 6 warto sie zastanowić czy nie obejrzeć jednak czegoś innego ;)

 

drive angry - łatwy, prosty i przyjemny. Mózg zostawiamy na kanapie i oglądamy ;p Jak na niedzielne popołudnie wjechał bez problemu, wyjechał też. 6.5/10

true grit - świetna rola Bridgesa ale fabuła dla mnie nudnawa. Obejrzałem do końca ze wzg na wymienionego. 7.5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Filmwebie oceniam dla siebie, raczej jako zapis co już oglądałem, a czego nie. Na 444 tytuły mam średnią 6.23 choć najwięcej mam powystawianych 7 i 8.

Forum Filmwebu pod kątem opinii nigdy nie czytam, często są tam takie wyspecjalizowane błazny, że aż żal patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby to mini serial, są to 4 filmy o nazwie Jane Eyre to taki kopciuszek zamieniający się w księżniczkę.

Oczywiście nie można tego co wyżej napisałem brać dosłownie, historia o dziewczynie ciężko doświadczonej przez życie.

W końcu spotyka dobrych ludzi następuje zwrot akcji i do końca nie wiadomo jak się skończy ale dobre 4h filmu "kostiumowego".

Ponoć jest też film z 2011 o tej samej nazwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd
The Lost Battalion - chyba mało znany film z Wielkiej Wojny, bardzo dobra fabuła, nieznani aktorzy, efekty specjalne nie na najwyższym poziomie, ale one tu akurat mają małe znaczenie. Polecam, mało jest dobrych filmów o I wojnie światowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry Potter and the Deathly Hollows part 2 (Harry Potter i Insygnia śmierci cz.2) - dla znawców książek nic odkrywczego być nie powinno jak się zakończy cała saga o młodym czarodzieju.

Ale w kinie było sporo osób, które doznały szoku w sprawie Severusa Snape`a :)

Oczywiście byłem na wersji 3D bo innej u mnie w pobliżu miasta nie ma i na efekty przestałem zwracać uwagę po jakiś 10min, dla mnie ważna była treść.

Dialogi trochę marne, jak to w każdym HP (może oprócz Więźnia z Azkabanu - gdzie Gary Oldman rozwalił) ale nie spodziewałem się niczego specjalnego.

Najbardziej mnie przekonał Sami-Wiecie-Kto a w tej roli Ralph Fiennes.

Świetna postać, świetnie zagrana.

 

I odkrywam pomału dlaczego lubię chodzić do kina.

Efekty 3D już nie robią na mnie wrażenia ale dźwięk w kinie to jest to co wzbudza u mnie niesamowite emocje.

Uwielbiam po prostu jak mi flaki wibrują albo czaszkę przeszywa np. szept Voldemorta.

 

Najlepszy odcinek zaraz po Więzień Azkabanu.

8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za oknem brzydka pogoda, więc postanowiłem pójść do kina, bo ostatnio to byłem chyba na Avatarze.

 

Miałem do wyboru 3 filmy. Piratów z Karaibów, Super 8 i Transformers 3. O ile Super 8 zapowiadał się ciekawie to miałem jednak mieszane uczucia. Z kolei Transformers ponoć słaby. Jedynie efekty niezłe i tu miałem dylemat czy roboty czy Jack Sparrow. Postanowiłem, że wybiorę się nad nieznane wody. No i cóż troszkę jednak żałuję tego wyboru. Film momentami tak mnie zanudzał, że maiłem ochotę wyjść. Ale najlepsze było to, że gość siedzący parę miejsc dalej nie był taki twardy i wyszedł. I to dosłownie, bo nie widziałem, żeby wrócił.

 

Oczywiście nie brakowało tu dobrego humoru. Nieco akcji, ale film był jakby na siłę wydłużany. Bywały lepsze momenty. Głównie pod koniec zrobiło się ciekawiej. Mimo to pierwsze 3 części były zdecydowanie lepsze. Zwłaszcza pierwsza i druga część. Mogłem jednak pójść na Super 8 i może tak powinienem zrobić.Roboty też mnie specjalnie nie kręciły w pierwszej części (dwójki nie widziałem). Ogólnie dla mnie z rynkiem filmów jest jak z rynkiem gier ostatnio Średnio i to bardzo. Raz na jakiś czas się trafi jakaś perełka. Jedynie nie zawodzą animowane jak Toy Story 3 czy Cars 2. Co prawda inne kino, ale można się bawić lepiej niż przy niejednym filmie. Piraci z Karaibów: Na Nieznanych Wodach 7/10 i to nieco naciągane. Zdjęcia, humor i niezawodny Johnny Depp i Penelope Cruz jakoś ratuję jeszcze ten film. Będzie pewnie kolejna część. Gdzieś w ogóle czytałem o 6 częściach. No cóż jak tendencja ma być spadkowa to ja raczej podziękuję.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP Akurat nie idąc na Super 8 za wiele nie straciłeś - nie porównując go do niczego innego, jest zwyczajowo nudnawy i bez "polotu"...

 

Pogoda za oknem letnia ;) więc można coś obejrzeć...

 

Mroczna kraina / Dark Country - Wycinek z opisu filmu - "...demoniczna postać z tylnego siedzenia zamieni ich przejażdżkę w koszmar" - dobrze, że ten koszmar trwał tylko 90 minut...

51 - Główny "bohater", wygląda jak połączenie obcego z predatorem i kameleonem - po 30 minutach przełączyłem na powtórkę Sabriny, nastoletniej czarownicy B-)

Ludzka Stonoga / The Human Centipede - Nie wiem co napisać :unsure:, ale polecam tylko "zdrowym" inaczej, albo po znieczuleniu się czymś mocniejszym. Po prostu dno...

Tunel / The tunnel - Horror paradokumentalny z Australii, w stylu REC/REC2 - całkiem udany film, fajnie, że tak naprawdę do końca nie wiemy, co albo kto ma ochotę na głównych bohaterów. Film można zobaczyć za free na Watch Movies Online Free | Watch Latest Movies Online - niestety albo i stety tylko ENG...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wreq dzięki za info na temat filmu Tunel! Myślałem że piracisz tutaj, a okazało się że film można legalnie pobrać z torrenta :)

Jak donosiliśmy, sfinansowany przez fanów horror "The Tunnel" będzie można obejrzeć za darmo w Internecie. Jego dystrybucją zajmie się sieć BitTorrent.

Szybki torrent z btjunkie.org KLIK

 

Początek filmu zapowiada się ciekawie, moje klimaty... dobra, zaraz spadam oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A jakiegoś lepszego ripa, choćby full-res SD nie ma? Bo w takiej jakości sie nie da oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że piracisz tutaj, a okazało się że film można legalnie pobrać z torrenta :)

 

Hehe... Nie muszę ;p

 

A jakiegoś lepszego ripa, choćby full-res SD nie ma? Bo w takiej jakości sie nie da oglądać.

 

Chyba jeszcze nie ma...

 

Z dzisiejszej wycieczki do Heliosa:

Strefa X - Film z czerwca zeszłego roku i dopiero teraz dotarł do granic naszego pięknego kraju B-) Mimo praktycznie zerowej akcji, ogląda się go z zaciekawieniem, w paru momentach trochę nuży, ale klimat i całkiem ładne widoczki to nadrabiają...

Insidious - Trochę powyżej średniej - ogólnie nie jest najgorzej ale do miana horroru trochę temu obrazowi brakuje (czasami nawet trochę zajeżdzało komedią). Na plus Rose Byrne (akurat lubię tą aktorkę)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średni ten tunnel, ale obejrzeć można. Zwłaszcza, że za darmo i do tego nakręcone w stylu Blair Witch Project czy REC. Czyli po prostu kamerą ręczną. Ogólnie to jest dobry pomysł. Byle za bardzo nie przesadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Tunnel, całkiem niezły film, warto luknąć i poczytać >> The Tunnel Movie - 135k

 

Priest - gniot o wampirach i księdzu jeżdżącym na motorze o napędzie z turbo wentylatorem, mało tego - gość ma wytatuowany krzyż na facjacie. Nie dałem mu szansy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Your Highness - komedia fantasy o przygodach książąt udających się na qesta :) osobiście mimo słabych ocen bardzo dobrze bawiłem się podczas oglądania. Zabawne sceny, trochę śmiechu trochę akcji :) dla mnie mocne 8/10 - zwłaszcza że ostatnio nic ciekawego nie oglądałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Your Highness - komedia fantasy o przygodach książąt udających się na qesta :) osobiście mimo słabych ocen bardzo dobrze bawiłem się podczas oglądania. Zabawne sceny, trochę śmiechu trochę akcji :) dla mnie mocne 8/10 - zwłaszcza że ostatnio nic ciekawego nie oglądałem :)

 

Tez sie dobrze bawilem 8\10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Your Highness - dobra komedia, świetne efekty i niesamowite wyczyny kaskaderów (scena ucieczki powozem)! Dołączam do grona zadowolonych, 8/10 :)

 

 

Siren - na filmweb dałem mu 3/10. Dotrwałem do końca (z ciekawości, dlatego te 3 punkty) i muszę Was ostrzec, aby nie marnować na to 'coś' czasu. Naprawdę są lepsze filmy.

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironclad - 6.5/10 - niezła sieka w średniowiecznym UK

 

Blitz - 6.5/10 - Statham jak zwykle ciągnie film, znowu UK :)

 

Krzyk 4 - 2/10 - nie oglądałem poprzednich części - jako horror ssie, może jako komedia jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironclad - sieka jako sieka całkiem ok ale miałem strasznie dziwne wrażenie że film "kuleje" fabularnie.

Garstka broni zamku przed masą wojów, tak długo oblegany bez reakcji społeczeństwa i innych baronów. W całym kraju tylko 20 ludzi może walczyć ? Jeden zameczek który wcale nie dawał wiary w "słuszność strategiczną"

Decyzje króla też śmieszne - nie lepiej było iść dalej w kraj a tu zostawić ekipe oblegającą itp ? pełno takich baboli widziałem w tym filmie

ocena 4/10 to max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super 8 - 5/10 - ani to nie E.T, ani nie Gooonies... Za stary jestem, może 12latkowie to docelowa grupa wiekowa dla tego filmu....

 

Quarantine 2 - 5.5/10 - Popłuczyny po niezłym hiszpańskojęzycznym pierwowzorze, aczkolwiek standard znany z filmów o zmutowanych zombi trzyma.

 

Iron man - TV Series - 7/10 - Stark w wersji made in Japan? Czemu nie, ludzie w robocich zbrojach to u nich sport narodowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ostanio obejrzanych:

 

The Tunnel - DNO, z kilku filmów tego typu, które miałem okazje obejrzeć w swoim życiu najbardziej podobał mi się REC no i REC 2 (ale już trochę mniej) bo niczego nie udawały, obraz był zajebisty, kamera pracowała tak, że zachowany był styl i jednocześnie nie stosowano tanich sztuczek trzęsienia obrazem w momentach grozy tak, że nic nie widać. Cały czas coś się działo, nie ma takiego sztucznego tworzenia napięcia jak w tunelu, czy np. blair witch project który również jest w mojej opinii syfem, którym podniecają się ludzie, których rajcuje oglądania zasmarkanej, zapłakanej nastolatki przed kamerą bo zgubiła się w lesie. W tunelu jest podobnie. Razi w oczy naciągana fabuła i infantylne wmawianie widzowi, że to są fakty, chociaż każdy ćwierćinteligent wie, że to tylko film. Kolejny minus to gra aktorów. Najlepiej wypada chyba dźwiękowiec chociaż jest go najmniej w filmie heh. Oklepany motyw, niewyjaśniona historia, kijowe zdjęcia. Można było to zrobić o wiele lepiej gdyby tylko zrezygnować z tych wstawek gdzie wypowiadają się bohaterowie w formie dokumentu i gdyby rozpisać jakoś bardziej scenariusz, rzucić trochę światła na niektóre sprawy. No ale stało się film jest jaki jest. Szkoda tych którzy dorzucili grosza do tego przedsięwzięcia ;) Aczkolwiek miało być tanio. W Polsce za 135 tysięcy dolarów można by było zrobić zajebisty film w podobnym stylu.

 

 

The Fighter - wreszcie obejrzałem :) dobry film połączenia biografii i dramatu jak dla mnie. Bardziej pokazana jest walka Mickiego Warda z życiem osobistym, rodziną. Nie wiem jak on tego dokonał, jeśli miał tak popieprzoną rodzinkę jak to pokazali w filmie :) bale jak zwykle świetnie zagrał, na pochwałę zasługuję również gra matki Warda, bo była tak irytująca, że aż trudno uwierzyć, że gra :) Sam wahlberg - w porządku, taką miał rolę dostosował się

Szkoda, że nie pokazali chociaż pierwszej walki Gatti - Ward, ale widocznie reżyser miał taki pomysł na film.

 

 

Death Pool - ostatnia część brudnego harrego i chyba najgorsza ze wszystkich wg. mnie. Historia jakby już na siłę robiona, ten azjata też w ogóle mnie nie przekonał ani nie rozśmieszył, ogląda się to tylko dla Clinta i jego Smitha&Wessona .44 MAGNUM :) Zawsze przyjemnie posłuchać dźwięku wystrzałów jego rewolwera jak posyła kolejnych "patałachów" do piachu ;)

Edytowane przez pain.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scream 4 - "Bez przewijania nie oglądaj". Nie pamiętam już poprzednich części ale żadna z nich nie mogła być aż tak beznadziejna jak cz. 4. Film jest głupkowaty do granic możliwości. Aż nie ma sensu wymieniać bezsensownych akcji bo taka goni kolejną. Jako horror - nie, nawet jako horror tego rozpatrywać nie można, jako komedia - dziwna, gra aktorska? Jaka gra? Gdzie aktorzy? Najlepszą rolę zagrał zdecydowanie samochód policyjny tudzież bliżej nieokreślony metalowy przedmiot jakim Jill pizgała w główkę sherifffa. Oba zagrały realistycznie, tylko jakieś pozbawione sensu postaci im przeszkadzały. Ode mnie 4/10, tak wysoko ponieważ: film na podglądzie trwał krócej, zabawa w "zgadnij kto zabija" choć tępo przeprowadzona wywołała jakieś tam zdziwienie na koniec; czy wspominałem, że przesuwając film co 15 sek trwa krócej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Something Borrowed - przyjemna komedia romantyczna, z naciskiem na romans. Dziwię się sobie że tak spodobał mi się film, bo nie ma tu strzelania, ani potworów. To taka odskocznia. Niskie noty na filmweb, bo "w tej kategorii jest słaby", co z tego, ja daję mu 7/10.

 

Blitz - w końcu udany film z Jasonem Stathamem, od czasów Crank. Bo wszystko co dokonał od tamtych czasów jakoś mi nie podchodziło. Takie baje. Przecież wystarczył jeden Crank, po co więcej.

Już początkowa akcja wciąga i chcemy więcej nowego "Dirty Harry'ego". 7/10

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

La Herencia Valdemar/Dziedzictwo - Można obejrzeć online, do czego niestety nie zachęcam. Jedyny plus tego tworu, to ładnie zrobiona czołówka - cała reszta to krótko mówiąc gniot na który szkoda czasu. Jest to niby horror, ale grozy/strachu/tajemnicy/zaskoczenia i czegokolwiek innego związanego z tym gatunkiem, tutaj po prostu nie ma... Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

...z zajebiscie wygladajaca Jennifer Aniston. Naprawde zajebiscie ;]...

Efektu czasu nie przeskoczysz, to już nie to co we Friendsach. Ale trzeba przyznać że mają mistrzów tapety w Hollywood.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horrible Bosses taka sobie komedyjka z zajebiscie wygladajaca Jennifer Aniston. Naprawde zajebiscie ;]

Ogolnie jak ktos lubi komedie to sie ubawi po pachy

 

 

Co jak co, ale J. Aniston nigdy mi się nie podobała, ale po Just Go With It zmieniłem zdanie diametralnie :). Muszę teraz zaliczyć Horrible Bosses ;)

 

jonh polecam your highness jak nie widziałeś.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...